Pytanie do bardziej obeznanych - kiev88 akcesoria

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

krzyg
-#
Posty: 5
Rejestracja: 21 lip 2011, 18:51
Lokalizacja: Bytom

Pytanie do bardziej obeznanych - kiev88 akcesoria

Post autor: krzyg »

Witam.

Z góry przepraszam za moje pytanie, podejrzewam że odpowiedź jest banalna ale wolę spytać bardziej obeznanych ode mnie.

Dostałem kieva 88 w zestawie z różnymi akcesoriami, ale zastanawia mnie jeden, a właściwie dwa elementy. Przez chwilę pomyślałem że może to duplikator do slajdów, ale wolę dopytać.

Dlatego proszę o pomoc, co to i z czym to się je?

Z góry dziękuję za pomoc.

Poniżej zdjęcie tych elementów:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 lip 2011, 19:03 przez krzyg, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Basil
-#
Posty: 594
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Basil »

zdjęć brak
Inspiration exists,but it has to find you working - Pablo Picasso
krzyg
-#
Posty: 5
Rejestracja: 21 lip 2011, 18:51
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzyg »

wiem, już naprawiłem
Awatar użytkownika
Basil
-#
Posty: 594
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Basil »

matówka z lupką do ustawiania ostrości

edyta: ramka do matówki(wygląda na to że nie ma szkła)
Ostatnio zmieniony 21 lip 2011, 19:08 przez Basil, łącznie zmieniany 1 raz.
krzyg
-#
Posty: 5
Rejestracja: 21 lip 2011, 18:51
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzyg »

tak to wygląda po zmontowaniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Basil
-#
Posty: 594
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Basil »

no tak
nastawiasz ostrość,zakładasz kasetę i robisz zdjęcie
Inspiration exists,but it has to find you working - Pablo Picasso
krzyg
-#
Posty: 5
Rejestracja: 21 lip 2011, 18:51
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzyg »

no właśnie ta szybka jest dość matowa i ostrość raczej ciężko przez nią ustawić

z boku ma miejsce - wejście, tak jakby ramkę z czymś można było tam wsunąć
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

Sprawdź czy ta lupa nie pasuje zamiast pryzmatu, ja kiedyś miałam takie ruskie hassele, ale krótko i już nie pamiętam czy wziernik celowniczy był identyczny do tego od matówki w miejscu filmu, ale chyba tak ?
Nastawianie ostrości na matówce (jak w wielkim formacie) ma o tyle (złośliwe) uzasadnienie, że we wszystkich trzech Kiewach 88 jakie przeszły przez moje ręce, była rozbieżność z ostrością na filmie a tą ustawianą - jak mi wyjaśniał pewien serwisant powodem było fabrycznie źle ustawione lustro (krzywo), dlatego aparaty nie zdobyły mojej sympatii.
krzyg
-#
Posty: 5
Rejestracja: 21 lip 2011, 18:51
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzyg »

Mogę ją założyć w miejsce pryzmatu, ale w połączeniu z tą "szybką" pasuje na tylną ściankę
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

halftone pisze:Mogę ją założyć w miejsce pryzmatu
Tak proponuję to wykorzystywać. Pryzmat co prawda stosunkowo jasny, ale strasznie ciężki, a światłomierz w nim okropnie prądożerny. a wziernik z lupą bardzo wygodny, bo to format 6x6, nie obraca się aparatu.
Zastosowanie jako lupa do ustawiania ostrości na matówce w miejscu filmu jest tak okazjonalne i dodatkowo praktycznie kłopotliwe, że można o tym zapomnieć.
Awatar użytkownika
ModusOperandi
-#
Posty: 665
Rejestracja: 12 gru 2010, 08:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: ModusOperandi »

Miałem takie same problemy jak opisuje Joan - obecnie wszystko (chyba) jest już ok. Ten sprzęt ma to do siebie, że czasami wystawia użytkownika na próbę charakteru...

Szczerze Ci zazdroszczę owej lupy i mocowania.
Jak znajdę coś takiego na allegro to sobie sprawię - w niektórych sytuacjach wygodniej będzie można kadrować i nastawiać ostrość przez lupę niż z kominka czy pryzmatu.
Zasadniczo to ona słuszna jest... ta koncepcja...
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: filozof97 »

mam takie pytanko do obeznanych w temacie- czy arax- współczesny kijew- też ma tą przypadłość wystawiania charakteru na próbę? Chodzi mi szczególnie o nakładanie klatek (słyszałem coś o kasetach nowego typu?), nie trzymanie czasów( zwłaszcza 30 i wolniej, bo zwykle te nie działają) i inne, których nie znam?
Awatar użytkownika
ModusOperandi
-#
Posty: 665
Rejestracja: 12 gru 2010, 08:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: ModusOperandi »

Mój Kiev to tak na prawdę kolejny klon "oryginalnego" Kieva80
Fachowo mój model nazwany został PENTAsix i wyprodukowany jest w Wiese Fototechnik (bagnet P6, płócienna migawka, MLU, spust migawki wysunięty poza korpus - po jego prawej stronie, wajcha na korbie przesuwu filmu).
Prawie nie mam z nim problemów. Zdarza mu się zaciąć - powiedzmy co 10 rolek.
Czasy trzyma bezproblemowo (choć dokładnie nie mierzyłem, ale po tym co wychodzi wnioskuję, że jest dobrze).
Czasami, po naciśnięciu spustu przymyka przysłonę, ale nie puszcza migawki. Rozpoznaję to po specyficznym dźwięku. Wtedy należy zdjąć kasetę, przewinąć, założyć kasetę i można ponownie strzelać. Problem ten pojawia się powiedzmy co 5 rolek i zawsze przy czasie 1/500 (przynajmniej u mnie tak to wygląda).
Mam 3 kasety i żadna z nich nie nakłada klatek a co najfajniejsze - każda z nich pozwala mi na zarejestrowanie 13 klatki, co cieszy zawsze.
Jestem zadowolony z tej mojej cegły mimo czasami występujących drobnych problemików.
Zasadniczo to ona słuszna jest... ta koncepcja...
norbibxl
-#
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2010, 15:38
Lokalizacja: Bruksela
Kontakt:

Post autor: norbibxl »

Ja rowniez mam Kieva 88 model CM z mocowaniem p-six i jedyne co przeszkadza to waga tego zestawu bo puszka z podpietym pryzmatem swoje juz wazy, a jak dolacze do tego sonnara 180mm to zrobienie zdjec z reki na krotszych czasach bez poruszenia jest prawie niemozliwe :)
Mam ta lupke o ktorej piszesz ale nigdy jej nie podpinalem zawsze robie z pryzmatu. Moja sztuka nie naklada klatek ale poprzedni kijev robil to notorycznie i jedyna rada na to to nauczyc sie ustawiac klatki patrzac w wizjer magazynka. Powodzenia !
ODPOWIEDZ