ILFORD Pan F+

ILFORD PAN F PLUS jest czarno-białym filmem o niskiej czułości i bardzo małej ziarnistości. Daje obrazy o wysokim kontraście i wyjątkowo dużej ostrości. PAN F PLUS polecany jest przede wszystkim do fotografii obiektów z dużą ilością drobnych szczegółów lub gdy zdjęcie przeznaczone jest do dużych powiększeń. Nadaje się także do zastosowań technicznych np. mikrofotografii lub do produkcji czarno-białych slajdów.

ILFORD Pan FP4+

ILFORD FP4 PLUS jest średniej czułości filmem czarno-białym, o dużej tolerancji ekspozycji. Daje przy tym wyjątkowo ostre negatywy o małej ziarnistości i znakomitej rozpiętości tonalnej. FP4 PLUS nadaje się do wszystkich zastosowań, szczególnie jest polecany do fotografii portretowej, fotografii produktów, krajobrazu i architektury. FP4 PLUS ma czułość nominalną ISO 125/22° przy świetle dziennym. FP4 PLUS może być wywoływany we wszystkich typach wywoływaczy czarno-białych w koreksach, tankach i procesorach automatycznych.

ILFORD Pan HP5+

ILFORD HP5 Plus jest bardzo dobrej jakości filmem wysokoczułym. Nadaje się do obróbki forsownej – można go naswietlać jako film o czułosci aż do EI 3200/36. HP5 Plus szczególnie nadaje się do fotografii reportażowej, sportowej, szybkiej akcji i fotografii wnętrz w świetle zastanym. HP5 Plus ma czułosć nominalną ISO 400/27° przy świetle dziennym. HP5 Plus może być wywoływany we wszystkich typach wywoływaczy czarno-białych w koreksach, tankach i procesorach automatycznych.

Seria ILFORD Delta

Seria dobrej jakości negatywów o czułości od 100 – 3200 ASA.

Zastosowanie:

Delta 100  – Polecany jest szczególnie do fotografii portretowej, fotografii mody, architektury i krajobrazu, fotografii reklamowej.

Delta 400 – Idealny do zdjęć sztuki, fotografii produktów i wielu dziedzin fotografii kreacyjnej, w których wcześniej stosowano filmy o niskiej czułości.

Delta 3200 –  polecana przy fotografii portretowej, sportowej, reportażowej oraz kreatywnej.

ILFORD SFX 200

ILFORD SFX 200 jest średniej czułości filmem czarno-białym o zwiększonej wrażliwości na kolor czerwony i bliską podczerwień (do 740nm). Naświetlany poprzez filtry barwne – od żółtego do ciemno-czerwonego – pozwala na uzyskanie dramatycznych obrazów o niezwykłym odwzorowaniu tonalnym.

ILFORD PAN 100

ILFORD PAN 100 jest popularnym średnioczułym filmem o dużej tolerancji ekspozycji i małej ziarnistości.PAN 100 jest dobrym filmem do wszelkich zastosowań, szczególnie nadającym się do fotografii portretowej, fotografii produktów, pejzażu i architektury.

ILFORD PAN 400

ILFORD PAN 400 jest popularnym wysokoczułym filmem czarno-białym. Nadaje się do obróbki forsownej – może być naświetlany jako film o czułości aż do EI 1600/33*. PAN 400 polecany jest do fotografii prasowej, sportowej, szybkiej akcji i fotografii wnętrz przy świetle zastanym.

ILFORD ORTHO Plus

Jest czarno-białym materiałem negatywowym ogólnego zastosowania. Bardzo dobrze sprawdza sie podczas wykonywania reprodukcji z materiałów o szerokiej gamie tonalnej. Ze względu na swe przeznaczenie w procesie reprodukcji, jego konstrukcja zastała wzmocniona. Po prawidłowo przeprowadzonej obróbce chemicznej film ten świetnie nadaje się do archiwizacji.