Reanimacja aparatu Start

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

flip265
-#
Posty: 39
Rejestracja: 12 lut 2014, 21:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: flip265 »

Ja z chęcią oddam Lubitela 166b za 30 złociszy. Nie otwierałem go bardzo ale lustro przez soczewkę(w lubitelach zamiast matówki) wygląda na stan dobry. Mogę przesłać zdjęcia :)
Awatar użytkownika
kuzyn353
-#
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2012, 16:29
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: kuzyn353 »

Start 66 prześwietla kliszę. Przyjrzałem się dokładnie i wydaje mi się, że zaczep u dołu nie dociska tak jak powinien. Czy ten zaczep da się jakoś wyregulować bez gięcia?
Załączniki
start66.JPG
Awatar użytkownika
BW
-#
Posty: 222
Rejestracja: 30 maja 2013, 23:01
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: BW »

Kupiłem sobie kiedyś całkiem ładnego starta 66S (S-jak sito!) i żebydało się nim robić zdjęcia to:
- podgiąłem rogi pokrywy od dołu - by lepiej dociskały do korpusu
- wkleiłem nowe grubsze uszczelki na zgjęciu tejże pokrywy
- pozaklejałem otwory technologiczne w komorze odbiorczej filmu (wpadało szczątkowe światło od strony matówki
- pozaklejałem zbyt duże otwory wokół mechanizmu licznika-zębatki i popychacza(też przepuszczały światło)
- uszczelniłem jeszcze zamszem szczelinę wokół obiektywu - gdyż po wysunięciu czołówki na minimalną odległość tamtędy też wpadało światło zostawiając na filmie duże łukowate zaświetlenie
- a na koniec zakleiłem czarną folią mleczny dekielek obiektywu zdjęciowego - gdyż świecąc w obiektyw dość silnym źródłem światła zauważyłem że nieco rozbłysku przechodzi pomiędzy lamelkami migawki
i to chyba wszystko 8-)
Awatar użytkownika
kuzyn353
-#
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2012, 16:29
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: kuzyn353 »

Dzięki. Narazie podgiąłem blaszkę bo nie miałem innego pomysłu. Zaświetlenia były na całej szerokości filmu więc może to. Pomyślę też nad dodatkowym uszczelnieniem pokrywy. A z czego to się robi jakby zaistniała potrzeba?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

ja robię uszczelnienia ze starej podkładki pod mysz, firmy bantex (wybaczcie lokowanie produktu, ale te są najlepsze, bo na piance PU jest szmatka, która odchodzi od pianki bezproblemowo).
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ