Ilford 2018-12-12T12:19:43+00:00

ILFORD Pan F+

ILFORD PAN F PLUS jest czarno-białym filmem o niskiej czułości i bardzo małej ziarnistości. Daje obrazy o wysokim kontraście i wyjątkowo dużej ostrości. PAN F PLUS polecany jest przede wszystkim do fotografii obiektów z dużą ilością drobnych szczegółów lub gdy zdjęcie przeznaczone jest do dużych powiększeń. Nadaje się także do zastosowań technicznych np. mikrofotografii lub do produkcji czarno-białych slajdów.

ILFORD Pan FP4+

ILFORD FP4 PLUS jest średniej czułości filmem czarno-białym, o dużej tolerancji ekspozycji. Daje przy tym wyjątkowo ostre negatywy o małej ziarnistości i znakomitej rozpiętości tonalnej. FP4 PLUS nadaje się do wszystkich zastosowań, szczególnie jest polecany do fotografii portretowej, fotografii produktów, krajobrazu i architektury. FP4 PLUS ma czułość nominalną ISO 125/22° przy świetle dziennym. FP4 PLUS może być wywoływany we wszystkich typach wywoływaczy czarno-białych w koreksach, tankach i procesorach automatycznych.

ILFORD Pan HP5+

ILFORD HP5 Plus jest bardzo dobrej jakości filmem wysokoczułym. Nadaje się do obróbki forsownej – można go naswietlać jako film o czułosci aż do EI 3200/36. HP5 Plus szczególnie nadaje się do fotografii reportażowej, sportowej, szybkiej akcji i fotografii wnętrz w świetle zastanym. HP5 Plus ma czułosć nominalną ISO 400/27° przy świetle dziennym. HP5 Plus może być wywoływany we wszystkich typach wywoływaczy czarno-białych w koreksach, tankach i procesorach automatycznych.

Seria ILFORD Delta

Seria dobrej jakości negatywów o czułości od 100 – 3200 ASA.

Zastosowanie:

Delta 100  – Polecany jest szczególnie do fotografii portretowej, fotografii mody, architektury i krajobrazu, fotografii reklamowej.

Delta 400 – Idealny do zdjęć sztuki, fotografii produktów i wielu dziedzin fotografii kreacyjnej, w których wcześniej stosowano filmy o niskiej czułości.

Delta 3200 –  polecana przy fotografii portretowej, sportowej, reportażowej oraz kreatywnej.

ILFORD SFX 200

ILFORD SFX 200 jest średniej czułości filmem czarno-białym o zwiększonej wrażliwości na kolor czerwony i bliską podczerwień (do 740nm). Naświetlany poprzez filtry barwne – od żółtego do ciemno-czerwonego – pozwala na uzyskanie dramatycznych obrazów o niezwykłym odwzorowaniu tonalnym.

ILFORD PAN 100

ILFORD PAN 100 jest popularnym średnioczułym filmem o dużej tolerancji ekspozycji i małej ziarnistości.PAN 100 jest dobrym filmem do wszelkich zastosowań, szczególnie nadającym się do fotografii portretowej, fotografii produktów, pejzażu i architektury.

ILFORD PAN 400

ILFORD PAN 400 jest popularnym wysokoczułym filmem czarno-białym. Nadaje się do obróbki forsownej – może być naświetlany jako film o czułości aż do EI 1600/33*. PAN 400 polecany jest do fotografii prasowej, sportowej, szybkiej akcji i fotografii wnętrz przy świetle zastanym.

ILFORD ORTHO Plus

Jest czarno-białym materiałem negatywowym ogólnego zastosowania. Bardzo dobrze sprawdza sie podczas wykonywania reprodukcji z materiałów o szerokiej gamie tonalnej. Ze względu na swe przeznaczenie w procesie reprodukcji, jego konstrukcja zastała wzmocniona. Po prawidłowo przeprowadzonej obróbce chemicznej film ten świetnie nadaje się do archiwizacji.

Czasy wywoływania negatywu >>

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.