Wielokrotna ekspozycja

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Henry pisze:Robienie na czarnym tle jest najprostsze - korekcja nie jest potrzebna.
Pod warunkiem, że obiekty się nie nakładają
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

ku6i pisze:Pod warunkiem, że obiekty się nie nakładają
Oczywiście - choć formalnie można powiedzieć że się nakładają: 100% (obiekt) + 0% (tło) ;-)
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

miałem na myśli przypadek:
zdjęcie 1.: czarne tło, postać z prawej strony zdjęcia (lewa część wolna [czarna])
zdjęcie 2.: czarne tło, postać z lewej strony zdjęcia (prawa część wolna [czarna])
Awatar użytkownika
Jazonet
-#
Posty: 41
Rejestracja: 06 kwie 2007, 16:53
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Jazonet »

ku6i pisze:Ale co to ma wspólnego z efektem? Możesz się modlić do swojego lustra i odbębnić całą litanię do św. Franciszka zanim naświetlisz 2 klatki, a przyjdzie jakiś utalentowany dzisięciolatek z cyfrową małpą, strzeli 2 fotki, zmotnuje je w Photoshopie i jak zobaczysz efekt to będziesz tydzień szczękę z podłogi zbierał. Takie życie.
I nie ma tutaj znaczenia, czy będziesz co wieczór kładł swojego analoga na domowym ołtarzyku fotografii czy nie. Amen
Wygląda na to że to Ty mijasz się z prawdą. Nie wiem w jakim stopniu masz do czynienia z PS ale prawda jest taka że nie wszystko da się zrobić w photoshopie. Gdyby tak było nikt by już nie fotografował w plenerze, nikt nie zważałby na wygląd modelki czy produktu w atelier, (tak tak, ja tez widziałem wyczyny "cudotwurców" na youtub'ie ).
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

Jazonet pisze:Wygląda na to że to Ty mijasz się z prawdą. Nie wiem w jakim stopniu masz do czynienia z PS ale prawda jest taka że nie wszystko da się zrobić w photoshopie. Gdyby tak było nikt by już nie fotografował w plenerze, nikt nie zważałby na wygląd modelki czy produktu w atelier, (tak tak, ja tez widziałem wyczyny "cudotwurców" na youtub'ie ).
Mylisz się jednak - wszystko da się zrobić w PS, tylko że zostało jeszcze parę rzeczy które
taniej jest zrobić od razu dobrze niż poprawiać - przynajmniej póki fotograf jest tańszy od grafika ;-)
Wprawdzie to nie moja działka, ale mam wrażenie że te proporcje się zmieniają - wraz
z nowymi wersjami PS i nowymi wersjami coraz bardziej dostępnych cyfrówek - coraz
więcej się robi w PS bo łatwiej znaleźć tutorial jak podmienić tło w PS niż jak je prawidłowo
oświetlić.
Awatar użytkownika
vidman
-#
Posty: 244
Rejestracja: 28 lut 2007, 22:33
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: vidman »

skoro tak jest to po co Ci LF?
nie masz racji
Otóż to!
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez vidman, łącznie zmieniany 1 raz.
I object to all this sex on the television. I mean! I keep falling off!

"the ribbon"
Copyright © 2007 Peter Robinson, http://www.monopix.co.uk/index.shtml
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Może inaczej: nie ma takiej rzeczy którą da się zrobić zestawem LF + ciemnia, a nie da się się zrobić DSLRem + PS + coś do wywoływania RAWów. Nie liczę jednostkowych efektów w stylu naświetlania przez kilka minut.
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

Henry pisze:wszystko da się zrobić w PS
skoro tak jest to po co Ci LF?
nie masz racji
Bo zgubiłem gdzieś instalkę do Bryce 3D ;-)

A serio, to ja jestem fotoamatorem - fotografuję tym czym lubię. Gdybym miał
do zrobienia zlecenie to LF bym nie tknął (no chyba że trafił by się naprawdę
wymagający klient).
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Henry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jazonet
-#
Posty: 41
Rejestracja: 06 kwie 2007, 16:53
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Jazonet »

Może nie rozmawiajmy już w ten sposób, zaczyna się typowa gadka jaka można zaobserwować na innych forach - "cyfra czy analog". Jestem jednym z winowajców i wstyd mi z tego powodu, zatem przepraszam:).

Wracając do tematu, moja wykładowczyni posiada książkę o której wspominałem. Postaram się ja pożyczyć, skserować najlepiej zeskanować i podzielić się informacjami, a najlepiej skanem.
BoomErski
-#
Posty: 31
Rejestracja: 14 lis 2007, 18:29
Lokalizacja: Niemcza/Wrocław

Post autor: BoomErski »

Zeskanuj, zeskanuj i sie podziel :D A co do cyfra czy analog to naprawde bylo jest i bedzie...
"Nikt nie jest pijany chociaż wszyscy piją"
off
-#
Posty: 58
Rejestracja: 28 lip 2007, 10:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: off »

ja tu już się wstrzelę nie na temat (bo zmeandrował :-D ) ale:

często w opisach negatywów są podane wartości korekcji przy wielkokrotnym naświetlaniu klatki a też krzywe sporo dają
no, i jest jeszcze dobrze pamiętać o różnych zjawiskach, jak na przykład latensyfikacja (przy zdjęciach jedno naświetlenie z lampą i bez lampy drugie)

dobrze jak jest okazja do pomiaru padającego i odbitego światła

fajną rzeczą ( którą usiłuję upolować do średniego obrazka) system winietowania i montowania filtrów w mieszkach, Lindahl na przykład... albo po prostu Cokin - to zwiększa zabawę o maskowanie części klatki
Oh, the night it is thick, my defences are hid
in the clothes of a woman I would like to forgive,
in the rings of her silk, in the hinge of her thighs,
where I have to go begging in beauty's disguise..
ODPOWIEDZ