Moda na fotografię czy też różnego rodzaju projekty multimedialne sprawia, że coraz częściej korzystamy z profesjonalnych rozwiązań. I choć większość z nas ma w telefonie całkiem przyzwoite aparaty, to jednak fotografia produktowa, tworzenie portfolio, dobrej jakości sesje wymagają profesjonalnego sprzętu oraz odpowiednio przygotowanego miejsca. Te elementy mogą nieco przytłaczać, dlatego dobrze jest współpracować z fachowcami. Czasem zdarza się tak, że studio fotograficzne jest potrzebne do zadań specjalnych, a nasz fotograf takim nie dysponuje. Warto wtedy wynająć odpowiednie miejsce na sesję.

Studio od ręki

Wielu specjalistów decyduje się ze względów finansowych i logistycznych na oferty, jakie ma studio fotograficzne. Wynajem odpowiedniej przestrzeni na określony czas pozwala zrealizować projekt przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Co najważniejsze okazuje się, że w momencie, gdy dysponujemy taką idealnie dostosowaną przestrzenią, nie potrzebujemy inwestować we własny lokal i sprzęt. To znacznie ułatwia pracę i czyni ją efektywniejszą, a szczególnie początkujący fachowcy od zdjęć mają możliwość profesjonalnej pracy.

Co nam daje wynajęcie studia?

Po pierwsze, wynajęcie studia fotograficznego ułatwia pracę i pozwala zaplanować dokładnie każdą sesję niezależnie od tego, co będzie jej tematem. Nie musimy przejmować się warunkami pogodowymi czy też kiepskim naturalnym oświetleniem. Nowoczesne lampy umożliwiają uzyskanie idealnych warunków przez cały dzień, a nawet powrót do tych samych warunków podczas kolejnego spotkania. Poza tym we własnym studio można stworzyć intymne warunki, które przydają się podczas niektórych sesji. Nie mamy wtedy, jak to bywa w przypadku plenerów, przypadkowych gapiów, ingerencji w kadr czy też rozpraszania dzieci wieloma innymi sprawami. Dodatkowo profesjonalne studio daje nam możliwość pracy na najlepszym sprzęcie. On też pozwala na próbowanie różnych ustawień. I wtedy efekt sesji może być bardzo zaskakujący. Dobre studio ma na wyposażeniu cały szereg niezbędnych urządzeń, jak i tych, które mogą dodać ciekawych efektów. Wiele osób, wynajmując studio, w pewien sposób testuje sprzęt i jego ustawienia przed zainwestowaniem w swoje.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych urządzeń w studiu jest cyklorama. Warto wynajmować studio z tą zakrzywioną białą ścianą, która jest świetnym tłem. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu daje ona wrażenie braku perspektywy – tu płaszczyzna pozioma i pionowa łączą się łagodnym łukiem. Poza tym pozwala budować cienie poprzez odsuwanie elementów kadru czy też odpowiednie oświetlenie.

 

Studio fotograficzne Warszawa