Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

JaZ99
-#
Posty: 858
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko

Post autor: JaZ99 »

Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko: https://www.youtube.com/watch?v=whoZ8SRgi2s
Warto obejrzeć dla zdjęć, IMHO.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1897
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko

Post autor: powalos »

Ooo i używa Krokusa 3, który zdaniem niektórych jest do d...y. :-D A sam wywiad ciekawy. Pzdr.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 438
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko

Post autor: Mirosław »

JaZ99 pisze: Warto obejrzeć
Obejrzałem - a powiedz mi gdzie mogę ściągnąć film ,,Powiększenie,, wiadomo jakiego autora?
Uzależniony od fotociemni .
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko

Post autor: technik219 »

Mirosław pisze: a powiedz mi gdzie mogę ściągnąć film ,,Powiększenie,, wiadomo jakiego autora?
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... i-1-3-0408
Lux mea lex
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 438
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko

Post autor: Mirosław »

Dziękuję ale to zródło znam, miałem na myśli inne. :shock:
Uzależniony od fotociemni .
shredderr
-#
Posty: 315
Rejestracja: 28 cze 2015, 18:22
Lokalizacja: Koszalin

Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko

Post autor: shredderr »

Mirosław pisze: Dziękuję ale to zródło znam, miałem na myśli inne.
Prąd , wodę oraz gaz też próbujesz brać z "alternatywnego źródła" ? oO
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko

Post autor: wosk »

Mirosław pisze:Dziękuję ale to zródło znam, miałem na myśli inne. :shock:
Jednorazowo możesz sobie obejrzeć na cda.pl, ale to też kontrowersyjny serwis pod kątem legalności. Przy takich cenach oficjalnych nośników warto mieć własną kopię, mi się zdarza wracać co jakiś czas do tego filmu...
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko

Post autor: J.A. »

wosk pisze:
Jednorazowo możesz sobie obejrzeć na cda.pl, ale to też kontrowersyjny serwis pod kątem legalności.
Zgodnie z polskim prawem oglądanie jest legalne. Nielegalne jest udostępnianie. Czyli np. pobieranie w sieci P2P.
wosk pisze: Przy takich cenach oficjalnych nośników warto mieć własną kopię
A to jest inna kwestia. Choć nie specjalnie ktoś może być zainteresowany wydawaniem pieniędzy na DVD. Mi byłoby szkoda. Mało tego jak kupisz płytę i ulegnie ona uszkodzeniu, to tracisz prawo do posiadania własnej kopii. Musisz ją kupić ponownie, co jest bardzo nie w porządku. Przy cenie filmu na BD rzędu 50-90 zł to wręcz granda.
Jak kupię sobie album muzyczny np. w iTMS, to mogę go pobierać wielokrotnie, nie ma ograniczeń. Zapłaciłem, mogę pobrać, skasować i ponownie pobrać nie płacąc.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko

Post autor: wosk »

J.A. pisze:Mało tego jak kupisz płytę i ulegnie ona uszkodzeniu, to tracisz prawo do posiadania własnej kopii. Musisz ją kupić ponownie, co jest bardzo nie w porządku. Przy cenie filmu na BD rzędu 50-90 zł to wręcz granda.
Jak kupię sobie album muzyczny np. w iTMS, to mogę go pobierać wielokrotnie, nie ma ograniczeń. Zapłaciłem, mogę pobrać, skasować i ponownie pobrać nie płacąc.
Masz całkowitą rację - mi chodziło o konkretną sytuację z tym filmem, można go kupić za 15-20 zł.
sejmajnejm
-#
Posty: 343
Rejestracja: 21 paź 2011, 14:24
Lokalizacja: lodz

Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko

Post autor: sejmajnejm »

J.A. pisze: Mało tego jak kupisz płytę i ulegnie ona uszkodzeniu, to tracisz prawo do posiadania własnej kopii.
Czy możesz przytoczyć źródło takiej interpretacji?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko

Post autor: J.A. »

Nie mam źródła. Ale jak poszedłem z uszkodzoną* płytą do sklepu w którym ją kupiłem. To pan powiedział, że gwarancja na nośnik jest 1 rok i finito. Po tym czasie wal się na ryj. I przytoczył odpowiednie paragrafy.
Ktoś powie, że tak samo jest z np, książką. Zgoda, tylko, że nie widziałem, żeby od stania na półce jakakolwiek książka po 3 latach była nie do odczytania.

*Bez rys przebarwień, złuszczeń etykiety itp. Na oko wyglądała jak nowa.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Arturel
-#
Posty: 25
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:51
Lokalizacja: Warszawa

Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko

Post autor: Arturel »

J.A. pisze: Nie mam źródła. Ale jak poszedłem z uszkodzoną* płytą do sklepu w którym ją kupiłem. To pan powiedział, że gwarancja na nośnik jest 1 rok i finito. Po tym czasie wal się na ryj. I przytoczył odpowiednie paragrafy.
Ktoś powie, że tak samo jest z np, książką. Zgoda, tylko, że nie widziałem, żeby od stania na półce jakakolwiek książka po 3 latach była nie do odczytania.

*Bez rys przebarwień, złuszczeń etykiety itp. Na oko wyglądała jak nowa.
Wszystkie płyty jakie kupuję w sklepie, przy kasie rozrywam i otwieram pudełko, sprawdzam czy są nieporysowane. Na 10 kupionych zawsze jedna była porysowana!
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko

Post autor: J.A. »

Nie zrozumiałeś. Nie chodzi o zakup. Chodzi o reklamację płyty po kilku latach, Kupujesz, oglądasz, odstawiasz na półkę, po roku oglądasz i też odstawiasz na półkę. Po 5 latach masz na ten film ochotę, bierzesz z półki i kupa. Płyta od przebywania na półce się zużyła. W takim przypadku nie przysługuje Ci wymiana nośnika, mimo iż zapłaciłeś licencję na nieograniczone w czasie oglądanie. Licencję posiadasz, bo jest nią nośnik, ale filmu nie zobaczysz, bo nośnik jest uwalony.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
sejmajnejm
-#
Posty: 343
Rejestracja: 21 paź 2011, 14:24
Lokalizacja: lodz

Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko

Post autor: sejmajnejm »

J.A. pisze:Nie mam źródła. Ale jak poszedłem z uszkodzoną* płytą do sklepu w którym ją kupiłem. To pan powiedział, że gwarancja na nośnik jest 1 rok i finito. Po tym czasie wal się na ryj. I przytoczył odpowiednie paragrafy.
Ktoś powie, że tak samo jest z np, książką. Zgoda, tylko, że nie widziałem, żeby od stania na półce jakakolwiek książka po 3 latach była nie do odczytania.

*Bez rys przebarwień, złuszczeń etykiety itp. Na oko wyglądała jak nowa.
To może się nie zrozumieliśmy, bo kopię filmu możesz jak najbardziej zrobić dla użytku własnego.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ciekawy wywiad z Aleksiejem Titarenko

Post autor: J.A. »

sejmajnejm pisze: To może się nie zrozumieliśmy, bo kopię filmu możesz jak najbardziej zrobić dla użytku własnego.
Kopię se zrobić mogę i to wiem (jak mam na czym i umiem to zrobić), chodzi o opisaną wyżej sytuację. Legalnie mogę nawet skopiować film pożyczony, lub nawet ściągnąć go z internetu, bo posiadam na niego licencję, tylko licencja sprzedaży filmów w PL, zabrania ich pożyczania, czyli Ty nie możesz pożyczyć mi swojej kopii filmu, ściąganie z internetu w 99% przypadków, jest jednocześnie udostępnianiem (sieci p2p), dla tego musisz iść do wypożyczalni i z takiego źródła skopiować film, ale licencja płyty z wypożyczalni zabrania jej kopiowania.

W sytuacji gdy nośnik uległ uszkodzeniu konsument jest bity z każdej strony. Nie ma legalnej metody pozyskania kolejnej kopii. Jedyne co Ci wolno zrobić to kupić kolejną kopię, skopiować ją (jak masz na czym i umiesz to zrobić) i odsprzedać (ze stratą i to sporą).
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ