Nawijanie filmu na szpulę

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Pikusław
-#
Posty: 325
Rejestracja: 12 sty 2012, 16:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nawijanie filmu na szpulę

Post autor: Pikusław »

Wiem że było zylion razy ale zastanawia mnie coś tuż przed nawinięciem a o czym nie ma wzmianki. Otóż kupiłem puszkę Polypana i... właśnie - co dalej? Można bez problemu otworzyć puszkę przy świetle dziennym? Film jest w jakiejś światłoszczelnej folii ochronnej czy po prostu leży w niej 'na żywca'?
Magazynuję wiedzę i filmy
dugi1985
-#
Posty: 345
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:33
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: dugi1985 »

Witaj. Jest zawiniety w czarnym worku. ja otwieram po ciemku. Najpierw doklejam kawalki tasmy do koncowki filmu. Ukladam sobie tak zeby nic po ciemku nie szukac gasze swiatlo i nawijam. Film zwijam nozyczkami albo wiekszym plaskim srubokretem
sooya
-#
Posty: 11
Rejestracja: 29 gru 2009, 19:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: sooya »

Edit: kolega mnie uprzedził ;)

Co do nawijania, to mam na ścianie w łazience taśmę na wysokości około 1,80m do której przyklejam film i ucinam na oko. Do zwijania zmontowałem sobie korbkę, i nawet sprawnie mi to idzie.
Awatar użytkownika
Pikusław
-#
Posty: 325
Rejestracja: 12 sty 2012, 16:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pikusław »

Spoko, spoko. Z nawinięciem to już sobie jakoś w chałupniczy sposób poradzę :D Chciałem się tylko dowiedzieć, jak film jest zabezpieczony w puszce.
Magazynuję wiedzę i filmy
dugi1985
-#
Posty: 345
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:33
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: dugi1985 »

Jest w czarnym worku. Przynajmniej tam mi się wydaje bo też nie byłem pewien jak to jest spakowane i otwieram go po ciemku. Niema nic trudnego w nawijaniu filmu z tak wielkiej rolki. rolkę na wszelki wypadek wkładam do kartonika po butach na podłogę żeby mi gdzieś się nie poturlała po ciemku i odmierzam na ciut mniej szerokości ramion :P wychodzi ok 36 klatek, ale to zależy od wzrostu. Sam dojdziesz do wprawy.
ODPOWIEDZ