Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii „Venus foto”. Wernisaż odbędzie się w czwartek 1 lutego 2024 roku o godz. 18.30 w Galerii „Katowice” Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski przy ul. Dąbrowskiego 2. Wystawę można oglądać do 1 marca 2024 roku od wtorku do piątku w godz. od 17.00 do 20.00. Wystawa jest przeznaczona dla osób powyżej 16 roku życia. Wernisaż uświetni swoim talentem muzycznym Anastasiia Tykhoniuk — grając pieśni na banduri.

VENUS FOTO to zbiorowa wystawa fotograficzna aktu i portretu, nawiązująca do postrzegania piękna ciała kobiecego, to także sposób wyczucia i estetyki fotografii. Wystawa, którą można będzie obejrzeć , jest efektem spotkań fotografików z Polski i Czech , zajmujących się zagadnieniem aktu kobiecego. Spotkania odbywają się corocznie w ramach Łysych Plenerów na Dolnym Śląsku. Jest to nawiązanie do pewnej historii fotografii aktu, która w latach 80 rozwijała się bardzo intensywnie na Dolnym Śląsku , a ściślej mówiąc w zamku Książ. Tam odbywały się bodajże największe plenery fotograficzne aktowe w Europie, inicjowane przez Andrzeja Protasiuka. Owocem, tych że spotkań były organizowane wystawy poplenerowe w Świdnicy.

Wystawa VENUS FOTO , jak wcześniej wspomnieliśmy, jest nawiązaniem do czasów i przestrzeni, także przypomnieniem o tamtych latach. Sposób zawartej myśli w kompozycjach, mamy prosty przekaz czym jest słowo AKT ( tak często we współczesnej świadomości spauperyzowany ) . Tegoroczne Łyse Plenery odbyły się w Zamku w Ząbkowicach Śląskich, w pięknej historycznej przestrzeni architektury, to wszystko można zobaczyć na fotografiach.