Programy Tematyczne w lustrzankach.

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Tak sobie myślę, a "Matrycowy Pomiar Światła" -
- to nic innego jak taki ukryty "Program Tematyczny" dotyczący określenia parametrów ekspozycji.
Tylko, że on wykorzystuje swoją, wcześniej zaprogramowaną przez producenta, bazę danych.
:?:
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1041
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

Ja używam matrycy jak fotografuję "na mieście" na BW - bo jest szybciej i wystarczająco dobrze.
sławoj pisze:Tak sobie myślę, a "Matrycowy Pomiar Światła" -
- to nic innego jak taki ukryty "Program Tematyczny" dotyczący określenia parametrów ekspozycji.
Tylko, że on wykorzystuje swoją, wcześniej zaprogramowaną przez producenta, bazę danych.
:?:
Czasami matrycowy nie jest skomplikowany - na przykład w niektórych Canonach był to poprostu pomiar skoncentrowany na punkcie AF. Skoro ludzie naświetlają matrycą slajdy to i BW się da - sporo motywów ma kontrast który nie sprawią kłopotu przy pomiarze matrycowym.
Awatar użytkownika
Maciej
-#
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

A tak BTW, sławoj - łącz posty swoje a nie piszesz dwa pod sobą w niedużym odstępie czasu.
"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą."
Gadu-Gadu: 6128949
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

U mnie w najbardziej zaawansowanym korpusie pomiar matrycowy to sam środek plus rogi. I w wizjerze na drabince pokazywana jest różnica miedzy matrycowym i CW, zwykle CW to -1/3 EV wobec matrycy...

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
xero
-#
Posty: 10
Rejestracja: 19 cze 2007, 08:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: xero »

Jerzy pisze:U mnie w najbardziej zaawansowanym korpusie pomiar matrycowy to sam środek plus rogi. I w wizjerze na drabince pokazywana jest różnica miedzy matrycowym i CW, zwykle CW to -1/3 EV wobec matrycy...

Pozdrawiam!
omatkotyjegojedyna.... a co to za body? tak tylko z ciekawości pytam...
sam mam 2 lustrzanki MMM (mechaniczna, metalowa, maualna), w której mam tylko dwie wskazówki - które powinny się pokryć, żeby "było ok" + cyfraka canonda 350D, gdzie fajnie widać drabinkę....
ale żeby takie rzeczy???
co to za machina, Contax Aria???
pozdr
Łukasz
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

xero pisze:co to za machina, Contax Aria???
Tak. Ale więcej robię ostatnio MMM, bo Aria nie jest wzorem niezawodności (elektryka).

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
zby
-#
Posty: 42
Rejestracja: 24 cze 2007, 22:43
Lokalizacja: www.kordys.pl
Kontakt:

Post autor: zby »

lekki OT: a co boli Twoja arie i w jakich sytuacjach?bo moja wychuchaniutka kochaniutka to sie moze naucze czego jej oszczedzic :D
zwitek
-#
Posty: 10
Rejestracja: 02 lip 2008, 10:25
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: zwitek »

witam, kiedy jest czas na ustawianie czasu i przyslony? bardzo rzadko, zdarza sie ze moge pozwolic sobie na to by stac nad jedna klatka dluzej, obiekty zazwyczaj niecierpliwe i po chwili uciekaja lub slonce chwilowo zachodzi,wiec uwazam ze korzystanie z A lub S nie jest grzechem a tylko pomoca w szybkim dzialaniu, pozatym to milo kiedy robi sie klatke krajobrazu i mamy duuuuzo czasu na pelna kontrole czyli M z pomiarem punktowym.Osobiscie faworytem dla mnie jest program z preselekcja przyslony.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

zby pisze:co boli Twoja arie i w jakich sytuacjach?bo moja wychuchaniutka kochaniutka to sie moze naucze czego jej oszczedzic
Wczesne modele miały i mają problem z systemem chroniącym przed przepięciami. Chroniąc elektronikę zawiesza aparat, trzeba wyjąć baterie i po 1-2 min. włożyć z powrotem. Pomagają świeże baterie.

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
ODPOWIEDZ