Guma

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Mikołaj
-#
Posty: 40
Rejestracja: 13 cze 2007, 10:33
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Mikołaj »

Łukasz Omasta pisze:...planuję namówić Mikołaja na pomoc w skanowaniu i zrobieniu pydyfa ...
teraz już będę przygotowany na to ;-) straciłeś element zzaskoczenia :mrgreen:
chim
-#
Posty: 21
Rejestracja: 09 kwie 2007, 21:46

Post autor: chim »

do sciagniecia obiecany juz dawno film z zajec praktycznych z Andrzejem Pytlinskim
pierwsza czesc dotyczy GUMY, druga OLEJU
http://www.sendspace.com/file/argfwa
(do youtuba nie chce wrzucac, jak ktos potrzebuje to tu jest do sciagniecia)
chim
-#
Posty: 21
Rejestracja: 09 kwie 2007, 21:46

Post autor: chim »

Łukasz Omasta pisze:już tę książkę skserowałem i planuję namówić Mikołaja na pomoc w skanowaniu i zrobieniu pydyfa
i co z tym PDF? jest gdzies?
jaroz
-#
Posty: 51
Rejestracja: 22 lip 2007, 13:34
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: jaroz »

bardzo dobry materiał, choć sama technika gumy pokazana w wielkim skrócie. może dlatego że przysnęło mi się podczas oglądania. ze swego doświadczenia to nie polecam zaprezentowanej przez p.Pytlinskiego sposobu na odnierznie dwuchromianu. jest on bardzo niebezpieczny zważywszy ze ta substancja jest silną trucizną.
Awatar użytkownika
wiorkens
-#
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2007, 18:52
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Post autor: wiorkens »

Zgadzam się :-) ! A jakby się głębiej zaciągnął ... poza tym opary ... Ehh, mało rozważne podejście.
chim
-#
Posty: 21
Rejestracja: 09 kwie 2007, 21:46

Post autor: chim »

dla jasnosci, kilka slow o nagraniu:
jaroz pisze:przysnęło mi się podczas oglądania
nie jest to film sensacyjny;) jest to amatorskie nagranie z zajec "szkolnych"
jaroz pisze:technika gumy pokazana w wielkim skrócie
nagrane jest 1,5h z dwoch zajec (guma i olej), z czego kazde trwaly po kilka godzin.... polecam weekendowe warsztaty, najblizsze w maju z albuminu
wiorkens pisze:mało rozważne podejście
nie wiem czy korzystales kiedys z takiej pipety (?) dla jasnosci powiem, ze nie jest prosto sie z niej "zaciagnac" (powszechnie stosowane narzedzie laboratoryjne)
kazdy tego typu odczynnik jest trujacy (dwuchromian, jest rakotworczy), najbardziej niebezpieczny jest w formie sproszkowanej (wdychanie)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5572
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

chim pisze:nie wiem czy korzystales kiedys z takiej pipety (?) dla jasnosci powiem, ze nie jest prosto sie z niej "zaciagnac" (powszechnie stosowane narzedzie laboratoryjne)
kazdy tego typu odczynnik jest trujacy (dwuchromian, jest rakotworczy), najbardziej niebezpieczny jest w formie sproszkowanej (wdychanie)
nie oglądałem filmu, więc spytam, czy facet zaciągał dwuchromian pipetą laboratoryjną ustami? jeśli tak to przynajmniej nie pisz, że tak wszyscy robią, za taki numer na studiach by mnie wywalili z pracowni z konsekwencjami na najwyższym szczeblu podejrzewam. do pobierania substancji żrących i trujących stosowane są albo pompki albo gruszki gumowe, a ci którzy o tym nie pamiętali, wiedzą, że jednak dość łatwo się z niej zaciągnąć. to tyle mianem bezpieczeństwa w pracowni.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
wiorkens
-#
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2007, 18:52
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Post autor: wiorkens »

chim pisze:nie wiem czy korzystales kiedys z takiej pipety (?) dla jasnosci powiem, ze nie jest prosto sie z niej "zaciagnac" (powszechnie stosowane narzedzie laboratoryjne)
kazdy tego typu odczynnik jest trujacy (dwuchromian, jest rakotworczy), najbardziej niebezpieczny jest w formie sproszkowanej (wdychanie)
Słuchaj ... ja rozumiem, że to może dla niektórych "lansiarsko" wygląda i starają się tego bronić ale mnie to przeraziło. I raczej nie sądzę, że trudno się zaciągnąć ... nawet jeśli byłoby inaczej to nie jest to żadnym argumentem przy stosowaniu tego typu substancji.
chim
-#
Posty: 21
Rejestracja: 09 kwie 2007, 21:46

Post autor: chim »

wiorkens pisze:"lansiarsko" wygląda
nie wiem co to ma wspolnego z "lansiarstwem" ale ok....:)
generalnie zauwazam tendencje do "czepiania sie" malo istotnych szczegolow i odchodzenia od tematu glownego, bo nie sadze aby sposob odmierzania dwuchromianu wplywal znaczaco na efekt koncowy procesu gumy;) a nikt nikomu nie proponuje tu jego picia:)
dlatego moze zakonczmy juz ten "poboczny" watek, bo wszyscy wiemy, ze nie zaleca sie picia dwuchromianu, ewentualnie mozna zalozyc nowy temat "BHP":)
jaroz
-#
Posty: 51
Rejestracja: 22 lip 2007, 13:34
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: jaroz »

:-D nie zgodze sie z toba że jest to mało istotne. weź sobie teraz jako przykład taką sytuacje gdzie osoba niedoświadczona z naczyniami chemicznymi i zaznajomiona dokładnie z chemikaliami zacznie robić coś w zaprezentowanym procesie. :-o a jak obejżała film dokładnie to długoi się nie zastanawiając możew wykonać tę operację w ten sam sposób. :oops: I NIE JEST TO Z MOJEJ STRONY CZEPIANIE SIę TYLKO ZWROCENIE UWAGI NA NIEPRAWIDłOWOSC JAKA SIE POJAWIłA :shock: . co do samego procesu nie bede soię wypowiadał bo metod pracy jest tyle ilu jest pracujących tymi technikami.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5572
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

autodafe pisze:Podobno chrom dobry dla skóry jest.
tak, chrom metaliczny to wspaniały alergen, a chromian jako środek żrący.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
darius_Er
-#
Posty: 103
Rejestracja: 20 kwie 2007, 13:53
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: darius_Er »

chim pisze:mam 1,5h zapis video z zajec na temat GUMY z Andrzejem Pytlińskim
To wrzuc jeszcze raz; Twoj link na sendspace nie dziala juz :(
mieszko
-#
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2010, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: mieszko »

Witam,
W temacie gumy, dla zainteresowanych, chciałem zaprosić na nową stronę świetnego "gumisty", Cezarego Chrzanowskiego.

www.cezarychrzanowski.art.pl

Pozdrawiam
Mieszko Stanisławski
www.mieszkostanislawski.art.pl
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Viva l'été!

Post autor: Fikumiku »

Na dobre mamy już lato. A to czas gdy "GUMisie" wyruszają w południe łapać słońce.;)
Dla odświeżenia tematu dorzucam kilka zaczątków (dopiero 1 warstwa) tegorocznych wypocin.

Wszystko na papierze akwarelowym, spreparowanym(żelatyna spożywcza + formalina)
Załączniki
dichromian amonu
dichromian amonu
dichromian potasu
dichromian potasu
dichromian potasu
dichromian potasu
dichromian potasu
dichromian potasu
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
asia_ursus
-#
Posty: 141
Rejestracja: 08 lip 2012, 17:48
Lokalizacja: Rumia

Post autor: asia_ursus »

witam,
Chciałam wrócić do tematu ksiażki Pana Aleksandra żakowicza "specjalne techniki fotograficzne" czy ktoś z was ją ma pożyczyć, zeskanować,?
ODPOWIEDZ