UWAGA KRADZIEŻ!!!

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Trampek
-#
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2012, 00:17
Lokalizacja: Usedom_Niemcy

Post autor: Trampek »

czmielek pisze:Odświeżę trochę temat...

Trafiłem na allegro na oszusta i krętacza o niku "quol" Kupiłem u niego aparat kodak retina II który według opisu miał być sprawny:


http://allegro.pl/show_item.php?item=4249976291

Niestety migawka okazała się niesprawna i przy naciąganiu wyzwala się sama. Sprzedający okazał się zwykłym oszustem i twierdzi że aparat sam uszkodziłem i nie chce przyjąć zwrotu. Radzę unikać jakichkolwiek zakupów u tego pana....
fajnie że nas informujesz , tylko że sposób w jaki to robisz jest nie dopuszczalny , co więcej podlega karze określonej w Kc.

jeżeli masz dowód na swoje twierdzenie to idź z tym do adwokata a potem do sądu.

A jak tam otrzymasz wyrok skazujący tego gościa to będziesz miał prawo podać treść wyroku do publicznej wiadomości .

A jak na razie to jest zwykłe oszczerstwo.


proponował bym raczej opisac na forum samo zdarzenie ale darować sobie te dość poważne określenia jakie kierujesz pod adresem tego gościa.

A co istotniejsze powinieneś go o tym poinformować żeby mógł przedstawić swoje racje.

Tak będzie poważniej a ty sam nie będziesz stawiał siebie w złym świetle.


Do tego , w przyszłości proponował bym robić zakup z wysyłką kurierem.
Zaleta jest taka że jak przyjedzie kurier to masz 10 minut na sprawdzenie
sprzętu .

Wystarczy żeby szybko sprawdzić migawkę , przesłonę , transport filmu i optyke .
W przypadku stwierdzenia wady , żądasz od kuriera , spisania protokołu , i masz sprawę czysta .
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

czmielek pisze:Sprzedający okazał się zwykłym oszustem i twierdzi że aparat sam uszkodziłem
I dopóki nie masz dowodów na to, że nie uszkodziłeś, dopóty radziłbym powściągnąć emocje.
Trampek pisze:Do tego , w przyszłości proponował bym robić zakup z wysyłką kurierem.
Zaleta jest taka że jak przyjedzie kurier to masz 10 minut na sprawdzenie
sprzętu .
Nie ma takiego obowizku. Może, ale nie musi. Jeżeli Paczka jest z zewnątrz nie uszkodzona, to doręczyciela nie musi obchodzić co, kto i komu.
Przynajmniej w Polsce. Nie wiem jak poza granicami kraju nad Vistulą.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Trampek
-#
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2012, 00:17
Lokalizacja: Usedom_Niemcy

Post autor: Trampek »

J.A. pisze:
czmielek pisze:Sprzedający okazał się zwykłym oszustem i twierdzi że aparat sam uszkodziłem
I dopóki nie masz dowodów na to, że nie uszkodziłeś, dopóty radziłbym powściągnąć emocje.
Trampek pisze:Do tego , w przyszłości proponował bym robić zakup z wysyłką kurierem.
Zaleta jest taka że jak przyjedzie kurier to masz 10 minut na sprawdzenie
sprzętu .
Nie ma takiego obowizku. Może, ale nie musi. Jeżeli Paczka jest z zewnątrz nie uszkodzona, to doręczyciela nie musi obchodzić co, kto i komu.
Przynajmniej w Polsce. Nie wiem jak poza granicami kraju nad Vistulą.


No to jesteś bardzo słabo poinformowany albo w twojej mieścinie kurierzy robią was w konia.
temat sprawdziłem na własnej skórze jako odbiorca .
trafił mi się taki cwaniaczek co prosił mnie żebym mu podpisał odbiór przesyłki bez sprawdzania i dodał że jak by co to żeby zadzwonić i on wypisze protokół .
A jemu się bardzo śpieszy itd itp .
No i mu podpisałem , a pech chciał że towar jednak uległ uszkodzeniu .
Chociaż karton nie był uszkodzony.
Zadzwoniłem , w sumie jakieś 20 min po odbiorze . Oczywiście gościa niby już nie było w moim mieście.

Na drugi dzień dostarczył mi protokół ale kutafon zaznaczył w nim że zgłoszenie było telefoniczne po odjeździe kuriera i do tego przerobił datę protokołu na dzień późniejszy.
Wystąpiłem do sprzedawcy z wnioskiem reklamacyjnym i zaproponowałem że
zadowolę się obniżką ceny bo usterka była bardzo drobna .


W odpowiedzi dostałem bardzo rzeczowe pismo od ich adwokata z podstawami prawnymi , wyjaśnieniami i odmową uznania reklamacji.
i faktycznie po przeczytaniu tego pisma i paragrafów na jakie się w nim powołano szybko zrozumiałem swój błąd i to co musi kurier .
A kurier musi umożliwić sprawdzenie zawartości przesyłki w jego obecności . To jest warunek aby protokół usterki produktu był ważny.
czas 10 min to jest tak bardziej zwyczajowo przyjęty , żeby klient nie sprawdzał tej paczki cały dzień.


Bardziej niż w...ny zadzwoniłem do DPD , i przedstawiłem swój problem z tym ich kurierem .
Poprosili o opisanie całej sprawy i nadesłanie kopi korespondencji ze sprzedawca .
W efekcie finalnym , dostałem maila z przeprosinami i propozycją że DPD zaplaci mi kwotę jaką oczekiwałem od sprzedawcy tytułem obnizki ceny za wadę produktu.

Potwierdzili też że kurier ma obowiązek umożłiwić odbiorcy sprawdzenie zawartości przesyłki.




A na marginesie to ta gadka że jak karton jest nie uszkodzony to nie można otworzyć bo nie ma podstawy aby uważać że towar jest uszkodzony.


To następna ściema kurierów .

Kiedyś zamówiłem stolik ze szklanym blatem .
Cholerka , blat z hartowanego szkła , a tu minus ileś tan na zewnątrz. jak to zimą .
Kurier dzwoni do drzwi , paczuszka ładnie opakowana , kartonik czyściutki.
A on , znów że jak by co to telefon i wypisze protokół a teraz to mu się śpieszy.
Ale mnie coś tak tknęło , i mi przyszła myśł że szkło hartowane to nie lubi mrozu i jest bardziej wrażliwe na naprężenia .

I mówię do gości że chcę sprawdziś czy zawartośc nie uszkodzona . A ten mi wstawia gadkę że opakowanie nie uszkodzone , folia nawet nie draśnięta .
A ja swoje . No i otworzyliśmy a tam cały blat w drobny mak .
pekł jak pęka szyba w samochodzie .
No , i klient sam już nic nie gadał tylko zabrał się z towarem do samochou.


Więc skoro uważasz że kurier nie ma obowiązku to twój bul i problem

ja nie ma tego problemu , a kurierzy u mnie na wsi nie robią żadnego problemu jak mu się powie sprawdzam .
problem w tym że żaden sam ci nigdy nie podpowie że tak można .

ja teraz zawsze sprawdzam zawartość i nie raz uratowało mi to tyłek.

tak więc jeżeli uważasz że jest inaczej to dajesz się robić w balona.
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

...bul i to straszliwy!

Nie przesadzajcie, ostrzeżenie poza oszust i krętacz całkiem konkretne, migawkę uszkodzić nie jest prosto przy normalnym użytkowaniu wręcz niemożliwe, więc jakich dowodów niby miałby dostarczyć, że to nie on?
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Trampek pisze:Więc skoro uważasz że kurier nie ma obowiązku to twój bul i problem
taharii pisze:...bul i to straszliwy!
No i teraz nie wiem, który z Was najlepiej nadaje się na prezydenta . Uzgodnijcie między sobą, który będzie startował :lol:
Lux mea lex
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

technik219, drogi, właśnie do tego bulu odniosłem mój bul... ;)

(i fizycznie i metafizycznie)
Ostatnio zmieniony 15 cze 2014, 13:29 przez taharii, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

No dobra, będę głosował na kol. Trampka :mrgreen:
Lux mea lex
Trampek
-#
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2012, 00:17
Lokalizacja: Usedom_Niemcy

Post autor: Trampek »

Michał Kowalski pisze:Korex to nie jest miejsce na oskarżenia i publiczne lincze... Najlepiej załatwiać takie rzeczy przez systemy aukcyjne / PW i jeśli będzie taka potrzeba - po prostu Bazar zostanie zamknięty bo wprowadza najwięcej zamieszania.
Człowiek angażuje każdą wolną chwilę aby Korex był jeszcze lepszy a zawsze mu sie dostanie...
Popieram .

Jeżeli ktoś uważa że jest oszukany , to od tego jest policja , sądy i adwokaci do pomocy.
A jak ma się wyrok w ręku i to prawomocny to dopiero zgodnie z jego treścią , mozna go przedstawić.
To oczywiście jest źle że są sprzedawcy naciągacze.
Ale złe jest też to że znaczna część kupujących również nie postępuje zgodnie z zasadami handlu i własnego bezpieczeństwa .
Brak dokładnego przeczytania opisu aukcji , nie kontrolowanie zawartości nadesłanej przesyłki bo jak wiadomo kurier czy opcja sprawdzenia przesyłki to są dodatkowe pieniądze a kupujący chce za wszelką cenę obniżyć koszt zakupu .
Nie informowanie się u sprzedawcy co naprawdę zawiera oferta itd.

To są powszechnie spotykanie błędy popełniane przez kupujących.
Panuje powszechna nonszalancja , i zasada że kupujący zawsze ma rację , wszystko może a winny jest sprzedawca .

I dlatego nie podobają mi się takie wpisy kupujących . Nawet w sytuacji jeżeli
faktycznie było jak ten gośc opisał.

Wielu kupujących nie zainteresuje się nawet tym że zamiast kierować sprawy do sądu , można spróbować mediacji za pomoca federacji konsumentów albo za pomocą mediatora sądowego.

Ale po co . lepiej od razu walnąć wpis na forum i sprawa "załatwiona ".
czmielek
-#
Posty: 225
Rejestracja: 16 maja 2010, 21:19
Lokalizacja: Sierakowice
Kontakt:

Post autor: czmielek »

Gdyby nasz system sprawiedliwości działał poprawnie to bym skierował sprawę do sądu ale przy dzisiejszym stanie rzeczy szkoda zachodu i nerwów. Nie będę się też dawał oszukiwać naciągaczom więc każdego takiego delikwenta będę opisywał w sieci. Nie wykluczam że aparat działał poprawnie przed wysyłką ale wydaje się to mało prawdopodobne bo już zgłosił się do mnie kolega z innego forum którego ten delikwent oszukał w podobny sposób. Skierowałem całą sprawę do administracji allegro ale znając życie oleją to jak zawsze.
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

Trampek pisze:kurier ma obowiązek umożłiwić odbiorcy sprawdzenie zawartości przesyłki.
Rozumiem, że masz na to dowód i zaraz mi go przedstawisz.
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Trampek pisze:No to jesteś bardzo słabo poinformowany albo w twojej mieścinie kurierzy robią was w konia.
Nie chcę eskalować konfliktu, ale napiszę, że pitolisz.
Otóż jako doręczyciel, czyli człowiek co niesie paczkę nie mam żadnego obowiązku robić dla odbiorcy za świadka.
Nikt nie może mnie wolnego człowieka przymuszać do czynności, których nie chcę wykonać.
Obowiązkiem doręczyciela jest dostarczenie przesyłki. Jeżeli nic nie wskazuje na to, że jest ona uszkodzona, to nie jesteś w stanie żadnym prawem zmusić mnie do asystowania przy jej otwieraniu. A tym bardziej do podpisywania czegokolwiek.
Jeżeli Ci się to nie podoba, to po prostu możesz nie odbierać paczki. Z odpowiednią adnotacją "domowa przyjęcia" i złożeniem przez odbiorcę podpisu, że nie chce odebrać przesyłki.
Nie płacisz mu za wykonywanie czynności prawnych a tym jest świadczenie w opisywanym przez Ciebie przypadku.
Rozmawiałem w tej spraweie z trzema firmami, z których usług kożystam. TNT, DHL i właśnie DPD. Żadna z tych firm w regulaminach nie ma by kurier (doręczyciel) miał obowiązek asystowania przy sprawdzaniu paczki.
Wszyscy zgodnie opisują to jednym zdaniem. Mozńa doręczyciela poprosić.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Tu nie do końca prawda, można zapłacić sobie za dodatkową opcję, wtedy poczeka i pozwoli otworzyć przy sobie.
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

taharii pisze:Tu nie do końca prawda, można zapłacić sobie za dodatkową opcję, wtedy poczeka i pozwoli otworzyć przy sobie.
Ale teraz to już dwie sprawy mieszasz, bo to o czym teraz mówisz to dodatkowo płatna opcja. Swoją drogą chyba niewiele firm ma to w ofercie, zdaje się że Siódemka i Pocztex.
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

info

Post autor: jac123 »

Sprawdzenie zawartości przesyłki to dodatkowa opcja, płatna. Ma ją np. Pocztex.
Wymaga ona sporządzenia dokładnej listy co zawiera paczka (w 2 egzemplarzach jeden dla poczty , drugi dla nas). Po otwarciu paczki sprawdzamy czy zawartość się zgadza z listą (a nie z naszym widzimisie).
W przypadku normalnej paczki (bez listy zawartości) jej otwieranie i sprawdzanie co jest w środku, samo z siebie nie ma nawet sensu, bo niby skąd kurier ma wiedzieć co miała zawierać przesyłka?
Jeszcze inną sprawą jest sprawność sprzętu, za którą firma przewozowa przecież nie odpowiada, to sprawa między kupujący a sprzedającym (pomijając oczywiście uszkodzenia paczki z winy f-my kurierskiej).
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

jac123 pisze:W przypadku normalnej paczki (bez listy zawartości) jej otwieranie i sprawdzanie co jest w środku, samo z siebie nie ma nawet sensu, bo niby skąd kurier ma wiedzieć co miała zawierać przesyłka?
Nie koniecznie. Mozna zrobić "spis z natury" np, Cegła - szt. 1. ;-)
jac123 pisze:Jeszcze inną sprawą jest sprawność sprzętu, za którą firma przewozowa przecież nie odpowiada,
To po pierwsze. Doręczyciel nie musi wiedzieć, czy migawka ma pstrykać, klikać, czy strzelać. :->
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ