Trochę przemyśleń

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
bobrzykos
-#
Posty: 35
Rejestracja: 22 sty 2009, 22:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bobrzykos »

rycerz pisze:dzięki...większośc osób gdy się o tym dowiaduje patrzy na mnie jak na kosmitę :oops:

sam nie jesteś :-P
rycerz pisze: nie mówię że cyfra jest zła [ bo w wielu wypadkach jest nawet lepsza ] lub że mając analoga zrobię lepsze
z ręka na sercu ... mam jedną sytuację kiedy żałuję że nie posiadam cyfry...kiedy robię np. zawody kolarskie. chcę efekt przesunięcia-ruchu z końcowym błyskiem- tak by było widać ruch i duże przesunięcie a na końcu ruchu ostrośc. i wtedy trzeba zrobić to na czuja i tak na prawdę dopiero wyjmując film ze szpuli wiem co tam jest. nie mam jeszcze takiego doświadczenia a cyfrą mógłbym na bierząco wprowadzać korekty.
Awatar użytkownika
bobrzykos
-#
Posty: 35
Rejestracja: 22 sty 2009, 22:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bobrzykos »

weesee pisze:
bobrzykos pisze:a cyfrą mógłbym na bierząco wprowadzać korekty.
znaczy rzucasz hasło i kolarze wracają i przejeżdżają ponownie?
:mrgreen: po prostu bym widział jak przyregulować czas . żeby na następnym okrążeniu było lepiej :-P a tak dopiero powrót do ciemni i zbieranie doświadczenia ;-)
Ostatnio zmieniony 30 mar 2009, 10:58 przez bobrzykos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
macos
-#
Posty: 57
Rejestracja: 09 kwie 2007, 18:29
Lokalizacja: Jawor

Post autor: macos »

rycerz pisze: wiążę się z tym pewien styl życia i bycia..nie lepszy tylko inny...wolniejszy...a mi sie nie spieszy nigdy...
Bardzo ładnie powiedziane.
Pozdrawiam.
rycerz
-#
Posty: 59
Rejestracja: 27 mar 2009, 22:35
Lokalizacja: mieszkam na wsi

Post autor: rycerz »

trochę wiecej przemysleń teraz będzie...lub ciąg dalszy ;-)
używam od kilku dobrych tygodni N90s z obiektywem 50mm...wydawało mi się że posiadanie jednego szkła mnie ogranicza, że nie uda mi się zrobic wszystkiego co chcę że do fotografowania ludzi i podróży to może dłuższa ogniskowa by się przydała, że to że tamto...takie różniste dylematy miałem...znacie to uczucie?
i dziś wiem że były bezpodstawne! że mi 50mm wystarcza i że świetnie mi sie pracuje z tym szkłem...ale zastanawiam sie czy nie zrobic jeszcze jednego kroku wstecz i kupic manuala może dalmierza?

musiałbym tylko oddac swoj aparat a on jest taki piękny :mrgreen: :oops:
zadbany, jak spod igły prawie...
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

rycerz pisze:musiałbym tylko oddac swoj aparat a on jest taki piękny
Można mieć 2 aparaty :-)
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Is film photography dead? Never! tutaj
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Fajne :)
alexkoz
-#
Posty: 5
Rejestracja: 18 wrz 2008, 08:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: alexkoz »

rycerz pisze:a ja sprzedaje lustrzanke cyfrową i kupuje analoga...ratujcie mnie!
;-) ;-)
po co? Ostatnio zrobiłem to samo, sprzedałem wszystkie swoje cyfrowe zabawki, zostawiłem sobie analogowe średniaki, które mam już od dłuższego czasu i czuję się wspaniale, a do tego mam wystarczająco kasy na filmy, chemię itd. Komp się już nie zamula od tysięcy plików po powrocie z podróży, ja nie ślęczę przed monitorem komputera poprawiając suwaczkami RAWy. Życie znowu jest piękne!
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

A ja zamiast średniego kupiłem dSLR. Teraz zdjęcia wycieczkowe i eksperymenty mogę uskuteczniać bez wysiłku i czekania, a LF zostawić sobie na fotografowanie dla przyjemności fotografowania (jak wiosna przyjdzie) :-)
Awatar użytkownika
axer
-#
Posty: 76
Rejestracja: 06 wrz 2007, 22:09
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: axer »

Z tego co wiem kolega rycerz jest już ponownie ucyfrowiony. Do tego stopnia, że się całkowicie odanalogował.
większy format - większy problem
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

Zmienność hobby - czasami trzeba poświecić coś dla czegoś innego.
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Ciągłe szukanie doskonałego kadru, zrozumienie atmosfery miejsca, rezygnacja z bylejakości i populizmu. Zapisywanie obrazów w pamięci i porównywanie ich (przed naciśnięciem spustu migawki) - rozwija umysł i uwrażliwia go.

Przez to kształtuje się w człowieku szacunek dla zmieniającego się otoczenia, wrażliwość na przemijające piękno i umiejętność podejmowania trafnych decyzji - to wszystko znajduje odzwierciedlenie w postaci obrazu srebrowego na negatywie.

Tego nie da aparat cyfrowy, ciągle gotowy do strzału i rejestrujący wszystko, aby nie stracić "danej chwili".
Awatar użytkownika
trumil9
-#
Posty: 249
Rejestracja: 06 sie 2009, 04:28
Lokalizacja: PL/US

Post autor: trumil9 »

Cyfra ma jeszcze jedna wielka wade, o ktorej do tej pory nikt nie wspomnial. Aparat na karte ma tyle ulatwien i jest tak przyjazny dla fotografujacego, ze nieudolnosci przy robieniu zdjecia i wyprodukowania knota nie mozna wlasciwie niczym usprawiedliwic. 8-)
pozdrowienia, wojtek
przepraszam, nie mam polskich znakow
http://70fahrenheit.wordpress.com
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Aparaty z ekranikiem to obecnie pomyłka. Żadna ze sztandarowych 'zalet' cyfry nie jest prawdą, także... po co o tym w ogóle dyskutować?
Awatar użytkownika
tomfish
-#
Posty: 35
Rejestracja: 22 wrz 2008, 19:28
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

Post autor: tomfish »

zieloo pisze:Aparaty z ekranikiem to obecnie pomyłka. Żadna ze sztandarowych 'zalet' cyfry nie jest prawdą, także... po co o tym w ogóle dyskutować?
Przewrotna teza :)
ODPOWIEDZ