Kodak Tri-X Pan

Wysokoczuły, panchromatyczny, drobnoziarnisty film, przeznaczony do fotografii reportażowej oraz fotografii sportowej. Wyróżniającą cechą tego filmu jest nadzwyczajna zdolność do rejestracji szczegółów w ciemnych partiach obrazu. Możliwa jest jego obróbka forsowna do 3200.

Kodak Plus-X

Średnioczuły, panchromatyczny film do ogólnego zastosowania. Przy jego produkcji wykorzystano klasyczną technologię kryształów sferycznych. Długi, użyteczny odcinek krzywej charakterystycznej materiału Plus-X Pro pozwala na fotografowanie scen o dużych rozpiętościach tonalnych. Szczególnie dobrze oddaje szczegóły znajdujące się w światłach. Jego niewielkie ziarno pozwala uzyskać zdjęcia o wysokiej jakości. Dzięki podkładowi KODAK ESTAR materiał ten szybciej schnie, jest odporny na rozdarcie, a także posiada dużą odporność na odkształcenia.

Kodak T-Max

KODAK T-MAX 100 – średnioczuły, panchromatyczny film przeznaczony do zdjęć plenerowych i fotografowania w studiu. Bardzo wysoka ostrość i drobne ziarno pozwalają uzyskać z tego materiału duże powiększenia. Jest doskonałym filmem do reprodukowania zdjęć czarno-białych oraz wykonywania czarno-białych kopii z materiałów barwnych na podłożu przeźroczystym.

Kodak T-MAX 400 – wysokoczuły film panchromatyczny zalecany do fotografowania przy niskim poziomie oświetlenia, do dynamicznych ujęć i dla zwiększenia zakresu działania lamp błyskowych. Przeznaczony do fotografowania scen o dużej głębi ostrości oraz do stosowania krótkich czasów otwarcia migawki. Pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty przy fotografowaniu fluorescencyjnych monitorów (do prac naukowych i biomedycznych). Duża ostrość, bardzo drobne ziarno i wysoka zdolność rozdzielcza pozwalają osiągnąć wysokiej jakości powiększenia.

Kodak T-MAX P3200 – czarno-biały film o najwyższej czułości EI=3200. Pozwala uzyskać rezultaty nieosiągalne na innych materiałach. Najczęściej używany przy fotografii ultraszybkiej lub przy bardzo niskim poziomie oświetlenia, kiedy stosowanie lamp błyskowych jest niemożliwe. Zalecany jest do fotografowania scen z dużą głębią ostrości i krótkim czasem naświetlania. Dobra ziarnistość i rozdzielczość w połączeniu z najwyższą światłoczułością pozwala uzyskiwać unikalne efekty fotograficzne.

Kodak InfraRed

Kodak  INFRARED – wysokoczuły film o umiarkowanie wysokim kontraście, uczulony również na podczerwień. Jest to materiał zdjęciowy do fotografii kartograficznej (plenerowej), efektów specjalnych w fotografii przemysłowej i architekturze. Zastosowanie różnych filtrów zdjęciowych i różnorodnego wywoływania daje duże możliwości wykorzystania tego negatywuw nauce, medycynie, fotomikrografii oraz wielu innych dziedzinach. Film jest uczulony na bliski ultrafiolet, światło widzialne (z wyjątkiem zielonego) i promieniowanie podczerwone. Zakres uczulenia sięga do 900 nm, z maksimum przypadającym na 750 – 840 nm.

Kodak TECHNICAL PAN

Kodak TECHNICAL PAN – ultradrobnoziarnisty materiał zalecany do bardzo szerokiego zastosowania. Jego ekstremalnie wysoka zdolność rozdzielcza i ostrość pozwalają uzyskać powiększenia o niepowtarzalnej jakości. Rozszerzony zakres uczulenia spektralnego (do 690nm) pozwala rejestrować wiele zjawisk, w których dużą rolę odgrywa światło czerwone: fotografowanie hologramów utworzonych światłem laserów helowo-neonowych, światła czerwonoświecących diod (640 – 650 nm). Ważnym i powszechnym zastosowaniem tego materiału, dzięki doborowi wywoływacza do pożądanego kontrastu, jest kopiowanie materiałów od kreskowych do półtonowych. Za pomocą konwencjonalnych wywoływaczy można osiągnąć wskaźnik kontrastu gamma od 0,5 do 4,0.

Kodak Ektapan

KODAK EKTAPAN – panchromatyczny negatyw o czułości 100 ASA. Jako jeden z niewielu doskonale nadaje się do wykonywania zbliżeń oraz portretów z zastosowaniem lampy błyskowej.

Kodak Academy

KONTROWERSYJNY, czarno-biały film ogólnego zastosowania. Przez wielu uważany za najgorszy.. okazuje się bardzo dobrym materiałem za niewielkie pieniądze. Uniwersalny na KAŻDE warunki dzięki wysokiej tolerancji 200-1600 ASA! polecam!