Kaiser VPM 3501 Multigrade

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

dadan_mafak pisze:Kaisery z ktorymi mialem do czynienia odstawaly od Dursta, chybotliwe, zbyt duzo elementow z plastiku, nieprecyzyjne ostrzenie...niby na papierze wszystko wydaje sie ok ale w ciemni juz mniej...ten rowniez jest z amatorskiej serii wiec duzo sie po nim nie spodziewaj.
Potwierdzam, Kaisery są bardziej chybotliwe w porównaniu do powiększalników innych firm. Wynika to z ich plastikowej budowy. Nie jest to jednak zbyt uciążliwe, obsługa jest wygodniejsza niż sprzętu Meopty.
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

A ja dzisiaj, u znajomego, oglądałem stary katalog sklepu z RFN.
Był tam pokazany OPEMUS 7 z głowicą Meopta Color 3, obsługiwał format 6x7cm.
rosper
-#
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2009, 16:48
Lokalizacja: Będzin

Post autor: rosper »

morotegari pisze:Potwierdzam, Kaisery są bardziej chybotliwe w porównaniu do powiększalników innych firm. Wynika to z ich plastikowej budowy. Nie jest to jednak zbyt uciążliwe, obsługa jest wygodniejsza niż sprzętu Meopty.
Kurcze, no to kiepsko z tymi Kaiserami. Dadan_mafak polecał mi jako alternatywę do małego obrazka Dursta A300. W sieci jest bardzo mało informacji o nim, no i niestety, tylko mały obrazek. Jednakże muszę przyznać, że sprzęt ciekawy.
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

Ja miałem wyższy model, obsługujący 6x6 lub 6x7.
janusz1
-#
Posty: 48
Rejestracja: 10 kwie 2008, 11:00

Post autor: janusz1 »

Kaiser nie jest zły. Ja mam Kaisera VCP3500 (do 6x6) i Dursta M601 (do 6x6) i wielkiej różnicy nie widzę. Chcę zostawić sobie jeden z nich i decyzja naprawdę nie jest łatwa.
A tak przy okazji to jakby ktoś czegoś takiego szukał z dobrym szkłem Rodenstok Rodagon to niech pisze na priva.
ODPOWIEDZ