Ku przestrodze - Allegro zakupy sprzętu wielkoformatowego

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Linhof
-#
Posty: 287
Rejestracja: 27 maja 2012, 19:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Linhof »

To wwszystko jednak wykracza poza moje pojmowanie rzetelności przy sprzedaży. Sorry, ale nikt mnie tu nie przekona. Jeśli piszemy, że obiektyw z migawką i to działąjącą w 100 procentach to co najmniej rozmijamy się z wiarygodnością opisu (przy takim stwierdzeniu oczekuję, że:
1. migawka ma prawidłowe czasy
2. pokazuje poprawne przesłony).
To jest świadome działanie na niedomówienia. Dalsze rekacje sprzedającego (sam tak kupiłem z Japonii) dosopnale świadczą o premedytacji w działaniu. Swoją drogą jak to bardzo się standardy rzetalności obniżają.
Technikardan + mała szklarnia
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Rzetelność jest wypadkową ilości sprzedawców (usługodawców) w danym segmencie rznku i ilości klientów. Podaży towaru (usług) i zapotrzebowania na nie.
Nie chcę na siłę bronić sprzedawcy. Ale powiedz mi, czy gdybyś wszedł do sklepu i sprzedawca dałby Ci do ręki ten obiektyw i zapenił, że ... no sam wiesz. Kupiłbyś bez dokładnego obejrzenia?
Jedno jest pewne, sprzedawca nie jest do końca w porządku i Twoje ostrzeżenie podziałało.
Przynajmniej ja kupując coś, gdybym na niego trafił, bardzo uważnie (bardziej niż zwykle) dopytam, pooglądam itd.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Linhof
-#
Posty: 287
Rejestracja: 27 maja 2012, 19:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Linhof »

O to chodziło.
Technikardan + mała szklarnia
bawy2
-#
Posty: 233
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bawy2 »

jak dla mnie to było ukrycie wady. Skoro wiedział, bo zakładam że tak skoro opisy tego obiektywu jak i innych są bardziej niż podstawowe to powinien napisać jakie są elementy odbiegające od normy w tym obiektywie.

Nie był bity, a Niemiec płakał jak sprzedawał, a miał 80 lat nie palił i jeździł w niedziele do kościoła - jakaś taka analogia mi się kojarzy.
Mamy taką cechę kombinowania (czasem pomocną) i chyba się ukryć tego nie da.
Miburo
-#
Posty: 319
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Miburo »

A jak dla mnie to było klasyczne robienie w ch...
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

bawy2 pisze:Mamy taką cechę kombinowania
Mamy, czyli kto? Ludzie jako rasa, czy Polacy jako naród?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
bawy2
-#
Posty: 233
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bawy2 »

J.A. pisze:
bawy2 pisze:Mamy taką cechę kombinowania
Mamy, czyli kto? Ludzie jako rasa, czy Polacy jako naród?
Hehe ...... nie dam się wkręcić w tą dyskusję bo wiem jaki będzie finał. Nie będę generalizował, każdy swój rozum ma.

100% zaufania i 100% kontroli.

Sam się dałem nie raz naciąć.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Powiem tak: sprzedawałem kilka rzeczy z wielkiego formatu, o których pojęcie mam niewielkie. Wolałem stracić przez niedoszacowanie ceny niż mieć problem z rozczarowanymi kupującymi. A w przypadkach wątpliwych robiłem nawet filmiki... Dla mnie obiektyw z rozjechaną skalą przysłon to nie jest sprawny obiektyw, kropka.
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

bawy2 pisze:Nie będę generalizował,
No właśnie. :-P
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

Czasami sam się łapię na tym że nie zwracam odpowiedniej uwagi na detale, ale mi osobiście chyba ciężko byłoby przegapić kwestię migawki i skali przysłon patrząc na załączone zdjęcia.

Oprócz tego, APO-Ronar i jego pochodne to był chyba obiektyw stosowany głównie do reprodukcji i bardzo rzadko się zdarzały egzemplarze w migawce. Mi w każdym razie od razu by się włączyło jakieś światełko.

Abstrahując od powyższego, jakbym był w takie sytuacji sprzedawcą to bym przyjął zwrot. Jakbym był kupującym to bym się uśmiechnął na swoją nieuwagę i przeskalował przysłonę. Na pewno nie robiłbym z tego afery.

W kwestii rzekomych skłonności narodowych, ostatnio przez kilka miesięcy bawiłem się w głuchy telefon z niby-solidnym dealerem używanego sprzętu ze Zjednoczonego Królestwa. Po dwóch seriach odsyłania sprzętu do nich i jego powrotu w stanie uniemożliwiającym normalne używanie oraz dziesiątkach emaili dałem sobie spokój. Ech, a wszystko przez to że zachciało mi się Contaxa...
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

odp.

Post autor: jac123 »

A co to za Contax i jaki masz z nim problem?
Awatar użytkownika
Linhof
-#
Posty: 287
Rejestracja: 27 maja 2012, 19:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Linhof »

przemur pisze:Abstrahując od powyższego, jakbym był w takie sytuacji sprzedawcą to bym przyjął zwrot. Jakbym był kupującym to bym się uśmiechnął na swoją nieuwagę i przeskalował przysłonę. Na pewno nie robiłbym z tego afery.
Nawet, jako inicjator wątku jestem z tym stwierdzeniem. Nie sprawdziłęm do końca, fakt. Nie było opisu, też fakt. Można wyjaśnić wiele w rozmowie, ale wobec stwierdzenia "ja jestem OK niezależnie od sytuacji" pozostaję nieodmiennie bezradny.
Technikardan + mała szklarnia
ODPOWIEDZ