Fomabrom Variant vs Ilford Multigrade FB

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Krzy
-#
Posty: 20
Rejestracja: 23 lis 2022, 20:49

Fomabrom Variant vs Ilford Multigrade FB

Post autor: Krzy »

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc może ktoś odpowie tutaj.. czy mogę "bezkarnie" używać tego samego zestawu rozrobionej chemii (dev, stop, fix) to wywoływania odbitek na papierze RC Iflord (nie fiber) oraz Fobabrom (fiber)? mam do zrobienia trochę odbitek na każdym z tych papierów, więc idealnie (i oszczędniej) by było, gdybym mógł użyć tej samej gotowej chemii.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Fomabrom Variant vs Ilford Multigrade FB

Post autor: mrek »

Ja tak używam. Nawet myślałem, że to może być zakazane ;)
Po Fomabrom wywoływacz Multigrade dostaje tylko bardziej żółtego koloru.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Krzy
-#
Posty: 20
Rejestracja: 23 lis 2022, 20:49

Fomabrom Variant vs Ilford Multigrade FB

Post autor: Krzy »

Dziekuje za szybka odpowiedz.
shovax
-#
Posty: 332
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:45
Lokalizacja: praha
Kontakt:

Fomabrom Variant vs Ilford Multigrade FB

Post autor: shovax »

Krzy pisze: 30 sty 2023, 20:48 Nie chcę zakładać nowego wątku, więc może ktoś odpowie tutaj.. czy mogę "bezkarnie" używać tego samego zestawu rozrobionej chemii (dev, stop, fix) to wywoływania odbitek na papierze RC Iflord (nie fiber) oraz Fobabrom (fiber)? mam do zrobienia trochę odbitek na każdym z tych papierów, więc idealnie (i oszczędniej) by było, gdybym mógł użyć tej samej gotowej chemii.
chemia nie ma znaczenia. sa na YT filmiki pokazujace, ze roznice miedzy roznymi komercyjnymi wywolywaczami do papieru sa niezauwazalne.
chyba ze miszalbys jakies specialne, wlasnorecznie skladane.
ja mieszam sam, jakas klasyczny wywolywacz do papieru, i nie widze roznicy miedzy nowoczesnymi.

Robie na fomabrom, ale na blysk. Duzo cieplejsy odcien, niz speed, gruby papier, delikatna emulcja. Generalnie, wysuszone na blysk powiekszenia powalaja :)
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Fomabrom Variant vs Ilford Multigrade FB

Post autor: mrek »

shovax pisze: 12 maja 2023, 11:13 Robie na fomabrom, ale na blysk
Suszysz na suszarce (Libella, czy zachodni produkt?), czy jakąś inną metodą?
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
ODPOWIEDZ