Rossmann / CEWE - wywoływanie C-41 i E-6

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Rossmann / CEWE - wywoływanie C-41 i E-6

Post autor: enthropia »

Drodzy Państwo, czy ktoś z Was wołał coś ostatnio w Rossmanie czyli de fakto CEWE?
Usługa wołania E-6 za 6.95 cieszyła się chyba spora popularnością.

Dziś wszedłem na stronę rossmanna i na ich serwis fotouslugi.pl, aby sprawdzić czy się cennik nie zmienił, a tu w cenniku brak usług wywoływania filmów.
Czy ja jestem ślepy i nie widzę, czy może CEWE już nie robi filmówki?

Pozdrawiam.
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

w tamtę sobotę odbierałem slajd 135 w rossmannie w plazmie, jakość ta sama, cena 9,95 guldenów polskich.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

Ciekawi mnie ile za 120 będą chcieli.
Tylko skąd ja im Guldeny wezmę? ;-)

Obrazek

[ Dodano: Pią 17 Sie, 2012 ]
Szanowny Kliencie,

Pragniemy poinformować, że wywołujemy filmy negatywowe (C-41) i slajdy
(E-6), natomiast obowiązujący cennik znajduje się na sklepie.

Z pozdrowieniami
Fotousługi - Online Photoworld
Iwona B.
Panie Piotrze, masz Pan taką dużą drabinę, żeby do dachu Plazmy sięgnęła? ;-)
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

jak wejdziesz na ten nowy parking, to chyba będziesz w stanie zerknąć, co jest na sklepie. :mrgreen:

a na poważnie, jak oddawałem slajd, to nigdzie nie mogłem się dopatrzeć cennika usług niestandardowych, a znaleźć chciałem, bo na nikoniarzach ktoś pisał, że cena za E6 skoczyła. i faktycznie skoczyła. aha, i jeszcze jedno. czas usługi wydłużyli z 7 do 10 dni roboczych.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
bx20
-#
Posty: 46
Rejestracja: 27 sie 2011, 14:30
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: bx20 »

Dziś wszedłem na stronę rossmanna i na ich serwis fotouslugi.pl, aby sprawdzić czy się cennik nie zmienił, a tu w cenniku brak usług wywoływania filmów
Pewnie wychodzą z założenia, ze tak mało ludzi strzela slajdy, ze komu zależy ten i tak wie :mrgreen:
A co do ceny to nie zauważyłem żeby wzrosła? Od zawsze daje napis "nie ciąć filmu" i wtedy to kosztowało drożej bo 9.99. Ostatnie odebrałem 2 dni temu i znowu 9.99
Tak w ogóle to ktoś wie skąd taka taniocha? Oddaliśmy kiedyś z kolega po jednej rolce Kodaka e100vs do rossmana i do pewnego labu w Gdańsku, który szczyci się jakością q-lab. Jedyna różnica była w zasadzie w cenie i czasie oczekiwania :lol: . Na obydwu wyszły śliczne oczojebne kolory, ziarno praktycznie takie samo....
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

bx20 pisze:Tak w ogóle to ktoś wie skąd taka taniocha?
podejrzewam, że chodzi o to, że (w CeWe) zbierają filmy z całej Polski i dzięki temu skuteczniej im się chemia amortyzuje.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
erhard
-#
Posty: 58
Rejestracja: 17 gru 2010, 00:21
Lokalizacja: berlin

Post autor: erhard »

Ja w tym tygodniu odebrałem E-6/120, kosztowało 6,95, pocięty po 4 (645) i zafoliowany. Robili 8 dni. Z to w zeszłym tygodniu odebrałem c-41/120 i przyszedł zmasakrowany - pogięty na 2 pierwszych klatkach, rysy na bokach od transportu. Reklamowałem, to odpisali, że przyszedł pogięty do labu :lol: . Jedyne co to, że nie zapłaciłem za usługę.
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

Dzięki wszystkim za wypowiedzi.
Sprawdziłem na własnej skórze.
E-6 120, 6.95 zł.
Pocięty po 3 klatki (6x6), zafoliowany. Ostatnia klatka standardowo zaświetlona.
Czas wykonania 12 dni.
Pozdrawiam, Bartek.
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

U mnie w rossmanie jest chyba inaczej bo odebrałem wywołane E-6 i na kopercie była naklejka zakładu fotograficznego Agfa, który znajduje się dwa skrzyżowania dalej ;-) A pocięty był po 4 klatki więc dosyć niewygodnie...
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

A do czego Ci to spakowali? Zakładam że piszesz o 6x6, a nie 6x4,5
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

przepraszam, zapomniałem dodać, że to było 35mm, zapakowane w folię i w kopertkę.
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

Kiedyś przy 135 wystarczyło napisać "NIE CIĄĆ" na kopercie, i nie cięli. Pakowali wtedy całość w folię, zwijali i wsadzali w takie grube, kartonowe pudełko.

Aha. I ostatnio zapłaciłem 6.95 zł, mino iż w cenniku w sklepie stało 9.99 zł.
Pozdrawiam, Bartek.
bertoss
-#
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2012, 11:11
Lokalizacja: KRK

Post autor: bertoss »

Witam wszystkich.
Szukając informacji i jakosci usług rossmana w zakresie E6 trafilem na to forum, wiec postanowilem, ze oddam, a czy sie udalo im nie spieprzyc napisze tu :]
Wiec - poszły do nich 2 rolki: Velvia 50/120 i Fuji64T/135 obie jak bozia kazała - na E6.

Wołały sie jakiś tydzień, ale musze powiedzieć, że efekty są zaskakujące... pozytywnie oczywiscie:) Żadnych rys czy zacieków, jest ok.
Jedna wada - 120stke zamiast oderwac od dupleksu, odcieli jak szło, wiec z pierwszej klatki ostała się polowa (ale to jest 50% szans ze to ich wina, bo pentacon mogl niby za wczesnie zdjęcia robic..)

Co do ceny - 9.99 za mały obrazek (bez ramek) i niecale 7zl sredni. nie wiem czemu roznia sie te ceny
Aha, i napisalem zeby nie cieli filmow i nie pocieli - sa w folii i kartonie rolki zabezpieczone ok.
a ten rossman to w krk na bora-komorowskiego
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

jakaś plaga czy co? ja również odebrałem dziś swoją średnią provie z rossmanna. tradycyjnie jestem bardzo kontent. a wszystko za 6,54pln. 8-)
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: filozof97 »

ja w środę dałem do rossmana elitechroma, precisę i szeroką velvię--- powinny być pi-razy-drzwi gdzieś w piątek?
ODPOWIEDZ