Cenzura wiecznie żywa?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Cenzura wiecznie żywa?

Post autor: aka »

Jerzy pisze: 05 sty 2024, 14:21 to nie ja kasowałem wątek, ale podejrzałem co się działo.
To nie ja, to koledzy.
Jerzy pisze: 05 sty 2024, 14:21 usunięcie całości było najlepszym wyjściem
Nic nie zrozumiałeś z tego wątku. Nawet w latach osiemdziesiątych w publikacjach drukowanych cenzura zostawiała ślad informujący o "cięciu". Chodzi o jawność reguł. Jeśli regulamin został naruszony to tnij, usuwaj, ale pofatyguj się o poinformowanie co i dlaczego. Tu nawet bywały krypto bany czyli zawieszanie użytkownika bez informowania innych. To nie jest dobra, delikatnie mówiąc, praktyka.
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Cenzura wiecznie żywa?

Post autor: oKuba »

Jerzy pisze: 05 sty 2024, 09:18 Hej, to nie ja kasowałem wątek, ale podejrzałem co się działo. Koledzy późno w nocy zrobili OT z wycieczkami osobistymi od OT dotyczącego sprzedawanego produktu.
Możemy próbować wysyłać najbardziej zaangażowanym w pyskówkę upomnienia, ale myślę że zainteresowani zwykle nie są zaskoczeni powodem skasowaniem posta ;) Z praktyki dopowiem jeszcze, że czyszcznie parostronicowego wątku z "brudów" i wycieczek jest mega żmudne, a w tym wypadku autor posta (o ile się zorientowałem przeglądając na szybko skasowane posty) zmienił/usunął treść ogłoszenia i straciło ono sens i usunięcie całości było najlepszym wyjściem.
Jak juz wspomnialem dosc wybiorcze to sprzatanie, skoro osobiste wycieczki pod moim adresem nie zostaly usunięte.

Nie zmienia to faktu, ze takie krypto-moderowanie bez zrozumialych dla wszystkich zasad jest delikatnie piszac o kant d.. potluc, jak juz slusznie wspomnieli moi przedmówcy
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Cenzura wiecznie żywa?

Post autor: Jerzy »

oKuba pisze: 05 sty 2024, 15:26 Jak juz wspomnialem dosc wybiorcze to sprzatanie, skoro osobiste wycieczki pod moim adresem nie zostaly usunięte.
Widzisz - zgłaszaj. Poszukałem i usunąłem.
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cenzura wiecznie żywa?

Post autor: J.A. »

Dla przypomnienia to jest nasz cały regulamin, nie ma tu zbyt wiele. I to jest bardzo dobre, bo im więcej paragrafów punktów i podpunktów tym gorzej. Całość tutaj - ucp.php?mode=terms, ja więcej stron nie widzą. Sprawdziłem więcej nie ma. Po wylogowaniu i kliknięciu zarejestruj się każdy jest przekierowany na stronę do której link podałem wyżej.
Akceptujesz zakaz publikowania wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszającym cudze prawa autorskie i dobra osobiste. Naruszenie tego zakazu może skutkować dla ciebie całkowitym zablokowaniem dostępu do tej witryny, a twój dostawca internetu zostanie powiadomiony o twoim niewłaściwym zachowaniu. Wyrażasz zgodę na to, że „Korex - Forum Fotograficzne - Fotografia czarno-biała” może w każdej chwili usunąć, zmienić, przenieść lub zamknąć każdy twój temat, post. Wyrażasz zgodę na zapisywanie wszystkich podanych przez ciebie informacji w naszej bazie danych. Informacje te nie będą przekazywane nikomu bez twojej zgody, ale ani „Korex - Forum Fotograficzne - Fotografia czarno-biała”, ani phpBB nie ponosi odpowiedzialności za włamania do witryny, podczas których może dojść do kradzieży danych.
Wytłuściłem jeden jego fragment.
To na tej podstawie daliśmy moderatorom pełne prawo do tego co zaszło.
Nie chcę być źle zrozumiany, ale tu nie ma nic o obowiązkach moderatorów.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Cenzura wiecznie żywa?

Post autor: aka »

J.A. pisze: 05 sty 2024, 16:28 To na tej podstawie daliśmy moderatorom pełne prawo do tego co zaszło.
Nie chcę być źle zrozumiany, ale tu nie ma nic o obowiązkach moderatorów.
A ktoś to kwestionuje?
aka pisze: 05 sty 2024, 14:59 Jeśli regulamin został naruszony to tnij, usuwaj, ale pofatyguj się o poinformowanie co i dlaczego.
Regulamin pozwala moderatorom na ingerencję niczym nie ograniczoną, ale gdzie jest prawo do swobodnej wypowiedzi? Usuwanie postów nienaruszających regulamin jest zgodne z regulaminem, ale jaka jest motywacja i intencja moderatora pozostają owiane tajemnicą. Powtórzę, moderatorze usuwaj gdy masz regulaminowy lub rozsądny powód, ale pisz dlaczego to robisz.
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Cenzura wiecznie żywa?

Post autor: oKuba »

Jerzy pisze: 05 sty 2024, 17:01 Poszukałem i usunąłem.
Dzieki. Ale to nie rozwiązuje generalnie sprawy. Skoro edytujący mod nie zauważył zjawiska, to samo nasuwa się pytanie dlaczego usunął tamten watek? Kolesiostwo? Usuwa co mu klawisz pod reke podlozy? Ot tak, gdyz ma zly dzien lub ktorys nick mu sie nie podoba?

To ze regulamin wyraźnie stawia kwestie edycji i usuwania jest jak najbardziej ok. Ale potrzeba tez troche elementarych manier z tym zwiazanych. Zasadniczo tak oczywistych jak to, ze czysci sie po sobie kibel. Tym bardziej ze postow na forum tyle co kot naplakal.

Znamiennym jest tez to, ze Ty musisz swiecic za niego oczami. Usuwacz nie ma czasu na takie bzdety
miki11
-#
Posty: 1479
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

Cenzura wiecznie żywa?

Post autor: miki11 »

Ale bicie piany... jakby to forum należało do Was. Jest regulamin, nie ma żalu. Chyba, że skrzywdzili "naszego"...
_________________
Łatwe nie cieszy
oKuba
-#
Posty: 3195
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Cenzura wiecznie żywa?

Post autor: oKuba »

miki11 pisze: 05 sty 2024, 19:00 Ale bicie piany... jakby to forum należało do Was. Jest regulamin, nie ma żalu. Chyba, że skrzywdzili "naszego"...
Niewiele zrozumiałes z dyskusji jak widac. Tutaj nie o zale chodzi ani tez nie o zadnego naszego..
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Cenzura wiecznie żywa?

Post autor: aka »

miki11 pisze: 05 sty 2024, 19:00 Ale bicie piany... jakby to forum należało do Was. Jest regulamin, nie ma żalu. Chyba, że skrzywdzili "naszego"...
miki11 pisze: 04 sty 2024, 17:42 Jak to się teraz mawia? Straciłeś okazję, żeby pomilczeć
krzychu128
-#
Posty: 259
Rejestracja: 31 gru 2010, 02:54
Lokalizacja: Rzeszów

Cenzura wiecznie żywa?

Post autor: krzychu128 »

Dyskutujcie sobie w ten sposób a zostanie Was pięciu na forum. A gdy prąd wyłączą żaden artysta czy entuzjasta analogów nawet nie zauważy.
ODPOWIEDZ