RH Designs

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kal800 »

Wątek się urwał na wycenie i kwestii obudowy, poza tym ostatni wpis przeszło 3 lata temu.

Ma ktoś fotkę produktu finalnego? Rozumiem, że w sprawie ewentualnego zakupu, rozmawiać z kolegą Costa?
---------------------------
501C + Distagon 50/4 FLE + Planar 80/2.8 CF
Sinar P + Super Angulon 90/5.6 + Symmar-S 150/5.6
flickr.com/kal800
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: wosk »

Zakup grupowy był w zeszłym roku bodajże. Poglądowe zdjęcie mogę zrobić później - muszę wdepnąć do ciemni...Do Kol. Costa możesz spokojnie napisać.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

tak się składa, że właśnie Marcin mi zrobił taki zegar, w tamtym tygodniu. także sprawa całkiem aktualna, tyle że na osobiste zamówienie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

To może jakaś recenzja na blogu? Już dawno nic tam się nowego nie pojawiało! ;)

A BTW szukam taniego pióra - jedyne wymaganie to ma być w miarę klasyczne i jak najcięższe...
kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kal800 »

taharii pisze:To może jakaś recenzja na blogu? Już dawno nic tam się nowego nie pojawiało! ;)

A BTW szukam taniego pióra - jedyne wymaganie to ma być w miarę klasyczne i jak najcięższe...
Przydałoby się. Lubię wspierać rodzime produkty, ale podstawową kwestią jest wiedza na ich temat :).

Co do pióra, to z czystym sumieniem mogę polecić dużego Meisterstucka :) klasyczny, wręcz ponadczasowy, może nie najcięższy, a poważnie, to kolega zachwalał pióra TWSBI - ponoć genialne stalówki, no i pojawił się bardziej klasyczny model...
---------------------------
501C + Distagon 50/4 FLE + Planar 80/2.8 CF
Sinar P + Super Angulon 90/5.6 + Symmar-S 150/5.6
flickr.com/kal800
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

taharii pisze:To może jakaś recenzja na blogu? Już dawno nic tam się nowego nie pojawiało! ;)
jak już będę miał zegar i go rozgryzę, to myślę, że coś klepnę.

co do pióra, to ja nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem i wolę pióra stare, które rzadko bywają tanie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

rbit9n pisze:jak już będę miał zegar i go rozgryzę,
Wystarczą video instrukcje od RH
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

nie mam wideo w ciemni :(
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

smartfon?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

zaproś kolegę? ;)

taharii, mi kiedyś kolega rbit9n polecił Pilot 78G. Może nie b. ciężkie, ale tanie i świetnie pisze.
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
m6nj
-#
Posty: 243
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:48
Lokalizacja: lublin

Post autor: m6nj »

Był kolega kiedyś na forum nie wiem czy jeszcze jest, który zrobił zegar na wzór rh tyle że ze znacznie bardziej rozszerzonymi funkcjami dopasowanymi do danego klienta kosztował chyba 400zł i znam ludzi którzy taki mają i mocno chwalą.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

m6nj pisze:Był kolega kiedyś na forum nie wiem czy jeszcze jest, który zrobił zegar na wzór rh tyle że ze znacznie bardziej rozszerzonymi funkcjami dopasowanymi do danego klienta kosztował chyba 400zł i znam ludzi którzy taki mają i mocno chwalą.
chodzi o wspomnianego Costę, którego wyrób trafił do mnie w piątek, ale mnie nie było, wróciłem wczoraj, podłączyłem i jakby działa.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Snaut
-#
Posty: 16
Rejestracja: 24 maja 2011, 20:19
Lokalizacja: Ziemia Kielecka

Re: RH Designs

Post autor: Snaut »

Ja mam od kilku lat Analyser Pro II i to był jeden z zakupów, na który warto było się wykosztować. Wystarczy trochę na początku pomęczyć się i skalibrować dany papier, a potem dobierasz kontrast i czas praktycznie z automatu. W ponad 90% przypadków jestem od razu zadowolony z efektu, a jak trzeba, to paski testowe też robi się dzięki niemu niezwykle wygodnie (przyrostowo albo zlokalizowane). Ściągnij sobie filmiki ze strony, tam jest wszystko pokazane co i jak. Moim zdaniem świetna rzecz.
kal800 pisze:Ma ktoś doświadczenie z tym szpejem? Cholerstwo drogie, ale wygląda wyjątkowo solidnie i profesjonalnie. Na początek pewnie mi będzie musiał wystarczeć Vipo Combi, ale myślę o Stopclock pro + ZoneMaster II docelowo. Jest jeszcze heiland, ale cyfry zabijają.. :-?
kal800
-#
Posty: 933
Rejestracja: 03 wrz 2011, 20:59
Lokalizacja: Gdynia

RH Designs

Post autor: kal800 »

zegar mam od soboty i muszę powiedzieć że były to absolutnie dobrze wydane pieniądze. doskonałe narzędzie, które jednak nie zwalnia z myślenia, ale bardzo ułatwia życie - podobnie jak światłomierz spot w plenerze - owszem, można bez tego, ustawić przesłonę i czas na oko i każde zdjęcie naświetlać z podwójnym bracketingiem - któreś na pewno wyjdzie :).

mam natomiast zagwozdkę z kalibracją. posiadam step wedge Kodaka, natomiast nie mam referencyjnej odbitki do porównywania próbek. to są cztery naświetlenia - biel papieru, D=0,04, D=90 oraz kompletna czerń. czy jedyną opcją jest zamówienie tegoż próbnika z RH/SHD - czy może mógłbym coś takiego uzyskać łatwiej - np w jakiejś drukarni...
---------------------------
501C + Distagon 50/4 FLE + Planar 80/2.8 CF
Sinar P + Super Angulon 90/5.6 + Symmar-S 150/5.6
flickr.com/kal800
Awatar użytkownika
costa
-#
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty 2008, 11:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

RH Designs

Post autor: costa »

Zobacz tu: http://stouffer.net/
Ja u nich kupowałem, cytuję: "T2115 (21 Step Transmission Guide 1/2" x 5") $7 via regular mail for $10".
Był problem z paypalem (nie akceptują), ostatecznie przesłałem mailem dane karty kredytowej. Udało się.
ODPOWIEDZ