bronica gs-1 co warto wiedzieć? wesołych świat!!!!

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

jamajczyk
-#
Posty: 90
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:44
Lokalizacja: Bystrzyca/k.Rzeszowa

bronica gs-1 co warto wiedzieć? wesołych świat!!!!

Post autor: jamajczyk »

Witam towarzyszy i towarzyszki może ktoś ma i podzieliłby się opinią i czy warto.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

Warto! :mrgreen:
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

nie wiem jakie są zalety, wiem jaka jest wada tego aparatu. 6x7.

a na poważnie, jak kiedyś się zastanawiałem czy nie przejść na 6x7, to brałem pod rozwagę tylko GS-1. no, ale koniec końców zostałem kwadratem.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

Ogólnie warto, dobra optyka.
Wadą tego aparatu jest jakiś metalowy trybik, który się zużywa i trzeba go wymienić (o ile dobrze pamiętam), co jest kłopotliwe.
graphia
-#
Posty: 232
Rejestracja: 07 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: graphia »

Miałem ten aparat przez jakiś czas. Musiałem kupić na prawdę dobrą srebrową chyba baterię aby ruszyć ten aparat z miejsca :) Bez baterii aparat jest martwy. Ja miałem ją w niezłym zestawie z automatyką (odpowiedni pryzmat) i uchwytem ze spustem i naciagiem migawki.... Zdjęcia robiło się tak szybko jak małym obrazkiem :) a potem trzeba było wymienić film co już nie było takie szybkie, poza tym aparat spory i dużo w nim plastiku... w ostateczności sprzedałem i kupiłeś Bronicę S2a... o! i to jest dopiero czołg :D
ODPOWIEDZ