Co by tu wybrac - klisza cz-b na zawody sportowe

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

Tylko czy Academy jest do kupienia? Bo Kodak go chyba nie robi juz dluzsza chwile...

A jesli jest nieprodukowany, to czy jest sens go cwiczyc?
--
Maciek
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

gdzieś tam pewnie by się znalazł, ale jak pisałem, nie warto za niego płacić więcej jak trojaka..
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

rbit9n pisze:gdzieś tam pewnie by się znalazł
Przeguglowalem siec, nie widze ani jednej oferty. Na Allegro bylo ostatnio kilka rolek, ale po 10 zl.


A jak jest z toleracja na ekspozycje Delty 3200 i Neopana 1600?
--
Maciek
janusz1
-#
Posty: 48
Rejestracja: 10 kwie 2008, 11:00

Post autor: janusz1 »

A może byś spróbował Rollei R3? Z wywoływacze Rollei High Speed można go naświetlać do ISO 6400 (podobno)
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

maqsz pisze:A jak jest z toleracja na ekspozycje Delty 3200
Można forsować maksymalnie do: EI 25000/45

Temperatura: 20 C ; 24 C
ILFOTEC DD-X (1+4): 25min ; 17min
MICROPHEN stock: 22min; 17,5min

Zobacz tutaj: http://ivin.info/download/Films/delta3200.pdf
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

To zdaje sie ten sam pdf, co na ilfordphoto. Widze z niego, ze nie ma sie co wyglupiac i trzeba naswietlac rowno na 3200.

Czy ktos ma moze analogiczne dane dla Neopana?
--
Maciek
Awatar użytkownika
vidman
-#
Posty: 244
Rejestracja: 28 lut 2007, 22:33
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: vidman »

Osobiście nigdy nie byłem zadowolony z efektów na Delcie 3200. Naświetlana i w świetle naturalnym i w sztucznym, naświetlana na 1600, 3200 i na 12500, wywoływałem w Ultrafin Plus według zaleceń Tetenala i zawsze jakaś kupa z tego wychodziła - zazwyczaj gubił szczegóły w cieniach (pomimo dobrego doświetlenia) a ziarno wychodzilo strasznie paskudne - kanciaste, ostre jak papier ścierny.
Postanowiłem sobię ten negatyw darować. Fakt, nie próbowałem Microphenem go potraktować.
I object to all this sex on the television. I mean! I keep falling off!

"the ribbon"
Copyright © 2007 Peter Robinson, http://www.monopix.co.uk/index.shtml
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

vidman pisze:Osobiście nigdy nie byłem zadowolony z efektów na Delcie 3200. Naświetlana i w świetle naturalnym i w sztucznym, naświetlana na 1600, 3200 i na 12500, wywoływałem w Ultrafin Plus według zaleceń Tetenala i zawsze jakaś kupa z tego wychodziła - zazwyczaj gubił szczegóły w cieniach (pomimo dobrego doświetlenia)
Każdy film ma swoją nominalną czułość w danym wywoływaczu i wydłużanie czasu wywoływania podnosi ją o 1/3-1/2 - naświetlenie wyżej i długie wywołanie to tylko podnoszenie kontrastu, a nie rzeczywistej czułości. Zresztą Ilford był tego świadom - dopiski o konieczności testowania i na krzywej charakterystycznej nie podali rzeczywistych wartości naświetlania tylko "relative" - właśnie po to żeby zmydlić wszystkim oczy że to można naświetlić na 25000.
Awatar użytkownika
vidman
-#
Posty: 244
Rejestracja: 28 lut 2007, 22:33
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: vidman »

Henry pisze:naświetlenie wyżej i długie wywołanie to tylko podnoszenie kontrastu
Co ciekawe, kontrast był zawsze co najwyżej normalny, nigdy nie miałem na tym negatywie dużego kontrastu, nawet jak raz z ciekawości wymoczyłem w Rodinalu 1+25.
I object to all this sex on the television. I mean! I keep falling off!

"the ribbon"
Copyright © 2007 Peter Robinson, http://www.monopix.co.uk/index.shtml
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

Przegladalem sporo sampli w sieci. Wiem, to sa tylko skany, ale ogolnie hp5@3200 nie wyglada zle, na przyklad w LC-29. Albo Neopan 1600@3200 - wychodzi kontrastowo, ale ziarno drobne.

Nie powiem, zebym sie czul madrzejszy :-|
--
Maciek
ODPOWIEDZ