Fotografia średniego formatu może być coraz lepsze, dokładna, a przy tym nie musi tracić swojej poręczności. Doskonałym przykładem na prawdziwość tej tezy jest najnowszych X1D II 50C firmy Hassselblad. Kompaktowy design pierwszej generacji kryje w sobie powiększony 3,6 calowy ekran dotykowy, elektroniczny wizjer i technologię gwarantującą wyższą częstotliwość odświeżania podglądu na żywo. Do tego pojawia się możliwość połączenie aparatu z Hasselblad Phocus Mobile 2 przez USB-C lub Wi-Fi, dzięki czemu edycję materiałów można robić już w terenie.

  1. Mobilny i intuicyjny
  2. Technologia na najwyższym poziomie

Mobilny i intuicyjny

Hasselblad X1D II 50C jest wyjątkowo lekki i poręczny. Dzięki kompaktowej formie jest bardziej mobilny niż większość pełnoklatkowych 35mm aparatów. Kompaktowość nie wpływa jednak negatywnie na możliwości aparatu wyposażonego w 50-megapikselową matrycę CMOS (43,8 x 32,9 mm). Na wyciągnięcie ręki są 16-bitowe zdjęcia w formacie RAW oraz zdjęcia JPEG w pełnej rozdzielczości.W tym bezlusterkowcu zastosowano oczywiście Hasselblad Natural Colour Solution – technologię, która zapewnia żywe kolory coraz lepiej odwzorowujące widzenie dostępne ludzkiemu oku. 3,6-calowy dotykowy wyświetlacz, o rozdzielczości 2,36 miliona pikseli umożliwia dokładniejsżą ocenę zdjęć. Wizjer EVF gwarantuje idealne wyświetlanie w plenerze nawet podczas słonecznej pogody. Do tego wszystkiego aparat jest wyposażony z intuicyjny interfejs z funckją obsługi gestów „swipe” i funkcję „pinch-to-zoom”. Wygoda, intuicyjność i wysoka responsywność to cechy charakterystyczne tego modelu. Całość wykonana jest z wysokiej jakości aluminium. Na obudowie znajdują się tylko niezbędne przyciski, wszystkie pozostałe funkcje dostępne są w interfejsie systemowym.

Technologia na najwyższym poziomie

Wyższa responsywność, szybszy przegląd zdjęć, łatwa analiza zrobionych ujęć to zasługa nowoczesnej elektroniki X1D II 50C firmy Hasselblad. Zarówno na wizjerze EVF, jak i na wyświetlaczu pracuje on znacznie płynniej, gwarantując m.in. wysoką (60 klatek na sekundę) częstotliwość odświeżania podglądu na żywo. Wysoka rozdzielczość, bardzo dobra jakość obrazów JPEG, doskonale odwzorowane kolory – to wszystko zasługa wewnętrznej maszynerii, którą uzupełniają: podwójne gniazdo kart pamięci SD (z obsługą UHS-II), wbudowane Wi-Fi oraz port USB-C. X1D II 50C jest nie więc nie tylko wyjątkowo sprawnym urządzeniem o wysokiej jakości zdjęć, lecz także bez problemu gwarantuje możliwość bezprzewodowego lub przewodowego eksportu i edycji zdjęć. Obrazy można wywoływać przez aplikację Phocus, przygotowaną w wersji dla Maca i PC. Do tego oczywiście pojawia się możliwość geotagowania.