Mój ulubiony obiektyw

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
zby
-#
Posty: 42
Rejestracja: 24 cze 2007, 22:43
Lokalizacja: www.kordys.pl
Kontakt:

Post autor: zby »

moze temat tego watku bylby bardziej adekwatny gdyby brzmial "szklo do ktorego mam najwiekszy sentyment" :) bo chyba tak by wynikalo z waszych odpowiedzi.... U mnie jest zreszta podobnie. Co z tego ze praca wymagala ode mnie zaopatrzenie sie w jakies niesamowite cuda techniki z czerwonym paskiem i magiczna literka L na obudowie, kiedy najbardziej lubie te pierwsze w mojej kolekcji, kupione z najwiekszym trudem, po wielu miesiacach oszczedzania. Te ktorymi zrobilem najwiecej zdjec z ktorych jestem najbardziej dumny, a nie te ktore daly mi najwiekszy dochod..., skonstruowane jeszcze zanim Johnston wymyslil slowo BOKEH, zanim onanizatorzy sprzetowi na canonboard zaczeli mierzyc BF i FF w milimetrach...
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

zby pisze:zanim Johnston wymyslil slowo BOKEH
a propos bokeh'u http://www.rickdenney.com/bokeh_test.htm czyli czego to ludzie nie wymyślą.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Helios
-#
Posty: 119
Rejestracja: 22 lis 2007, 10:34
Lokalizacja: Trzcianka
Kontakt:

Post autor: Helios »

rbit9n pisze:czego to ludzie nie wymyślą.
mysle ze to jest wazne, nie ma nic gorszego jak nieostre kontury zwracajace uwage bo obiektyw "zle" rysuje
Canon T70 + (28/2.8 50/1.8 135/3.5 soligor 300/4.5), Zenit E 79' (wersja olimpijska), Velbon Sherpa 450R

http://www.youtube.com/watch?v=94DeLrIU9Jw
Awatar użytkownika
zby
-#
Posty: 42
Rejestracja: 24 cze 2007, 22:43
Lokalizacja: www.kordys.pl
Kontakt:

Post autor: zby »

nieostre kontury w tle czy jak? bo nie zrozumialem lekko :)
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1041
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

a propos bokeh'u http://www.rickdenney.com/bokeh_test.htm czyli czego to ludzie nie wymyślą.
No i bardzo dobrze - ten test jest sensowniejszy niż fotografowanie tablic testowych i liczenie kresek.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

widzę, że zostałem zrozumiany inaczej niż miałem zamiar, ale jak przeczytałem swój post to się nie dziwę :oops: . tak czy siak , ten tez też do mnie bardziej przemówił niż kreski na ścianie, chyba zrobię sobie teścik yashicą e35gsn
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

rbit9n pisze:chyba zrobię sobie teścik yashicą e35gsn
Mam sentyment do tego aparatu. Zawsze chciałem go mieć, ale jakoś nie wyszło. A teraz to już "po ptakach".
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

sławoj pisze:Zawsze chciałem go mieć, ale jakoś nie wyszło. A teraz to już "po ptakach".
dojrzewam do sprzedania jednego, tylko nie wiem którego, jakby co ogłoszę na forum internetowym. ale nie jest wcale pewne czy dojrzeję, mimo że Żona sugeruje zmniejszenie miejsca zajmowanego przez "kolekcję".
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Janis
-#
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2008, 15:03
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

Post autor: Janis »

Cóż, ponieważ tymczasowo nie posiadam pieniędzy, a zamiast porządnego szkła kupiłem analoga [a wcześniej lampę...] :D to moim ulubionym wciąż zostaje Nikkor 50mm 1.8, który daje mi 35mm na analogu, co mnie bardzo zadowala :)
Awatar użytkownika
Maciej
-#
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

Janis pisze:to moim ulubionym wciąż zostaje Nikkor 50mm 1.8, który daje mi 35mm na analogu, co mnie bardzo zadowala :)
Co to znaczy?
"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą."
Gadu-Gadu: 6128949
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

Pewno 50 jest z cyfrą !
Awatar użytkownika
Maciej
-#
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

To by dało jakieś 75mm.
"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą."
Gadu-Gadu: 6128949
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

Niech więc Janis rozwieje nasze wątpliwośći :lol:
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

A moimi ulubionymi obiektywami są te wbudowane na stałe w aparat.
Nie lubię wymiennej optyki.
Janis
-#
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2008, 15:03
Lokalizacja: Włocławek/Łódź

Post autor: Janis »

hmmm, posiadam nikkora 50mm z serii "D" i teraz, gdy się zdziwiliście, zdziwiłem się i ja... nie wiem już czy tak byłem tym zafascynowany, ale wydaje mi się, jakbym uzyskał na analogu mniejszą ogniskową... oczywiście mogę się mylić pod wpływem 3 czynników - dużo większy wizjer f80 w stosunku do d70s przez co mam złudzenia :mrgreen:
oraz to, że porównuję widok z podpiętą 50-ką do F80 i podpiętym 18-70 @ 50mm do D70s [który jest dłuższy, ale czy to ma wpływ?] i na stałce wydaje się być szerzej...
Poza tym na DX nie pokrywa mi całej klatki, więc pomyślałem, że w przypadku 'D' też tak jest...

Dobrze by było gdybyście rozwiali moje wątpliwości, zapewne wyjdzie na to, że popełniłem straszny błąd, ale któż ich nie popełnia? (no ok, nie aż takie błędy :D)
ODPOWIEDZ