Rossmann / CEWE - wywoływanie C-41 i E-6

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcinfoto »

oddałem w rossmanie chyba już z 50 filmów :)

kiedyś nie posiadając skanera dawałem c 41 na mały obrazek , wraz z odbitkami i skanem , impreza bardzo droga, a jak na okres nauki mało efektywna:)

później tylko c 41 negatyw , index skany, też słabo bo skany marne, ale czasami nawet już mając skaner a jeśli zdjęcia mało ważne to nawet się opłacało bo nie musiałem sam całego filmu skanować, raz dałem b%w to zagineło chyba na 3 tyg ale w końcu o dziwo wróciło:)

była to masakra ale raczej z mojej winy :)


slajdy w kontekście cena/ jakość bardzo opłacalna sprawa, wycieczka do wawy plus wołanie 18 pln czyli powiedzmy 30 pln kontra 7 pln to nigdy pierwsza opcja nie wygra, zwłaszcza że nigdy mi lipy nie zrobili . Mialem tylko kilka razy syt ze nie wiem czemu robili cos na wlasne widzi mi się, np miałem filmy nawijane na szpulę, miałbyć to slajd, tak też do nich oddałem zakreslajac ze tylko wolanie bez ramek itd, po czym odbieram okazuje sie że to bylo nawiniete c41, i sami z siebie dodali opcje wolanie, plus index plus skan i odbitki 10x15 cena 35 pln :)
Awatar użytkownika
Pikusław
-#
Posty: 325
Rejestracja: 12 sty 2012, 16:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pikusław »

A ile przeciętnie trwa u nich wołanie E-6? Oddałem tydzień temu dwie rolki i wciąż nie dostałem z powrotem.
Magazynuję wiedzę i filmy
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

teraz chyba wydłużyli do siedmiu, lub nawet dziesięciu dni roboczych.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

rbit9n pisze:teraz chyba wydłużyli do siedmiu, lub nawet dziesięciu dni roboczych.
o ile nie 14 dni. w listopadzie czekałem właśnie tyle. pani z biura obsługi poinformowała mnie, że jest to skutek coraz mniejszej ilości zamówień.
Awatar użytkownika
Pikusław
-#
Posty: 325
Rejestracja: 12 sty 2012, 16:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pikusław »

No to chowam palnik i obcęgi :evil:
Magazynuję wiedzę i filmy
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

No to skoro takie laboratorium (w sensie durze), już nie jest w stanie wołać na bieżąco, tylko czekają aż się uzbiera, to niezbyd fajnie. Następnym etapem będzie wzrost cen, a potem gasimy światło.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

J.A. pisze:No to skoro takie laboratorium (w sensie durze), już nie jest w stanie wołać na bieżąco, tylko czekają aż się uzbiera, to niezbyd fajnie. Następnym etapem będzie wzrost cen, a potem gasimy światło.
zamiast ironizować kolego J.A. wysil szare komUrki i pomyśl, że taki stan rzeczy skopie tyłek kiedyś i Tobie. po prostu coraz mniej materiałów napływa do wywołania. taki stan można nazwać "bronią masowego rażenia". bez obawy, ale dosięgnie wszystkich i jak to zwykle bywa, ucierpią "niewinni", czyli ci którzy, od czasu do czasu coś na slajdzie popełnią.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

weesee pisze:
J.A. pisze:a potem gasimy światło.
po załadowaniu do korexu możemy już zapalić ;-)
pod warunkiem, że komuś będzie się opłacało produkować chemię pod ten proces. bo jak nie, to pozostanie ci jeno kaganek, do oświecenia.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

weesee pisze:o chemię się nie martwię, w razie W mozna zmontować, jak już to o filmy, choć dopóki będzie jedno to będzie i drugie
zawsze jest jakieś słabe ogniwo. miłośnicy kodaka bardzo boleśnie się o tym przekonali.

zatem w interesie nas wszystkich leży aby rossann miał tyle zleceń, aby "jego" laboratoria nie wyrabiały się od ich nadmiaru.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

nord pisze:zamiast ironizować kolego J.A.
Wcale nie ironizuje. Swierdzam fakt i to tylko suchy fakt, bez podtekstów.
nord pisze:że taki stan rzeczy skopie tyłek kiedyś i Tobie.
Nie skoppie, bo mam dość lat by się nauczyć, że jak kot trzyma się jednej dziury to zdechnie.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
zousan
-#
Posty: 87
Rejestracja: 20 sty 2014, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: zousan »

Czołem! Czy ktoś wie czy Rossmann nadal przyjmuje do wywołania slajd w formacie 120? Ile kosztuje taka usługa?
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

zousan pisze:Czołem! Czy ktoś wie czy Rossmann nadal przyjmuje do wywołania slajd w formacie 120? Ile kosztuje taka usługa?

przyjmuje, odbierałem tydzień temu. koszt 9,99pln.
wesu
-#
Posty: 62
Rejestracja: 20 maja 2013, 10:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: wesu »

Nord ile czekałeś? Mi się wydaje, że wydłużył się czas realizacji z 2 do 3 tygodni :-/
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

odp.

Post autor: jac123 »

Ja oddałem dzisiaj, pani powiedziała że za 3 dni będzie. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

wesu pisze:Nord ile czekałeś? Mi się wydaje, że wydłużył się czas realizacji z 2 do 3 tygodni :-/
dokładnie 3 tygodnie. czy były wcześniej nie wiem, bo nie zaglądałem, ale trzytygodniowy termin oczekiwania - tyle przeczytałem w mailu od biura informacyjnego rossmann'a. kiedyś było faktycznie 2 tygodnie, ale maja mniej zamówień i muszą gromadzić. inna sprawa, to bardzo przyjemna cena i jakość usługi.
ODPOWIEDZ