Tu nie wolno robić zdjęć

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: aka »

J.A. pisze: 24 lis 2019, 20:16 Nie warto gadać z kimś kto najpierw twierdz, że źródłem wiedzy mogłaby być literatura, a gdy dostaje takie informacje twierdzi źe są z dupy wzięte.
Tak? Czegoś nie czytałem? Jakieś informacje dostałem? Chyba telepatycznie próbowałeś przesłać. Ja twierdzę, że "z dupy wzięte"? W którym miejscu? Posuwasz się do insynuacji i okazujesz, obok skłonności do zacietrzewienia, najzwyklejszy brak kultury i zdolności rozumienia tekstu pisanego. Próbujesz manipulować cytując fragmenty wypowiedzi, albo zmieniając ich treść. Takie hobby najwyrazniej, albo potrzeba ducha.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: J.A. »

Nomad pisze: 24 lis 2019, 21:10 J.A. , no właśnie. O to mi chodzi - doktryna izolacjonizmu z początkiem lat czterdziestych zaczęła się sypać.
Całkiem się sypnęła w 41, a w 1945 została odesłana do lamusa.
no ja uważam, że znacznie wcześniej. Co starałem się wykazać.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: J.A. »

aka pisze: 24 lis 2019, 21:21 Ja twierdzę, że "z dupy wzięte"? W którym miejscu?
Załączniki
E968D08F-76C9-4073-8C02-859DA5A47D58.jpeg
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: aka »

J.A. pisze: 25 lis 2019, 08:47
aka pisze: 24 lis 2019, 21:21 Ja twierdzę, że "z dupy wzięte"? W którym miejscu?
No masz problem, poważny problem. Tym problemem jest skłonność do takich właśnie skojarzeń. Żeby choć liczba kropek się zgadzała :lol: Pewnie nigdy nie spotkałeś się z "z kapelusza", "z sufitu" itp.? No cóż, widocznie wulgaryzmy są Ci bliskie...
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: J.A. »

aka, nie jestem w tym odosobniony.
Do kapelusza i sufitu też nie pasuje liczba kropek.
Załączniki
BD0FB13D-494A-4EB8-BB6C-B90A5B7A899F.jpeg
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: aka »

J.A. pisze: 25 lis 2019, 13:26 aka, nie jestem w tym odosobniony.
Do kapelusza i sufitu też nie pasuje liczba kropek.
To wszystko wyjaśnia...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: 4Rider »

Wszyscy jesteście tacy sami [a ściana między wami] - społeczeństwo jest nie miłe i tyle :-|

Dobrze że dziś mam dzień Nick'a Cave'a - na uspokojenie polecam płytę The Boatman's Call...

PS: pamiętam taki cytat z K-Pax "Ludzie... aż dziwne że wciąż jeszcze istniejecie..."
Ostatnio zmieniony 25 lis 2019, 13:54 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: powalos »

A ja naiwny cały czas się zastanawiam: " to jest forum fotograficzne czy sala sejmowa ?" :-D
Fan Pentax'a.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: aka »

powalos pisze: 25 lis 2019, 13:53 A ja naiwny cały czas się zastanawiam: " to jest forum fotograficzne czy sala sejmowa ?" :-D
Bez przesady, wszak jesteś w kategorii/wątku "Hyde Park" ;-)
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: powalos »

aka, no niby tak. Tylko, ze wątek zaczął się od zakazu fotografowania a już mamy zakaz biwakowania, a za chwilę bedzie : zakaz poruszania się itd., itd., it......

A jak już wyżej pisałem twierdzę, że żadnych zakazów nie było. Jako kilku- i nastoletni chłopaczek jeździłem w latach 50-tych i początkowych 60-tych na wszelakiego rodzju obozy harcerskie, zuchowe i one zawsze były w głębokim lesie (nie żadne tam polany). Przyjeżdżał ktoś z leśnictwa i pokazywał gdzie mamy się rozbić i było ok. Na początku lat 60-tych jeździłem w kilkuosobowej grupie w Biesy (a wtedy to one były naprawdę jeszcze dzikie) i rozbijaliśmy się w dowolnym miejscu. Nikt nas nigdy nie przeganiał. Najwyżej "bratali" się z nami robotnicy leśni jeżeli mieli gdzieś w pobliżu noclegownie.
Fan Pentax'a.
skpt
-#
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: skpt »

powalos pisze: 25 lis 2019, 16:30 a za chwilę bedzie : zakaz poruszania się itd.,
Obawiam się, że "u nas" zakaz poruszania się również może pozostawiać pole do interpretacji ;)
Obrazek
Fotka na slajdzie małoobrazkowym :)
Tak to zresztą jest z prawem... I tak dobrze, że dyskusja nie zeszła jeszcze na spadki po zaborach... Tu dopiero stado "diabełków z pudełka" mogłoby wyskoczyć i obsiąść łepek od wątkowej szpilki :-)
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Tu nie wolno robić zdjęć

Post autor: aka »

powalos pisze: 25 lis 2019, 16:30 aka, no niby tak. Tylko, ze wątek zaczął się od zakazu fotografowania a już mamy zakaz biwakowania, a za chwilę bedzie : zakaz poruszania się itd., itd., it......

A jak już wyżej pisałem twierdzę, że żadnych zakazów nie było. Jako kilku- i nastoletni chłopaczek jeździłem w latach 50-tych i początkowych 60-tych na wszelakiego rodzju obozy harcerskie, zuchowe i one zawsze były w głębokim lesie (nie żadne tam polany). Przyjeżdżał ktoś z leśnictwa i pokazywał gdzie mamy się rozbić i było ok. Na początku lat 60-tych jeździłem w kilkuosobowej grupie w Biesy (a wtedy to one były naprawdę jeszcze dzikie) i rozbijaliśmy się w dowolnym miejscu. Nikt nas nigdy nie przeganiał. Najwyżej "bratali" się z nami robotnicy leśni jeżeli mieli gdzieś w pobliżu noclegownie.
Tak, rozwinął się, głównie w polemikę(?) o głoszeniu prawd objawionych, niepopartych wiarygodnym zródłem i upartym trwaniu przy swoich (bez)racjach, że o formie nie wspomnę.

To co piszesz to również moje doświadczenie, zakaz obejmuje określone zachowania (pisałem o tym). Biwakowanie w miejscu wyznaczonym na stale lub doraznie przez leśnictwo nie stoi w sprzeczności z zakazami jak wyżej. A biwakowanie tam, gdzie służby nie docierały, lub były liberalnie nastawione też się zdarzało. Sam miałem przypadek przegonienia obozowiska przez straż leśną na miejsce do tego celu wyznaczone - obyło się bez kary.
ODPOWIEDZ