Drukarki atramentowe i laserowe używane są nie tylko w biurach, ale również w prywatnych domach. Niezależnie od intensywności wykorzystania, użytkownicy oczekują wysokiej jakości wydruku. Tę zapewnią tusze atramentowe do drukarek lub tonery laserowe.

  1. Tusze atramentowe do drukarek
  2. Tonery laserowe do drukarek
  3. Fotograficzne plotery wielkoformatowe

Tusze i tonery mają duży wpływ na dokładność i intensywność wydruków. Osobom, które przykładają wagę do jakości, zaleca się używanie oryginalnych wkładów, natomiast użytkownicy chcący zaoszczędzić, stawiają na zamienniki.

Tusze atramentowe do drukarek

W prywatnych domach używa się głównie drukarek atramentowych, do których odpowiednim wkładem są oryginalne tusze lub ich zamienniki. Producenci zalecają, aby używać jedynie tuszów oryginalnych, ponieważ są one odpowiednio dopasowane do potrzeb drukarki oraz nie wpływają negatywnie na działanie jej poszczególnych podzespołów. Oryginalne tusze atramentowe do drukarek zwykle też pozwalają uzyskać lepszą jakość wydruku, szczególnie w przypadku drukowania kolorowych dokumentów. Są jednak nieco droższe od zamienników, dlatego użytkownicy, którym nie zależy na jakości, ale niskiej cenie użytkowania sprzętu, stawiają na zamienniki.

Tonery laserowe do drukarek

Powszechnie uważa się, że drukarki laserowe zapewniają lepszą jakość wydruku od drukarek atramentowych. Jest w tym ziarno prawdy, ponieważ drukarki te są zaawansowane technologicznie, a zastosowane w nich tonery laserowe do drukarek pozwalają na wydobycie głębi koloru oraz dokładny druk nawet drobnych szczegółów. Tego rodzaju drukarki wykorzystuje się najczęściej do zastosowań biznesowych, ponieważ są szybsze i dokładniejsze niż modele atramentowe. Wyjątkiem są miejsca, w których drukuje się zdjęcia – tam najlepiej sprawdzają się plotery fotograficzne.

Fotograficzne plotery wielkoformatowe

W firmach, gdzie stawia się na bardzo wysoką jakość wydruku, szczególnie zdjęć, najkorzystniej wypadają plotery fotograficzne. To profesjonalne urządzenia, wykorzystywane nie tylko w zakładach fotograficznych, ale wszędzie tam, gdzie jakość wydruku ma kluczowe znaczenie. Wśród tych urządzeń na rynku wyróżniają się plotery HP, wyposażone w niezawodne głowice, dzięki którym użytkownicy zyskują pewność uzyskania wydruków trwałych i bardzo dokładnych. Do wysokiej jakości wydruku w niestandardowych, dużych rozmiarach, wykorzystywane są plotery wielkoformatowe. To sprzęt, który pozostaje na wyposażeniu profesjonalnych zakładów fotograficznych i drukarni.

undefined

Tekst przygotowano przy współpracy z dwo.com.pl