Kiev 6c vs Bronica Sq-b porownanie uzytkownika

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

J.A. pisze:Zanim naciśniesz spust migawki. Tam jest ten obraz. To fotografujący ma ocenić jaką techniką zarejestrować dany obraz.
Od początku mówię o tym, o świadomym wyborze techniki...
J.A. pisze: Niestety obserwator gotowego dzieła może jedynie zgodzić się na podaną całość i odrzucić w odbiorze technikę. Jeżeli zostanie coś poza techniką, to jest właśnie ten obraz.
No to powiedz mi jak bez techniki mam wywołać film żeby ten obraz został? :)

J.A. pisze: Przypuszczam, że Twoje dzieła wszystkie mają idealnie dobraną technikę do treści. Ja niestety jestem tylko gołębiem i mogę co najwyżej oceniać czy ego orła nie jest przypadkiem rozdmuchane.
jest mi z tego powodu na prawdę, bardzo ale to bardzo wszystko jedno...
God Is A Girl
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

cbk pisze:Od początku mówię o tym, o świadomym wyborze techniki...
Od początku piszesz, że obraz się nie musi sam bronić.
cbk pisze:No to powiedz mi jak bez techniki mam wywołać film żeby ten obraz został? :)
A co mnie to obchodzi? To Twój problem. Nie pytam pisarza jaką techniką napisał swoją powieść. Mało tego zwisa mi czy książka będzie w odcinkach w gazecie, czy na czerpanym papierze w bawolą skórę oprawiona. Mnie interesuje treść. Nie forma.
Nie pytam muzyka, czy gra na trąbce bębnie, czy fortepianie. Mnie interesuje co ma do zagrania.
I Twoim problemem pozostanie czy zrobiłeś wywoływanie, czy obraz. Ja na tworzeniu obrazów się nie znam, ale się dobrze znam na wywoływaniu i potrafię oddzielić obraz od wywoływania.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

J.A. pisze:Od początku piszesz, że obraz się nie musi sam bronić.
pokaż gdzie tak napisałem. Albo przeproś.
God Is A Girl
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

cbk pisze:
J.A. pisze: jeżeli broni się smaczkami, to nie broni się wcale.
jesli sie broni to jak może sie nie bronić??
Tu.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

cbk pisze:
jesli sie broni to jak może sie nie bronić??
wskaż mi gdzie tu jest napisane że obraz nie musi się sam bronić?
God Is A Girl
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Widzisz ja używam gołębiego (ptasiego) rozumu i jeżeli coś nie jest zakazane, to jest dozwolone. Jeżeli coś się broni czymś co nic nie znaczy to się nie broni.
Logiczne jest zatem, że
cbk pisze:jesli sie broni to jak może sie nie bronić??
, a broni się smaczkiem, to sam się nie broni.
Wiem trudne, ale zapytaj mamy, żony kochanki, nauczycielki nauczania początkowego, wybierz do kogo Ci najbliżej, co to znaczy (może być syn z zerówki). Ja pedagogiem nie jestem.

A tak zupełnie na marginesie.
Ile już razy pisałeś koniec tematu? I za każdym razem go ciągniesz. Musisz mieć ostatnie słowo.

Więc tym razem ja.
EOT
Możesz pisać co chcesz byleś mnie nie obrażał.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

wywody możesz sobie pisać ale nadal nie odpowiedziałes na moje pytanie.
God Is A Girl
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

Paffcio pisze: [...] Na zagranicznych forach można znaleźć opinie, że Bronisława to taki "hassel dla ubogich", ale równie dobrze można by powiedzieć o toyocie corolli, że to mercedes dla ubogich. Fakt, jedno i drugie jeździ, ale przyjemności z jazdy nie da się porównać.
a propos "<<hasia>> dla ubogich" znalazłem reklamę z okolic 1976 r.

Obrazek

różnica między broniką ec-tl, a hasselbladem wynosi tylko $99.50, chyba że 500C/M był sam w sobie "hasselbladem dla ubogich".
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

z tego co mi sie wydaje do dopiero broniki z centralną migawką były hasselami dla ubogich ;]
God Is A Girl
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Nomad »

W katalogu McKeown z określeniem "Hasselblad dla ubogich" spotkałem się przy Kowie Six, nie przy Bronice
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

Nomad pisze:W katalogu McKeown z określeniem "Hasselblad dla ubogich" spotkałem się przy Kowie Six, nie przy Bronice
to prawda, też się spotkałem z tym określeniem w stosunku do kowy, ale jakoś dziwnie się uciera, że chodzi o broniki.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
graphia
-#
Posty: 232
Rejestracja: 07 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: graphia »

Może przez podobieństwo fizyczne i wykończenie chromem (ja na przykład mam całą czarną S2a).. i doprawdy dziwnie wygląda z dokupioną ostatnio drugą kasetą w chromie :D :)
Awatar użytkownika
cbk
-#
Posty: 465
Rejestracja: 09 sty 2009, 08:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: cbk »

graphia pisze:Może przez podobieństwo fizyczne i wykończenie chromem (ja na przykład mam całą czarną S2a).. i doprawdy dziwnie wygląda z dokupioną ostatnio drugą kasetą w chromie :D :)
mogę ci wymienić na chromy. Mam oryginalne ;)
God Is A Girl
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

miliony wschodnich niemców i nie tylko, jeździło kiedyś samochodem o którym mówiono, że to "mydelniczka". jak ktoś ma kompleksy, lub wykrzywione ego, niech nawet pogardliwie mówi, że coś jest czymś dla ubogich. problem polega zaś na tym, że zawsze coś będzie lepsze, dokładniejsze, bardziej zaawansowane technologicznie, droższe, a cała reszta na tym tle, będzie czymś dla ubogich. cała sztuka polega na tym, żeby potrafić właściwie wykorzystać to co się posiada, a ubogie myślenie zostawić, słabszym na rozumie.
graphia
-#
Posty: 232
Rejestracja: 07 gru 2012, 00:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: graphia »

Kiew 88 był wierną kopią Hassela 500. Dodałbym tylko, że Rosjanie mieli do dyspozycji fotografie Hassela i na tej podstawie zaprojektowali swój aparat :D
ODPOWIEDZ