Rollei Retro

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

zieloo pisze:PS Szkoda, że nie ma retro 100 w średniaku...
:shock: Jak to nie ma? w lutym kupowałem od mojego stałego dostawcy na aledrogo. Wywołuje się go w Rodinalu 1:50/10 min.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Mówisz pewnie o rollei tonal 100. Retro 100 niestety nie widziałem (chociaż mogę się mylić).
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

zieloo pisze:Mówisz pewnie o rollei tonal 100. Retro 100 niestety nie widziałem (chociaż mogę się mylić).
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

http://www.macodirect.de/advanced_searc ... 20&x=0&y=0

Być może to jest to samo, nie wiem ;-)
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

To było to: http://www.czarno-biale.pl/sklep/produc ... ec78fe4220
ale już wyprzedane. Ja kupowałem od innego kontrahenta (rolleifilm, dawniej p_foto2) w cenie o wiele bardziej zachęcającej.
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Racja, w tej cenie to już wolę coś normalnego, np. acrosa :)
Awatar użytkownika
RadoKub
-#
Posty: 26
Rejestracja: 19 gru 2009, 19:59
Lokalizacja: Sanok

Post autor: RadoKub »

Sam mogę coś powiedzieć nie o 100 a o 25 Rollei Pan tej zwijającej się (podobno[Pan tak mają]{ spinacze przy wieszaniu negatywu wszystko reguluje} . Do rzeczy Rollei Pan 25 w rodinal 1:100 20 minut , co jakiś czas obrót koreksem przy 18-19 stopniach. Film wart zachodu i niemiecka myśl chemiczna dla mnie zawsze będzie konkurencyjna. Podobieństwa w ostrości do Agfy Apx są fikcją , ale materiał jeśli chodzi o cenę jest dużą ale to bardzo dużą konkurencją dla Ilforda i Kodaka. A ta 25 którą testowałem jest naprawdę dobra i warta swej ceny. Rozpiętość tonalna wielka

2 fotografie na rollei pan 25
Załączniki
Bieszczady przed burzą rollei pan25
Bieszczady przed burzą rollei pan25
Bieszczady2.jpg
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

przemur pisze:
zaphod pisze:Kupowaliście ostatnio RR100? Pytam bo właśnie wywołałem pierwszą rolkę z nowej partii (kupionej w fotonegatywie w dual-packach) i trochę się zdziwiłem. Film wygląda zupełnie inaczej niż dotąd, nie ma napisów "Rollei Retro" tylko "ISO100/21" i numeracja jest zupełnie kosmiczna - pierwsza klatka wypadła mi przy 34, potem idzie do 40 po czym zaczyna od nowa od 1. Wywołał się też jakoś inaczej niż dotąd, retro zawsze był całkowicie przejrzysty bez żadnej maski a ten jest szary (trochę jak Adoxy) i jakby mniej kontrastowy. Zastanawiam się czy to jest zupełnie inny film niż był dotąd sprzedawany jako Retro?
Może to był "Tonal". Z tego co rozumiem, Rollei Retro 100 miał być zbliżony do APX 100 (przynajmniej tak słyszałem, nigdy nie korzystałem z tego pierwszego), a Rollei Retro 100 TONAL to taka nowa wersja Maco PO100C, trochę podobna do Acrossa 100, a troche do APX-a...

Tonal jest produkowany we wspólpracy m. in. z Efke (Adoxem) - z tego co pamiętam mieli dostarczać podłoże do 120 i błon ciętych. Na flickrze coś o tym piszą: http://www.flickr.com/groups/maco/discu ... 933469169/

A tu wątek o tej wersji na Koreksie: viewtopic.php?t=3729

miałem rolleia retro 400 chyba z dwóch różnych źródeł i na sześć rolek (2x twin pack i 2x single) tylko raz spotkałem się z napisami "rollei retro", reszta to było właśnie pogrubioną czcionką tylko ISO 400/27 i numery podobnie zaczynały się jak u Ciebie.
ODPOWIEDZ