Nikon - totalny wk..rw!

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Miburo
-#
Posty: 319
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Nikon - totalny wk..rw!

Post autor: Miburo »

Nieopatrznie zrobiłem apdejt na Windows10. Pomijam, że mi wy...ło w kosmos outlooka, ale to, że Coolscan mi na nim nie pójdzie, bo szanowni markietingowcy z Nikona zdecydowali, że nie będą już robić aktualizacji oprogramowania na nowe systemy, spowodowało moją dzisiejszą absolutną frustrację. Dlatego Panowie i Panie z Nikona - pozdrawiam Was gestem środkowego palca!

Chyba że ktoś z Was ma jakieś rozwiązanie???
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

tryb zgodności próbowałeś?
Miburo
-#
Posty: 319
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Miburo »

nieee, mam otwarty tryb chianti...co to jest tryb zgodności?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10073
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Pewnie coś co pozwala używać starszego oprogramowania. A jak nie pomoże, to -> klik
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

Miburo pisze:nieee, mam otwarty tryb chianti...co to jest tryb zgodności?
klikasz na ikonkę prawym myszki i wybierasz właściwości. bodaj druga zakładka od lewej nazywa się "zgodność". po kliknięciu w nią z rozwijanego menu wybierz system pod którym ostatnio uruchamiałeś program i zaakceptuj zmianę. nie wiem czy w twoim przypadku ten zabieg pomoże, ale osobiście używam kilku starych programów, które w ten sposób uruchamiają mi się pod win 7.
Miburo
-#
Posty: 319
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Miburo »

dziękuję za porady, tryb zgodności niestety w tym przypadku nie działa. może vuescan będzie jakąś opcją, ale nie mam do tego siły...
renes
-#
Posty: 287
Rejestracja: 23 sty 2009, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: renes »

Miburo pisze:dziękuję za porady, tryb zgodności niestety w tym przypadku nie działa. może vuescan będzie jakąś opcją, ale nie mam do tego siły...
I nie pożałujesz Vuescana bo skończy się męczarnia ze sterownikami od Nikona. Polecam kupić wersję dożywotnią Vuescana - czyli ciągła darmowa aktualizacja.
6x9
Jerzy23
-#
Posty: 248
Rejestracja: 05 cze 2015, 19:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jerzy23 »

do autora watku :)

Kup Maca i zainstaluj VueScan.

pozdro

JW
jerzywierzbicki.com
Miburo
-#
Posty: 319
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Miburo »

Maca? to chyba jakis dowcip..o macu mógłbym założyć kolejny wątek pod tytułem "Nikon - totalny wk*rw, ale przy wk***ie na maca to małe piwo"...nigdy więcej Maca!
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10073
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Ciekawe. Od 20 lat pracuję na Macintoshu. Zarabiam na nim bardzo stabilnie, min na skanowaniu, np. na trzech skanerach jednocześnie.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Miburo
-#
Posty: 319
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Miburo »

ale chyba nie jest to ten sam mak od 20 lat?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10073
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

A Ty wk...łeś się na 20 letniego maka?

Oczywiście, że nie. Ale żeby było zabawniej, to mimo iż obecnie na pokładzie mam najnowszy system, za którego nie musiałem dopłacać ani złotówki, to od czasu migracji firmy Apple z procesorów PPC, na Intela, czyli od jakichś 8-10 lat, nie reinstalowałem ani razu systemu. W tym czasie zmieniłem już trzy komputery. Za każdym razem nowy komputer gotowy do pracy (z całym kompletem oprogramowania) w ciągu jednego wieczora.

A stary mak z procesorem G4 z początku wieku, obsługuje ciągle bardzo stary skaner bębnowy z połowy lat 70-tych uw., który to skaner narodził się do pracy bez komputera, a został dostosowany przez producenta do współpracy z PhotoShopem 2, na procesory Motoroli 68k
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Jerzy23
-#
Posty: 248
Rejestracja: 05 cze 2015, 19:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jerzy23 »

Pelna zgoda!

Mam dwa Maci jeden juz 7 letni, a drugi mniej niz rok. NIGDY na zadnym nie reinstalowalem systemu, nie potrzebowalem antywirusow, ani nie mialem klopotow z niestabilnym softwarem.

Przy PC Apple to jest kosmos. A Vuescan z Nikonem V ED dziala poprostu doskonale. Duzo lepiej niz pracowal kiedys oryginalny Nikon scan 4.0
jerzywierzbicki.com
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10073
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Jerzy23 pisze:nie potrzebowalem antywirusow
Zaraz się dowiesz, że albo błądzisz i na pewno masz wirusy, albo skoro nie masz to jest wina niszy w jakiej funkcjonuje Apple i nikomu nie chce się pisać wirusów na japka. ;-)
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5571
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

starożytni Grecy mówili, że niewiedza jest błogosławieństwem. jeśli uważacie odobnie, nie czytajcie artykułu, znajdującego się pod tym linkiem: http://www.welivesecurity.com/2014/03/2 ... x-malware/
żeby nie było używam Linuxa i wiem, że i tu już nie jest tak fajnie jak było dawniej. także tego.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ