Profesjonalna fotografia produktowa

2022-05-13T19:16:52+00:00Kategorie: Aktualności, Promocje, Sponsorowane|

W ostatnich latach nie sposób nie zauważyć ciągle rosnącego znaczenia sklepów internetowych w handlu. Coraz więcej firm decyduje się na wkroczenie do sprzedaży internetowej lub nawet całkowicie przejście do wirtualnej sprzedaży.

Klienci polubili zakupy w internecie gdyż są one proste, szybkie i przyjemne. Zakupy w internecie zmieniły jednak przebieg typowego procesu. Przede wszystkim klienci nie widzą fizycznie oferowanego produktu. Ich jedyną informacją o przedmiocie, który chcą kupić jest fotografia produktowa. Właśnie dlatego właściciele e-sklepów powinni przykładać tak dużą wagę do profesjonalnych zdjęć produktowych. Klienci wiedzą, że mają wybór, rosną ich wymagania oraz oczekiwania. Obecnie osoba zainteresowana zakupem chce nie tylko pobieżnie zobaczyć przedmiot ale oczekuje, że fotografia produktowa pokaże jej produkt bardzo dokładnie. Klient chce obejrzeć przedmiot z każdej strony, pod różnym kątem. Dodatkowe zdjęcia packshotowe detali również będą na wagę złota. Równie cenne są zdjęcia reklamowe, które przedstawiają produkt w ciekawej aranżacji. To pozwala wyobrazić sobie klientowi jak produkt wygląda w otoczeniu. Mebel sfotografowany w ciekawej aranżacji zdecydowanie wygląda korzystniej na takiej fotografii produktowej. Sesja zdjęciowa produktów to nie tylko wykonanie zdjęć na białym tle czy w ciekawej aranżacji ale również odpowiednie przygotowanie produktu, a także profesjonalna obróbka graficzna packshotów.

Fotografia produktowa – inwestycja dzisiejszych czasów

Fotografia produktowa jest dziś niezwykle ważnym medium. Niezależnie od tego czy oferujemy przedmioty w handlu detalicznym, czy jako hurtownia, niezbędna będzie profesjonalna sesja packshotowa. Dobra fotografia produktowa znajdzie zastosowanie zarówno w ofercie handlowej, w sklepie internetowym czy na banerze wielkoformatowym. Wszędzie tam gdzie możemy przedstawić obraz cyfrowy lub wydruk.

Studio packshot działa przeważnie stacjonarnie oraz mobilnie w siedzibie klienta. Co jednak gdy znajdujemy się w większej odległości od fotografa produktowego? Nic prostszego – wystarczy spakować produkty i wysłać je kurierem na sesję fotograficzną. Po wykonaniu fotografii produktowych odsyłamy je z powrotem do klienta. Szybko i wygodnie.

Czy moje produkty wymagają profesjonalnych zdjęć packshot?

Każdy produkt można przedstawić w ciekawy sposób. Fotografia produktowa wykonana przez profesjonalistę, nawet z najbardziej banalnego produktu wydobędzie coś ciekawego co przyciągnie klienta właśnie do nas. Zdjęcia produktowe mają znaczenie w każdym miejscu, w którym prezentujemy naszą ofertę. Fotografia produktowa wysokiej jakości zwiększy atrakcyjność katalogu, ulotki oraz oczywiście sklepu internetowego.

Dobrze wykonany packshot pokazuje w przystępny sposób wszystkie najważniejsze cechy produktu. Wyraźnie widzimy fakturę materiału, kolor oraz każdy detal. Fotografia produktowa ma za zadanie atrakcyjnie ale również realistycznie odwzorcowywać fotografowane przedmioty.

Jak wybrać dobre studio packshot do fotografii produktów?

Jeśli zależy nam na wysokiej jakości fotografii produktów, która zachęci potencjalnych klientów powinniśmy starannie wybrać fotografa produktowego. Nie każda osoba poradzi sobie z dziedziną jaką jest fotografia reklamowa. Zdjęcia produktów aby były interesujące muszą być wykonane z dbałością o detale. Dobre oświetlenie, profesjonalny retusz oraz atrakcyjny kadr to tylko niektóre z niezbędnych składników na udaną fotografię packshot. Podczas zapoznawania się z ofertą fotografa packshotowego zwróćmy uwagę na jego portfolio. Fotografia produktowa powinna być główną dziedziną jego pracy abyśmy mieli pewność, że taki fotograf poradzi sobie z każdym packshotem.

 

Jak doskonalić swój warsztat w zawodzie fotografa?

2022-03-12T20:34:40+00:00Kategorie: Fotografia, Promocje, Sponsorowane|

Każdy zawód – nawet ten wykonywany z pasją – wymaga szlifowania swoich umiejętności i podnoszenia kwalifikacji. Nie inaczej jest w dziedzinie fotografii. Najlepsi fotografowie nieustannie się szkolą i poszukują nowych środków wyrazu. Jeśli zależy ci na wypracowaniu własnego stylu i udoskonaleniu warsztatu – koniecznie pomyśl o kursach i szkoleniach fotograficznych.

Warsztaty fotograficzne – najlepszy sposób na rozwój

Warsztaty Fotograficzne to najlepszy sposób zdobywania nowych umiejętności i doskonalenia techniki. Dostępne są różne warianty takich szkoleń – dla laików, początkujących fotografów, ale także dla specjalistów z doświadczeniem. Kursy Fotograficzne to nie tylko ogromna dawka teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim praktyka.

Podczas szkolenia z zakresu fotografii można się nauczyć, jak lepiej kadrować zdjęcia, jak wybierać plenery, na co zwracać uwagę podczas pracy w studio fotograficznym, a także jak obsługiwać program Photoshop, by optymalnie wykorzystać jego potencjał w zakresie obróbki zdjęć.

Plenery Fotograficzne

Zajęcia grupowe czy warsztaty indywidualne?

Warsztaty fotografii należy wybierać pod kątem swoich potrzeb. Przede wszystkim warto podkreślić, że w przypadku warsztatów grupowych są to zwykle małe grupy. Tylko tak można bowiem najwięcej się nauczyć. Uczestnicy nie tylko czerpią wiedzę od prowadzącego szkolenie, ale nawiązują także relacje między sobą. To doskonała okazja, by wymienić się doświadczeniami i wskazówkami czy rozwiać wątpliwości. Można również pozować sobie wzajemnie do portretów, co niewątpliwie urozmaica szkolenie.

Wiele osób woli jednak warsztaty indywidualne. Podczas takich zajęć uczestnik ma okazję i przestrzeń na to, by zadawać pytania. Zwykle omawia się również zdjęcia, przyniesione na zajęcia. Prowadzący wskazuje na ewentualne błędy i potknięcia, ale także na mocne strony.

Na takich warsztatach zdobywa się wiedzę teoretyczną (uzależnioną od poziomu zaawansowania danej osoby), ale organizowane są również zajęcia praktyczne. Zainteresowani profesjonalną fotografią kursanci mogą wykupić dowolną liczbę spotkań z instruktorem czy też wynająć w pełni wyposażone studio w celu ćwiczeń.

Warsztaty Fotograficzne

Plenery fotograficzne – szkolenie i przygoda w jednym

Plenery Fotograficzne to prawdziwa gratka – nie tylko dla profesjonalnych fotografów, gdyż ten rodzaj warsztatów jest chętnie wybierany także przez amatorów (na przykład blogerów podróżniczych). Jak inaczej nauczyć się poprawnej kompozycji, kadrowania, pracy ze światłem, jak nie podczas wyjazdu na łono natury?

Na plenerach spędza się zwykle kilka dni, podczas których uczestnicy intensywnie ćwiczą. Nie da się ukryć, że praca na zajęciach to nie wszystko. Taki wyjazd to prawdziwa przygoda i możliwość zobaczenia kawałka świata. Plenery organizowane są bowiem w najróżniejszych jego zakątkach, jak na przykład: Bieszczady, Tatry, Karkonosze, Pieniny, ale także Spisz (Słowacja), Budapeszt (Węgry) czy Czarnogóra.

Warto wiedzieć, że również w tym przypadku istnieje możliwość wyboru formy warsztatów (grupowe lub indywidualne).

Kursy Fotograficzne

Czy muszę kupić profesjonalny sprzęt na warsztaty fotografii?

Oczywiście podstawowym wyposażeniem każdego fotografa (zarówno profesjonalisty, jak i amatora czy pasjonata) jest aparat fotograficzny – lustrzanka lub bezlusterkowiec. Należy mieć ze sobą również statyw do aparatu, pilot lub wężyk spustowy i zapasowe baterie do aparatu. Jeśli posiadasz filtry, to również powinieneś je zabrać. Nie jest to jednak konieczne. Podczas szkolenia dowiesz się, jakie akcesoria warto kupić i na co zwracać uwagę podczas dokonywania wyboru sprzętu.

Aparat również nie musi być z najwyższej półki; zwłaszcza, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią. Aby robić dobre zdjęcia, nie trzeba mieć całej walizki akcesoriów i najdroższego sprzętu. Możesz mieć pewność, że w miarę jedzenia rośnie apetyt, a więc na zakup wysoce profesjonalnego sprzętu przyjdzie czas, gdy złapiesz bakcyla, podniesiesz swoje umiejętności i będziesz chciał związać z tym zawodem swoją przyszłość.



Chasydzi w Lelowie

2022-01-18T20:18:04+00:00Kategorie: Aktualności, Fotografia, Wystawy, Zaproszenia|

Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Arkadiusz Ławrywianiec „Chasydzi w Lelowie”. Wernisaż odbędzie się w środę 2 lutego 2022 roku o godz. 18.30 w Galerii „Katowice” Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski przy ul. Dąbrowskiego 2. Kuratorem wystawy jest Beata Mendrek. Wernisaż odbędzie się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Prosimy o zabranie maseczek ochronnych. Wystawę można oglądać do 25 lutego 2022 roku od wtorku do piątku w godz. od 17.00 do 20.00.

Podcast – montować samodzielnie, czy zlecić montaż profesjonalistom?

2022-01-03T19:43:36+00:00Kategorie: Aktualności, Promocje, Sponsorowane|

W obecnych czasach podcasty są najprężniej rozwijającą się dziedziną treści. Wielu twórców internetowych decyduje się na własną audycję o różnego rodzaju ciekawych treściach. Niemniej jednak aspekty techniczne takie, jak montaż podcastu czy usługi dodatkowe mogą być nie na miarę możliwości osób, które oprócz podcastu tworzą też firmę. A podcast jest bardzo dobrym sposobem na pokazanie swojej firmy szerszemu gronu odbiorców, które ma już dość oglądania filmików i patrzenia w ekrany. Jak zatem rozpocząć tworzenie podcastów? Zająć się tym samodzielnie, czy lepiej wynająć profesjonalistów, którzy będą wiedzieli co robią?

  1. Dlaczego warto jest tworzyć podcast?
  2. Montaż podcastów – zajmować się tym samodzielnie, czy komuś zlecać?
  3. Zmontowane nagranie i edycja podcastów – komu warto zlecić takie zadanie?

Dlaczego warto jest tworzyć podcast?

Dobre podcasty dla firm pozwalają na podzielenie się swoją wiedzą na dowolny temat. Nic więc dziwnego, że tak wielu twórców internetowych postanawia swój własny zrobić podcast. Niemniej jednak nie tylko twórcy internetowi zdają sobie sprawę z siły takiej audycji – także biznesmeni widzą w jej posiadaniu dużo zalet. Dzięki niemu można dotrzeć do nowych odbiorców i wystawić swoją firmę na szerszy widok publiczny. A co za tym idzie, można polepszyć swój wizerunek eksperta w danej dziedzinie i jednocześnie zachęcić nowe osoby do stania się klientami. 

Montaż podcastów – zajmować się tym samodzielnie, czy komuś zlecać?

Aby publikacja odcinka odbywała się zawsze na czas, plik gotowy również musi być na czas. A to oznacza, że trzeba mieć dużo czasu na montaż video. Dlatego też warto montaż podcastów zlecić osobom trzecim. Dzięki temu zamiast poświęcać czas na podcast, będziesz mógł zająć się swoim biznesem. Na szczęście istnieje wiele firm, które zajmują się właśnie tego rodzaju zleceniami, dzięki czemu z łatwością znajdziesz swojego wykonawcę, którego praca przypadnie ci do gustu. 

Zmontowane nagranie i edycja podcastów – komu warto zlecić takie zadanie?

Takie zadania, jak udźwiękowienie podcastu, jego montaż czy też nawet napisanie scenariusza na podstawie briefu, można zlecić firmom zewnętrznym mającym duże doświadczenie w produkowaniu takich treści. To właśnie profesjonaliści sprawią, że twój podcast będzie zrobiony dobrze, a co za tym idzie, faktycznie przyciągnie słuchaczy i ich zainteresuje. Zamiast samodzielnie zajmować się jego produkcją i tracić cenny czas na metodę prób i błędów, warto zainwestować w doświadczonych profesjonalistów z agencji podcastowej. 

Przejdź do góry