pies i aparat fotograficzny z flintą to niezłe straty.

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Z_photo
-#
Posty: 1026
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

pies i aparat fotograficzny z flintą to niezłe straty.

Post autor: Z_photo »

aka pisze: 14 cze 2023, 06:01 Na małpki się nie ścigamy ;-)
Miałem na uwadze lustrzanki. Trochę ich było.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

pies i aparat fotograficzny z flintą to niezłe straty.

Post autor: flonidan »

Pies wrócił cały i jeszcze się obraził na nas żeśmy go skrzyczeli.W pokoju legł na kojcu tyłkiem do nas i nie reagował.Pudle to bardzo inteligentne psy ,nasz sam z siebie przynosi nam kapcie lub buty.Nie mówię ,że Canony są złe.Ja pierwsze spotkanie z Canonem miałem nieudane bo po rozsypaniu się Zenita ET zakupiłem czasowo małpkę Canona.Pierwsze filmy które wywołałem były tragiczne ,na większości klatek brak ostrości,niski kontrast zdjęć,fatalna praca pod światło.Jadąc z Góry Stołowe pożyczyłem od ciotki taki znany w latach 90tych aparat Beroflex 35mm-zdjęcia z niego ostre ,kontrastowe,dobra praca AF ,śliczne kolory a była to małpka co prawda w jakimś lepszym wydaniu.Po zobaczeniu zdjęć z Beroflexa Canon wręcz poleciał do kosza a Beroflex został z nami i wiele zdjęć rodzinnych mamy z niego.Potem jak się dorobiłem to zakupiłem Nikona f75 ale to była konstrukcja plastikowa a nie jak teraz mam Nikona f4s -to pancerny aparat.
jacek
Fredrixxon
-#
Posty: 186
Rejestracja: 17 kwie 2022, 15:43
Lokalizacja: Gdańsk

pies i aparat fotograficzny z flintą to niezłe straty.

Post autor: Fredrixxon »

Ufff, tytuł dałeś taki straszny :oops:
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

pies i aparat fotograficzny z flintą to niezłe straty.

Post autor: cbk »

Prosty wniosek. Latanie za babami powoduje utratę zabawek. A może to było ukartowane przez rowerowego dziadka i żonę? :evil:
God Is A Girl
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

pies i aparat fotograficzny z flintą to niezłe straty.

Post autor: technik219 »

Mój kolega też mógłby dodać swoje w temacie "pies i aparat fotograficzny".
Działo się to w szkolnych czasach. Warsztaty szkolne przyjmowały zlecenia od instytucji i osób prywatnych na wykonywanie niezbyt skomplikowanych prac fotograficznych w rodzaju dokumentowania jubileuszy, zawodów sportowych itp. Kierownik warsztatów zlecał wybranemu delikwentowi wykonanie zlecenia, wydawał sprzęt i materiały. Kolega dostał zlecnie na fotoreportaż z wręczenia jakiejś szkole sztandaru. Uroczystość podniosła, obecni oficjele z kuratorium (może nawet wyżej), pełna gala itp. "Długi" poszedł, zadanie wykonał, a że były już godziny popołudniowe, to cały sprzęt zabrał do domu. Torbę postawił w przedpokoju i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku oddał się degustacji piwa przed telewizorem. Po niejakim czasie zdziwiła go nieobecność jego pupila - pudelka miniaturowego. Nieobecność zdziwiła, ale dochodzące z przedpokoju pomrukiwania już zaniepokoiły. Krótko: pudelek zainteresował się torbą. Stwierdził, że boczna kieszonka z filmami jest niezamknięta i postanowił zgłębić jej zawartość. Filmy nienaświetlone w pudełkach tylko pomamlał a szczegółowo zajął się filmami bez pudełek, którym z powodu wygodnictwa kolegi "długiego" zostały na wierzchu "języczki" (żeby nie otwierać kaset jak będzie wywoływał). Kilka filmów było całkowicie wywleczonych z kasetek i pogryzionych, reszta tylko pogryzionych a kasety uszkodzone (plastikowe kasety ORWO). Niewiele zostało z tego fotoreportażu.
Dla uspokojenia: kolega nie był z tych co to zdolni są skatować zwierzaka, więc nie skatował, chociaż bardzo możliwe, że jakiegoś klapsiora z nerwów zarobił. Kierownik jakoś to wytłumaczył klientowi nieprzewidzianą awarią czy czymś takim.
Lux mea lex
ODPOWIEDZ