Pomoc w identyfikacji papieru

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
praktis
-#
Posty: 129
Rejestracja: 12 wrz 2010, 16:24
Lokalizacja: pińczów
Kontakt:

Pomoc w identyfikacji papieru

Post autor: praktis »

Witam
Mam problem z tym papierem.
To znaczy nic na jego temat nie mogę znaleźć.
Pomożecie?
Załączniki
6.jpg
voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

Post autor: voided »

bo to nie jest papier tylko film.

p.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Oj stareńkie to, lat swoich nie pamięta. Błona płaska graficzna ortochromatyczna. Czułość do ustalenia w konkretnym wywoływaczu. Możliwe spore zadymienie ze starości. Można obrabiać przy czerwonym świetle. Wczesne lata 80.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2012, 16:23 przez technik219, łącznie zmieniany 1 raz.
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

Te błony graficzne jak były dobrze przechowywane to nie będą zadymione. Świetne do różnych technik specjalnych, ja na identycznych próbowałam izohelii.
Typ "lith", wielka ostrość konturów, ja te błony dostałam z resztek zlikwidowanej pracowni przygotowującej dwustronne płytki drukowane.
Nie wiem czy takie materiały są gdziekolwiek na świecie jeszcze produkowane, ale raczej już nie, zmieniła się całkowicie technologia i nie są potrzebne - szkoda :-(
voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

Post autor: voided »

robią, robią... robili...
jeszcze rok temu kupowałem 'ortho litho' film, na szczescie zrobiłem zapas. teraz już tylko efke i ilford robią coś co nazywaja print film.
dla moich celów, czyli powiększania negatywów to jest w sam raz. tylko cena już nie taka jak kiedyś

p.
Awatar użytkownika
praktis
-#
Posty: 129
Rejestracja: 12 wrz 2010, 16:24
Lokalizacja: pińczów
Kontakt:

Post autor: praktis »

A no to teraz wszystko jest jasne. Wiem dlaczego nie mogłem znaleźć żadnej informacji na ten temat.
Ale rozmiar tych klisz jest imponujący, 30x40.
To mnie chyba naprowadziło, że to jest papier, no oprócz aukcji w której sprzedający opisał to jako papier.
A ja to kupiłem :mrgreen:
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10073
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Błony graficzne były/są w takich samych formatach jak papier. Pamiętaj, że to co masz to nie jest materiał zdjęciowy. Czyli nie służył nigdy do wkładania do kamery.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Basil
-#
Posty: 594
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Basil »

a tak z ciekawości: do czego to się używa? do reprodukcji materiałów technicznych?
Inspiration exists,but it has to find you working - Pablo Picasso
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: wosk »

praktis pisze: To mnie chyba naprowadziło, że to jest papier, no oprócz aukcji w której sprzedający opisał to jako papier.
A ja to kupiłem :mrgreen:
To już wiem, kto szaleje na portalu aukcyjnym i kupuje wszystko...przede mną :-D
Do czego Ty to użyjesz?...
Awatar użytkownika
praktis
-#
Posty: 129
Rejestracja: 12 wrz 2010, 16:24
Lokalizacja: pińczów
Kontakt:

Post autor: praktis »

Z powodu nierzetelnego opisu nie doszło do transakcji, i ten materiał znów jest wystawiony na aukcję, więc jeśli chcesz to licytuj. Ja już się nie wtrącam :mrgreen:
voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

Post autor: voided »

Basil pisze:a tak z ciekawości: do czego to się używa? do reprodukcji materiałów technicznych?
na przyklad do tego.

p.
ODPOWIEDZ