Koreks...

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Tomaszka
-#
Posty: 70
Rejestracja: 03 lis 2008, 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Koreks...

Post autor: Tomaszka »

K***a mac. Bita godzinie spedzilem na wsuwaniu calych dwoch filmow do Krokusa.. Mam dosc!
Pytanie: Macie kase wchodzicie do sklepu, ktory z tych koreksow byście wybrali i dlaczego?
nr 1 http://www.czarno-biale.pl/sklep/produc ... ts_id=3558
nr 2 http://www.czarno-biale.pl/sklep/produc ... ts_id=1056

Zeby nie było za malo to rozerwalem w jednym perforacje... Cale szczescie sie wywolaly :-)
powered by
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

kaiser

Post autor: jac123 »

Kaiser, mam i sobie chwalę. N dodatek można dorobić tuleję dzięki której zmniejsza się nieco zuzycie chemii (było na forum).
Awatar użytkownika
macos
-#
Posty: 57
Rejestracja: 09 kwie 2007, 18:29
Lokalizacja: Jawor

Post autor: macos »

viewtopic.php?t=64
Napewno po tej lekturze będziesz wiedział co wybrać.
Pozdr.
Awatar użytkownika
vidman
-#
Posty: 244
Rejestracja: 28 lut 2007, 22:33
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: vidman »

http://www.czarno-biale.pl/sklep/produc ... ts_id=1046
Mam, używam i nie zmienię. 250ml zupki na film małoobrazkowy. Szczelny, ekonomiczny, wygodny.
Owszem drogi ale tego się przy normalnym użytkowaniu nie da zajeździć.
macos pisze:viewtopic.php?t=64
Napewno po tej lekturze będziesz wiedział co wybrać.
Pozdr.
Otóż to.
I object to all this sex on the television. I mean! I keep falling off!

"the ribbon"
Copyright © 2007 Peter Robinson, http://www.monopix.co.uk/index.shtml
voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

Post autor: voided »

kupe metalowy jeden z takich i pozegnaj problemy z ladowaniem filmu, brudnych szpul, etc...

p.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

jobo, tylko jobo, miałem kajzera, jego kapsel to nieporozumienie, chemia cieknie po łapach aż miło.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Tomaszka
-#
Posty: 70
Rejestracja: 03 lis 2008, 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomaszka »

Doprecyzuje sie... :)
Krece a nie przewracam wiec az taki super szczelny nie musi byc.
Jobo jest fajne ale 200 zl to ja za koreks z dwiema szpulami nie dam. Chyba ze ktos sie zlituje i pusci uzywke w dobrym stanie za 90 ;-) Szupe ma fajne (mam koreks z podobna szpula ale nie jest dziad swiatloszczelny ) i moim zdnaniem te wgiecia to najlepsze rozwiazanie.
Dodakowe plusy zyska ten ktory latwiej polyka filmy (mam pecha w tej dziedzinie).
Po ostanich 3 wpadkach pod rzad z paczkami zagranicznymi ebay dla mnie nie istnieje.
Wiec jak cos to pozostaja mi te dwa modele z podanych linkow.
Kaiser vs Paterson 1:0
powered by
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

no to jak kręcisz, to jobo odpada. nim można robić tylko przewrotki a la Maradona.
w kajzerach, jak wspominałem, film się czasem zacina (im starszy tym częściej się zacina, przynajmniej ja miałem takie historie). patersona nie miałem w rękach, więc nie ma co konfabulować.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

ktos kiedys pisal
jobo ma takie sobie szpule, kaiser duzo lepsze

ja jako swierzy uzyszkodni, poraz pierwszy wkładałem film do kaisera, nie wiedzac nawet do kocna jak wyglada film 120 po rozwinieciu. poradziłems obie bez problemu ( zaznaczam robiąc to pierwszy raz) szpule z blokadą i mechanizmem ulatwiającym nawijanie, nawet bez perforacji film wwija sie sam.
moj choc uzywany jakos raczej nie cieknie, choc nie stwirdze tego z cala pewnoscia bo podczas wołania stal w misie z wodą do utrzymywania stałej temp, ale jestem baaaaardzo zadowolony
Awatar użytkownika
temol
-#
Posty: 211
Rejestracja: 18 cze 2008, 14:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: temol »

rbit9n pisze:jobo, tylko jobo, miałem kajzera, jego kapsel to nieporozumienie, chemia cieknie po łapach aż miło.
A u mnie jest na odwyrtkę... Kaiser szczelny, nic nie cieknie. 1520 przecieka, chyba pod kołnierzem. Jobo używam tylko dlatego, że zużywa mniej chemii. Co do szpul, i ładowania - mały obrazek wsio rawno.. ale ładowanie 120tki w jobo - wg mnie - to loteria. Raz jak w masło, innym razem jak po grudzie.

T.
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

Tomaszka pisze:K***a mac. Bita godzinie spedzilem na wsuwaniu calych dwoch filmow do Krokusa..
:-) Typowa męska nieporadność ! Nie mówię że krokusy są best, ale bez przesady - naprawdę da się w tym wywoływać i ładować filmy na szpule! Po pierwsze szpule muszą być absolutnie suchutkie i czyściutkie. Końcówka filmu z zaokrąglonymi krawędziami. A najpierw jakieś ćwiczonko na starym filmie przy świetle, żeby opanować palcologię.
storm
-#
Posty: 70
Rejestracja: 18 wrz 2007, 21:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: storm »

Polecam Kaisera, przeskoczyłem na niego z Krokusa i powiem szczerze ze nie zawiodłem się, tak czy siak musisz ścinać końcówki filmu ale jak to zrobisz to załadowanie będzie szybkie i przyjemne.
Jedyna wadę jaka moim zdaniem ma to brak blokady przy ładowaniu dwóch szpul 120. Szpule jobo maja taki czerwony pizdryk przynajmniej w moich szpulach z koreksu serii 2500.

O ile w szpulach jobo przydarza mi się czasem zacięcie to w kaiserze jeszcze nigdy.

nie bez znaczenia jest tez prowadnica na początku szpuli kaisera, naprawdę ułatwia załadowanie filmu a w szczególności 120ki.
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

ale w kaiserze nie da sie wołąc dwuch 120, znaczy wsadzic 2 szpul ustawionych na 120 do koreksu
ja rogów nie scinałem i bez problemów załozylem film
storm
-#
Posty: 70
Rejestracja: 18 wrz 2007, 21:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: storm »

Malfas: Pisząc to co pisałem miałem na myśli w jednej szpuli dwa filmy 120, nigdy tego nie robiłem bo balem ze jeden na drugi się nasunie, i używałem do tego jobo, w instrukcji jest ze 1x220 lub 2x120.
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

ale w kaiserze nie da sie wołąc dwuch 120
Ja na takie (rzadkie) okazje mam po prostu drugi koreks ;-)
ODPOWIEDZ