Adox CHS 25

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

ilford pan f+ możesz świecić na iso 25, no chyba że MUSI na opakowaniu pisać 25.

nie zrozum mnie źle, nie mam nic przeciw adoxowi 25 nie mam nic przeciw jego używaniu, ale całe to pisanie o tym jak powinno się go wywoływać co stosować a czego nie jest po prostu zabawne. bo gdyby prześledzić wpisy choćby na koreksie, wiele zaleceń nawzajem się wyklucza. materiał jest trudny i koniec. adoxa 25 można lubić , można nienawidzić. dla mnie sprawa jest oczywista, jeśli zależy mi na konkretnym wyniku, na otrzymaniu pewnego rezultatu, wówczas zakładam coś co nie jest obarczone brzemieniem niepewności dziesiątków zmiennych i koniecznością odmawiania różańca, podczas wywoływania :-P jestem już w takim wieku, że nie potrzebuje nikomu i sobie udowadniać że coś mi wychodzi, bo jeszcze wychodzi i to prężnie :-D

ktoś lubi klimaty około adoxowe.. adelante jak mawiają hiszpanie, oto właśnie chodzi
renes
-#
Posty: 287
Rejestracja: 23 sty 2009, 23:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: renes »

nord pisze:ilford pan f+ możesz świecić na iso 25, no chyba że MUSI na opakowaniu pisać 25.

nie zrozum mnie źle, nie mam nic przeciw adoxowi 25 nie mam nic przeciw jego używaniu, ale całe to pisanie o tym jak powinno się go wywoływać co stosować a czego nie jest po prostu zabawne. bo gdyby prześledzić wpisy choćby na koreksie, wiele zaleceń nawzajem się wyklucza. materiał jest trudny i koniec. adoxa 25 można lubić , można nienawidzić. dla mnie sprawa jest oczywista, jeśli zależy mi na konkretnym wyniku, na otrzymaniu pewnego rezultatu, wówczas zakładam coś co nie jest obarczone brzemieniem niepewności dziesiątków zmiennych i koniecznością odmawiania różańca, podczas wywoływania :-P jestem już w takim wieku, że nie potrzebuje nikomu i sobie udowadniać że coś mi wychodzi, bo jeszcze wychodzi i to prężnie :-D

Nie ma w tym nic zabawnego, po prostu więcej czynników wpływa na to czy film zostanie dobrze wywołany czy pojawią się usterki.

ktoś lubi klimaty około adoxowe.. adelante jak mawiają hiszpanie, oto właśnie chodzi
Pan F+ daje inny obrazek, także FP4+ którego lubię, już bardziej bliższy Adoxowi jest Fomapan 100.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5581
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

renes pisze: [...]
2). Pilnować bardzo dokładnie na każdym etapie temperaturę, włącznie z płukaniem.
Najlepiej 20 stop., nie przekraczać 22 stop.

[...]
Poza tym zwraca się uwagę, aby Adoxa 25 nie prześwietlać i nie przewołać. Adox to dokładnie ten sam materiał co Efke, robiony na tych samych maszynach, jedyna różnica to lepsza kontrola jakości - po prostu materiały robione dla Adoxa są dokładniej sprawdzane niż w przypadku Efke, a zauważone wadliwe partie odrzucane. Zbyt długie utrwalanie, przerywanie, płukanie, jak i za krótkie, oraz niewłaściwe rozcieńczenie chemii, także szkodzi emulsjom Adoxa.
a mi tak kiedyś wyszło przez pomyłkę: https://secure.flickr.com/photos/rbit9n/5524196188/
pomyłkę fabryki, na początku rolki była banderola R50. dopiero na końcu się potwierdziło, że jednak to była R25.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
junkers_ju-87
-#
Posty: 534
Rejestracja: 25 lut 2010, 21:41
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: junkers_ju-87 »

O , widzę że coś się dzieje ,
możecie mi dołożyć jeszcze jedną kreską np biała i będzie narodowo jak to przed Euro.
Tylko mi nie piszczcie jakieś tam niski poziom ...wobec innych użytkowników
tylko dokładniej że wobec mafaka

jak chcecie możecie mnie od razu zbanować

a zdania i tak nie zmienię
bo jak ktoś mnie atakuje to dostaje kopa w ....

nie jestem jakimś tam sobie chłoptasiem do popychania
ju_87
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

Chlopie, obudz sie. To ty mnie zaatakowales i stwierdziles, ze nie umiem filmu wywolac. Jak widac pol swiata nie umie tego filmu wywolac a i sam producent przyznaje sie do felerow. Zamiast sie skupic na rozwiazaniu problemu dopisujesz tylko kolejne docinki. A ja do popychania tez sie nie garne. Zacznij tu pisac jakies konkrety a nie warczysz tylko jak ktos cos na adoxa zlego napisze. Nie tedy droga...
ODPOWIEDZ