Sluby

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Znajomemu znajomego nawalił fotograf w ostatniej chwili, miałem zrobić zdjęcia tylko ślubu. Powiedziałem że ok, za zwrot materiałów - i nic nie dostałem, choć negatywów chyba nie dałem a tylko niewielkie skany.. Może zapomnieli, może były słabe - dobrze że tylko 2 rolki. Ale to znajomi znajomych - i tak się zwykle kończą niedogadane sprawy.
BTW mi jak kuzyn robił zdjęcia ślubne to zapomniał o "sesji" :) Ale reszta jest super.

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

a ja się zastanawiałem nad plenerami ślubnymi z LF'a :mrgreen:

robiłem kiedyś śluby ale na cyfrze i po kilku takich wydarzeniach dałem sobie siana bo to nie praca dla mnie. Męczy i wypala fotograficznie, więc sprzedałem cyfraki i kupiłem sobie średni modułowy, LF'a, powiększalnik i resztę gratów i jestem bardzo zadowolony!
to ja zabiłem Laurę Palmer...
Małposkunks
-#
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2010, 20:01
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Małposkunks »

jenny pisze:A poczucie bezpieczeństwa, wzajemna deklaracja wierności i ochrona prawna?
Myślisz że to nie potrzebne??
A czy ślub to tylko okazja do zarobienia kaski dla fotografa?
odgrzewam ale podniosło mi ciśnienie:)
w 100% zgadzam się z Jenny...!
masz rację z małym ALE, tylko dla KOBIETY!
Awatar użytkownika
Kondioz
-#
Posty: 53
Rejestracja: 22 lut 2010, 23:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kondioz »

pozwolę sobie odświeżyć wątek.
Jeśli ktoś z Was miał by ochotę zrobić fotoksiążkię pokazową w dobrych pieniądzach to mam bony upoważniające do dużej zniżki.

Piszcie na maila.
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Kondioz pisze:Jeśli ktoś z Was miał by ochotę zrobić fotoksiążkię ...
A fuj, z takimi badziewiami (!)

Klasą nie do przebicia był zawsze (i jest do tej pory): tradycyjny album z czarnymi kartami, gdzie foty są wklejane za pomocą narożników.
W takim albumie mogą się znaleźć nie tylko zdjęcia, ale i inne cenne pamiątki: np. kartki z życzeniami od rodziców, bileciki na pierwszy taniec itp.
Ale wszystko musi być ORYGINALNE, bo rzeczy posiadają także swoje faktury.
Awatar użytkownika
Kondioz
-#
Posty: 53
Rejestracja: 22 lut 2010, 23:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kondioz »

slawoj pisze:
Kondioz pisze:Jeśli ktoś z Was miał by ochotę zrobić fotoksiążkię ...
A fuj, z takimi badziewiami (!)

Klasą nie do przebicia był zawsze (i jest do tej pory): tradycyjny album z czarnymi kartami, gdzie foty są wklejane za pomocą narożników.
W takim albumie mogą się znaleźć nie tylko zdjęcia, ale i inne cenne pamiątki: np. kartki z życzeniami od rodziców, bileciki na pierwszy taniec itp.
Ale wszystko musi być ORYGINALNE, bo rzeczy posiadają także swoje faktury.
Zgadzam się z Tobą. Również jestem zwolennikiem takiego rozwiązania.
Nie mniej jednak taki produkt jest na rynku i wielu osobom się podoba.

Na korex-ie pewnie znajdzie się więcej zwolenników tradycyjnego albumu, ale... informuję tylko o możliwości zrobienia pokazówki w dobrych pieniądzach. Czasami klienci wymagają takiej formy.
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Kondioz - OK.

Przypomniała mi się rozmowa (w zasadzie był to monolog), którą w zeszłym tygodniu usłyszałem od fotografa ślubnego.
Chłopak chwalił się, że u niego wszystko musi być najlepszej jakości.
Pracuje na najlepszym dostępnym sprzęcie, a fotoksiążki drukuje takie za 300,-zł na najlepszym papierze. W sumie to u niego jest wszystko "naj..." (łącznie z ceną).

Osobiście wolałbym dostać kilka odbitek klasycznych, które pokazywały by ważne momenty z uroczystości kościelnej, niż kipiącą "profesjonalizmem" kolorową książeczkę.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez slawoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kondioz
-#
Posty: 53
Rejestracja: 22 lut 2010, 23:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kondioz »

Osoby planujące ślub często nie zdają sobie sprawy jak ważną rolę pełni fotograf. Ważniejsze są ciastka czy wynajęcie super fury, która zawiezie ich na ślub.

Wynajmując fotografa bierze się często pierwszego lepszego albo tnąc koszty tego, który da niższą cenę. Najlepiej jeszcze żeby fotograf oddał 2000 zdjęć z których i tak z bólami będzie można wybrać 50.
Osobiście wolałbym dostać kilka odbitek klasycznych, które pokazywały by ważne momenty z uroczystości kościelnej, niż kipiącą "profesjonalizmem" kolorową książeczkę.
często o tym co dla nas jest oczywiste, młodzi przekonują się kiedy dostaną materiał ze swojego ślubu.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

co tutaj się zaczyna wyprawiać? :evil:
ODPOWIEDZ