nocne zdjęcie a pomiar światła

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

piday
-#
Posty: 117
Rejestracja: 28 sie 2009, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piday »

Ja nie jestem w całkowitym odcięciu od cywilizacji, ale już nie w mieście, i moje aparaty mówią raczej o 7-10s przy ISO 6400, więc istotnie więcej. Najprościej pewnie byłoby zrobić testową rolkę filmu z różnymi czasami.
może jeszcze wyjaśnijmy sobie, o jakich przysłonach mówimy. bo jak na razie, bez kompletnej ekspozycji to jest pływanie, a nie radzenie.
Słusznie, wiedziałem, że o czymś jescze miałem napisać. f/1,8. Nie należy siedzieć przy komputerze po nocy...
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

m6nj ano kupiłem dziś komplet baterii 2x 1,5V oraz jedną pastylkę 3V i diody schottkiego ale z racji że przyszedł powiększalnik to nie zająłem się tym :-P

jutro będę kombinował i zdam relację...



a co do Roberta to napisz do niego maila ;-)
to ja zabiłem Laurę Palmer...
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Post autor: flonidan »

Dołączę się do dyskusji-robiłem wiele razy zdjęcia nocne i wiem ,że wskazania światłomierzy są mało dokładne i trzeba robić kilka naświetleń -ja zawsze prześwietlam zdjęcia po wskazaniu światłomierza o 2-3 razy większymi czasami i zdjęcia były wtedy dobrze naświetlone-zależy też jaki chcesz uzyskać efekt??-kwestia doświadczenia a nie sprzętu.
jacek
m6nj
-#
Posty: 243
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:48
Lokalizacja: lublin

Post autor: m6nj »

własnie sam jestem na etapie prób..wczoraj w najciemniejszym miejscu mieszkania(przedpokuj) gdzie jest tak ciemno ze nie widac nic kompletnie naswietliłem 2 klatki..jedna na godzine i druga na 30 min -ta godzinna wyszła super ta 30 min nie wyszła wogóle w sensie negatyw jest przezroczysty...zreszta pracuje na acrosie który podobno ma toleranjce +1ev..
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

wpakowałem tą baterię z diodą i teraz jej napięcie obniżyło się z 3,24 V do 2,85 V co jest moim zdaniem lepsze od 3,04 V które dawały mi dwie baterie 1,5V. a czy pomiar jest bardziej dokładny?

ciężko mi powiedzieć bo z tego co zauważyłem to nim jeszcze trzeba umieć dobrze zmierzyć....
to ja zabiłem Laurę Palmer...
Awatar użytkownika
Keek
-#
Posty: 243
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Keek »

Normalny swiatlomierz do nocnych zdjec sie nie nadaje. Ja mierze albo cyfrowa malpa, albo nie mierze w ogole tylko robie z pamieci. Przeciez kazda noc, kazda pelnia itd, nie zmienila sie juz od dawna, wiec po drugim czy trzecim zdjeciu wiadomo jak naswietlac.

PS. Maila nie dostalem.
m6nj
-#
Posty: 243
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:48
Lokalizacja: lublin

Post autor: m6nj »

nie chce Cie męczyć meilami..doszedłem do takiego samego wniosku, ze nauczyc trzeba sie raz metodą prób i błędów i zapamietac..pracuje na acrosie wiec tolerancja na błąd jest dosc duza..dzisiaj zeskanowałem fotki nocne i wszystkie wyszły jak w dzien...trzeba próbować dalej:)pzdr i dzieki za odp.
ODPOWIEDZ