Czy wkłady do Polaroida mogą mieć fabrycznie słabą baterię?

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Kvmil
-#
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2022, 22:34
Lokalizacja: Toruń
Płeć:

Czy wkłady do Polaroida mogą mieć fabrycznie słabą baterię?

Post autor: Kvmil »

Dziś przyszedł do mnie mój pierwszy Polaroid Supercolor 635. Kupiłem do niego nowy wkład, data produkcji to 07/22. Gdy chciałem go przetestować, to przy pierwszym zdjęciu wszystko działało. Gdy chciałem zrobić drugie zdjęcie, to flesz już nie działał, a aktualnie po zrobieniu 4 zdjęć nic się nie dzieje. Nie robi zdjęć, po wyjęciu i włożeniu wkładu również nic się nie dzieje, tylko świeci się czerwona lampka od flesza. Zielona się nie zapala. Czy to może być wina wadliwej baterii we wkładzie, czy raczej jest to wina sprzętu?
Bokeh
-#
Posty: 646
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Czy wkłady do Polaroida mogą mieć fabrycznie słabą baterię?

Post autor: Bokeh »

Kupiłem od 2016 roku dziesiątki wkładów do Polaroida, zarówno do sx70 jak i do 600. Nigdy opisanego problemu nie miałem, poza dwoma przypadkami.
Baterie zawsze były bardzo mocne. Raczej na pewno należy wykluczyć to, że baterie są tak słabe. Doszukiwałbym się problemu z aparatem, to znaczy, że aparat gdy nie robi zdjęć zużywa baterię, a nie powinien tak robić. Mam wiele aparatów polaroida w domu i żaden, prócz jednego nie spowodował takiego problemu jak opisujesz.
Prócz jednego, bo winowajca jest na zdjęciu. Ten aparat po kilkunastu dniach podobnie jak ty to opisujesz przestał działać, a po wyjęciu ładunku i przyłożeniu miernika do biegunów baterii pokazywał zero. Miałem tak 2 razy. Poza tym, pytanie czy zamykasz aparat? Nie zamknięty zużywa cały czas baterię. Mój, ten ze zdjęcia, ma upływność prądu, pomimo tego że zamykałem pokrywę.
Dobrze jest wyjąć niewykorzystaną kasetę, ze zużytą baterią, w warunkach absolutnej ciemni i założyć kartonik ochronny, tak by móc przeładować w przyszłości niewykorzystane ładunki do pustej kasety z dobrą baterią.
Proponuję kupić jednak sprawny aparat, naprawić ten lub kupić nowy.

Proponuję skontaktować się z serwisem polaroidów w Poznaniu, może Pan z serwisu pomoże:
https://pl-pl.facebook.com/InstantSerwis/
http://instantcamera.pl/
Może to nie jest jakaś poważna usterka.
Tak to bywa z używanym sprzętem, który ma po kilkadziesiąt lat.
Nie twierdzę, że to jest zły sprzęt, ale czasami wymaga serwisu i drobnych napraw, aby bez kłopotów i z zadowoleniem działał przez następne wiele, wiele lat.
Załączniki
3DE2B2AD-6890-4D96-AD4E-871C654B2ED0.jpeg
ODPOWIEDZ