Pentax 645n

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 438
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Pentax 645n

Post autor: Mirosław »

Czy w tym średnioformatywym aparacie jak zamontujemy inny obiektyw niż orginalny działa światłomierz? :shock:
Uzależniony od fotociemni .
Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Post autor: Jasiek Matacz »

yyyyyy?Co? Niezbyt rozumiem pytanie-czemu by miał nie działać?*




*P.S Odpowiedź oczywiście że tak
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 438
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Mirosław »

W necie w instrukcji obsługi tego aparatu,jak w Fotokurierze z 1998r. gdzie był opisany ten aparat nic na ten temat nie znalazłem,przymierzam się do niego i muszę wiedzieć o nim wszystko :evil:


ps:wiele cyfraków z zamontowaną przejściówką i innymi obiektywami niż dedykowane nie działa światłomierz a nawet nie wyzwoli się migawki-ot co.
Uzależniony od fotociemni .
Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Post autor: Jasiek Matacz »

Dobra, teraz mam dostęp do aparatu. Po upewnieniu się: patrząc w wizjer bez żadnego obiektywu zmieniają się czasy otwarcia migawki. Stad też sugeruje że nawet z denkiem od słoika zrobiło by to zdjęcie. Ale przyznam się szczerze nigdy nie próbowałem-nie mam dostępu do żadnej przejściówki i z tego co pamiętam osiągają horrendalne ceny....


P.S Jestem głupszy niż ustawa przewiduje-przecież kiedyś kupiłem przejściówkę do odwrotnego mocowania. Wg. testów podpinając obiektyw przez przejściówkę i normalnie czasy naświetlania się nie zmieniają. A przejściówka niema absolutnie żadnych styków. Stąd wg. mnie nie powinieneś mieć z niczym problemów ;-)
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Nie wiem czy w ogóle jest jakiś aparat analogowy, który by odmówił wyzwolenia migawki ze zdjętym obiektywem. Światłomierz raczej też działa w każdym. Co najwyżej nie działają automatyki itd.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Post autor: Jasiek Matacz »

No to że jak mamy aparat z innego systemu to nie będzie zapewne działać(wątpię by były przejściówki) automatyczne domykanie przysłony itp. to raczej oczywiste jest bo każdy system ma swój sposób jak to robi ;-)
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 438
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Mirosław »

Jasiek Matacz pisze:Dobra, teraz mam dostęp do aparatu. Po upewnieniu się: patrząc w wizjer bez żadnego obiektywu zmieniają się czasy otwarcia migawki. Stad też sugeruje że nawet z denkiem od słoika zrobiło by to zdjęcie. Ale przyznam się szczerze nigdy nie próbowałem-nie mam dostępu do żadnej przejściówki i z tego co pamiętam osiągają horrendalne ceny....
Jak przeprowadziłeś próbę praktycznie to znaczy że wszystko jest na dobrej drodze :lol:
Uzależniony od fotociemni .
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Jasiek Matacz pisze:No to że jak mamy aparat z innego systemu to nie będzie zapewne działać(wątpię by były przejściówki) automatyczne domykanie przysłony itp. to raczej oczywiste jest bo każdy system ma swój sposób jak to robi
Ale już automatyka czasu może działać bez problemu.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Jasiek Matacz
-#
Posty: 397
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:17
Lokalizacja: Staszów

Post autor: Jasiek Matacz »

J.A. pisze:
Jasiek Matacz pisze:No to że jak mamy aparat z innego systemu to nie będzie zapewne działać(wątpię by były przejściówki) automatyczne domykanie przysłony itp. to raczej oczywiste jest bo każdy system ma swój sposób jak to robi
Ale już automatyka czasu może działać bez problemu.
No tak ale mi chodzi o tych "mechanicznych"automatykach. Nawet na pewno będzie działać bo bez obiektywu sam czas się dobiera odpowiedni ;-)
ODPOWIEDZ