dział "recepty wywoływaczy"

Wasze opinie o nowej odsłonie serwisu - czego jest za dużo, czego za mało, co chcielibyście tu znaleźć - to będzie dla nas wskazówka w jaką stronę powinniśmy się rozwijać.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Ale to trochę bez sensu. Że niby 17:25 - siedemnasta dwadzieścia pięć?
Michale myślę, że bardziej chodzi o moment rozpoczęcia procesu w sensie zakończenie wlewania wywoływacza. Choć ja jako punkt startowy uznaję zawsze moment rozpoczęcia wlewania. I tyczy się to każdej kolejnej kąpieli.
Myślę, że wystarczy skład chemiczny, bo przecież nie będziesz przepisywał tabel z digi, czy ulotek producentów.
Bardziej interesujące by było, że wywoływacz X z filmem Y w procesie Z daje taki efekt i przykład.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Arnold
-#
Posty: 173
Rejestracja: 14 cze 2007, 07:27
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: Arnold »

Też myślę, że to czas wyjściowy do dalszych prób.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Panowie, przecież każdy czas podany w jakiejkolwiek tabeli, jest w tym rozumieniu "czasem wyjściowym" do samodzielnych prób. Nawet przy procesach bardzo ściśle sprecyzowanych takich jak E-6 czy C-41, czas wywoływania nie jest betonowy i nienaruszalny.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
sooya
-#
Posty: 11
Rejestracja: 29 gru 2009, 19:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: sooya »

Tak w ogóle to może jak już ten dział powstanie to można by nazwę "recepty wywoływaczy" zamienić na inna? Bo z chęcia bym się zapoznał z receptami na utrwalacze czy przerywacze inne niż ocet ;)
ODPOWIEDZ