Koreks...

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

rbit9n pisze:wiesz, jest takie słowo "marketing". jeśli rbit będzie używał mało koncentratu, to na dłużej mu starczy i w rozrachunku nie kupi kolejnej butelki rodinalu przed plajtą agfy. oj, już splajtowała, bywa.
no to wiemy już przez kogo agfa splajtowała :-P


Do jobo nawiniesz też bez problemu film na mokrą szpulkę co jest niewątpliwą zaletą!
to ja zabiłem Laurę Palmer...
Arnold
-#
Posty: 173
Rejestracja: 14 cze 2007, 07:27
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: Arnold »

W metalowym koreksie łatwiej jest kontrolować temperaturę - łatwiej łapie i oddaje ciepło, może szczegół, ale przy takich upałach się to docenia
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

skoro łatwo łapie i łatwo oddaje to ja zaliczyłbym to do minusów...

do jobo wlewam najpierw wodę o temp około 20C i film moczy się max 5min, łapie temperaturę i wypłukuję maskę. Potem po wlaniu chemii trzyma temp bardzo dobrze! (testowane w czasach do 20min)
to ja zabiłem Laurę Palmer...
Arnold
-#
Posty: 173
Rejestracja: 14 cze 2007, 07:27
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: Arnold »

zgadza się ale przy temperaturze, 30 nie utrzymasz temperatury bez płaszcza wodnego, mój keiser złapał 2 stopnie w 9 minut. wtedy metal się sprawdza
Awatar użytkownika
skrystos
-#
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2010, 14:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: skrystos »

No właśnie odwrotnie. Metal ma dużą przewodność cieplną, co oznacza, że szybko oddaje ciepło z płynu do otoczenia, lub łapie z otoczenia i przekazuje do środka. Plastik jako lepszy izolator po wlaniu płynu o danej temperaturze dłużej będzie oddawał ciepło do otoczenia. Tak w teorii.
renes
-#
Posty: 287
Rejestracja: 23 sty 2009, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: renes »

Gringo997 pisze:skoro łatwo łapie i łatwo oddaje to ja zaliczyłbym to do minusów...

do jobo wlewam najpierw wodę o temp około 20C i film moczy się max 5min, łapie temperaturę i wypłukuję maskę. Potem po wlaniu chemii trzyma temp bardzo dobrze! (testowane w czasach do 20min)
Testowałeś może jaki jest spadek bez tego wstępnego moczenia?
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

nie testowałem ponieważ nie widzę sensu takiego przedsięwzięcia. Moczenie wstępne jest wg mnie bardzo ważną czynnością dlatego też nigdy go nie pomijam, ale jeżeli chcesz to mogę sprawdzić dla Ciebie;)
to ja zabiłem Laurę Palmer...
renes
-#
Posty: 287
Rejestracja: 23 sty 2009, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: renes »

Gringo997 pisze:nie testowałem ponieważ nie widzę sensu takiego przedsięwzięcia. Moczenie wstępne jest wg mnie bardzo ważną czynnością dlatego też nigdy go nie pomijam, ale jeżeli chcesz to mogę sprawdzić dla Ciebie;)
Gdzieżbym tego potrzebował ;-)
wjpl
-#
Posty: 10
Rejestracja: 08 lis 2012, 23:53
Lokalizacja: Nysa/Wrocław

Post autor: wjpl »

http://allegro.pl/koreks-ze-szpulami-i2799909853.html co to za wynalazek? Tanie to jest i kilka sztuk dostępne.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

znaczy 15 złotych polskich po denominacji, to dużo?
przy okazji złota łopata Ci się należy
Obrazek
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
wjpl
-#
Posty: 10
Rejestracja: 08 lis 2012, 23:53
Lokalizacja: Nysa/Wrocław

Post autor: wjpl »

Oj tam, był już temat o koreksach to się pod niego podpinam. Zastanawiam się czy ktoś miał z tym styczność.
Agacziks
-#
Posty: 4
Rejestracja: 02 paź 2014, 14:19

Post autor: Agacziks »

Cześć,

Ma ktoś może koreks na sprzedaż, czekam na aukcjach aż coś się pojawi i już wytrzymać nie mogę, Jestem zainteresowana koreksem małoobrazkowym, 2 szpule. jakis krokus 800 czy cos pokrewnego. zalezy mi zeby nie byl zbyt drogi bo dopiero zaczynam. pozdrawiam i prosze o info jesli komus zalega :)

pozdrawiam,
ODPOWIEDZ