Patenty na film z puszki?

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

blazejs
-#
Posty: 48
Rejestracja: 29 sty 2008, 12:34
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Patenty na film z puszki?

Post autor: blazejs »

Mam zamiar kupic sobie kilka puszek filmow w najblizszym czasie (wiosna idzie, duzo zdjec wtedy robie..). Niestety mam nieciekawe doswiadczenia z tym zwiazane. Kiedys musialem to robic w niezbyt sprzyjajacych warunkach skutkiem czego bylo sporo kurzu i rys na filmie. Zmienilem miejsce zamieszkania, teraz mam do dyspozycji tylko ciasna lazienke. Nie mam dedykowanej ladowarki ani rekawa ciemniowego. Dlatego chcialbym zapytac czy ktos ma jakies ciekawe patenty jak w takich partyzanckich warunkach sprawnie i bezpiecznie dla negatywu przewinac go z puszki do kasetek?
Zorki 4 & FED 5B & Lubitel & cyfrowo Canon
Artscape
jaroz
-#
Posty: 51
Rejestracja: 22 lip 2007, 13:34
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: jaroz »

najwygodniej jest zakupić stosowną ładowarkę do filmu. nie kosztuje dużo a bardzo ułatwia życie.
blazejs
-#
Posty: 48
Rejestracja: 29 sty 2008, 12:34
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Post autor: blazejs »

Wiem:-) Ale trudno je na Allegro dostac a w Cz-B kosztuje prawie 300 zl :-) Ja narazie wymyslilem, ze potrzebuje jakas listewke, najlepiej z PCV, z ogranicznikami na dlugosc filmu.. Najbardziej chodzi mi o minimalizacje uszkodzen filmu przy takim ladowaniu.
Zorki 4 & FED 5B & Lubitel & cyfrowo Canon
Artscape
omus
-#
Posty: 35
Rejestracja: 06 lis 2007, 09:26
Lokalizacja: Polska

Post autor: omus »

Łazienka wystarcza w 100%, wystarczy by było ciemno - jak troche poćwiczysz film bedzie wkładał sie sam...
Awatar użytkownika
Keek
-#
Posty: 243
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Keek »

Nie wiem jak dluga masz lazienke. Zrob sobie jakis uchwyt na koncowke firmu. Lepiej cos co lapie za perforacje z obydwoch stron niz jakies klamerki. Przyczep go do sciany i tuz obok przywiaz 170cm sznurek, linke - cos co sie nie rozciaga - z nozyczkami na koncu. Potem rozwijaj film ze szpuli odchodzac od sciany. Nozyczki ci pokaza gdzie ciac. Ewentualnie mozesz to zrobic w systemie pionowym, przy suficie.
blazejs
-#
Posty: 48
Rejestracja: 29 sty 2008, 12:34
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Post autor: blazejs »

O, na to bym nie wpadl :-) I w sumie nie powinno sie porysowac.. Dzieki:-)
Zorki 4 & FED 5B & Lubitel & cyfrowo Canon
Artscape
Awatar użytkownika
georgio
-#
Posty: 224
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:15
Lokalizacja: Ontario

Post autor: georgio »

blazejs pisze:Wiem:-) Ale trudno je na Allegro dostac a w Cz-B kosztuje prawie 300 zl
Jak masz rodzinę czy przyjaciół w rejonie Toronto i mogą Ci przekazać to mozesz mieć ładowarkę Alden-74 za darmo. Przesyłka lotnicza wyniosła by pewnie ok $30 (75 PLN), morska (4 do 6 tygodni) ok $15 - jak byś reflektował to OK (wyjeżdżam na kilka dni tak że nie zrażaj się brakiem odpowiedzi ode mnie do poniedziałku, nie wiem czy bedę miał połączenie). Ewentualnie, będę kilka dni na konferencji w Krakowie w połowie września ale to jeszcze nie jest pewne.
Ładowarka ma jedną zewnętrzną sprężynkę trochę odgietą, na pewno mozna nagiąć z powrotem lub założyć podobną nową, lub po prostu przytrzymać palcem w czasie nawijania. Może to nie ma żadnego znaczenia, nigdy jej nie używałem i pewnie nie będę bo jestem zwolennikiem gotowców mimo większej ceny. Co bym nie robił to z filmem ze szpuli zawsze miałem problemy w postaci rys lub kurzu. Doszedlem do wniosku że mój czas jest cennijszy.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

Co bym nie robił to z filmem ze szpuli zawsze miałem problemy w postaci rys lub kurzu. Doszedlem do wniosku że mój czas jest cennijszy.
i jakość
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
blazejs
-#
Posty: 48
Rejestracja: 29 sty 2008, 12:34
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Post autor: blazejs »

Uu.. nie mam nikogo w Kanadzie :(
Zorki 4 & FED 5B & Lubitel & cyfrowo Canon
Artscape
Awatar użytkownika
oxygen
-#
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: Mrągowo/Gdynia

Post autor: oxygen »

Pytanie laika:

Jeżeli kupię ładowarkę filmu taką jak np. ta to do czego będzie ładowany film? Kasetki? Jakie?

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość,
Paweł
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
TEDDY
-#
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:32
Lokalizacja: Bielsko Biala

Post autor: TEDDY »

Witay,zobacz na link:http://www.zibafototechnika.pl/pop_up/k1.htm;jest to dealer firmy KAISER FOTOTECHNIK,niemieckiej firmy;ładowarka jest bardzo dobra tak w domu jak i na wyjazdach.Pozdrawiam.TEDDY
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

rbit9n pisze:
Co bym nie robił to z filmem ze szpuli zawsze miałem problemy w postaci rys lub kurzu. Doszedlem do wniosku że mój czas jest cennijszy.
i jakość
Czy naprawdę jest aż tak źle, z tą jakością załadowanego filmu?
Awatar użytkownika
vidman
-#
Posty: 244
Rejestracja: 28 lut 2007, 22:33
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: vidman »

slawoj pisze:Czy naprawdę jest aż tak źle, z tą jakością załadowanego filmu?
U mnie jest bardzo dobrze - nie miałem żadnych porysowanych negatywów. Zaczynałem od metody "łazienkowej" odmierzając po omacku odcinki kliszy i nawijałem je na szpulki. Upierdliwie to niemiłosiernie.
Potem zmontowałem sobie ładowarkę z puszki po Fomie. Działało przyjemnie ale pucha się zaczęła rozklekotywać.
Teraz mam ładowarkę Computrol i luzik jednym słowem.
Kasetki dostaję od znajomego zakładu foto - ostatnio dali mi pół raklamówki. Kasetki są czyste i, co ważne i wygodne, mają wystające ogonki kliszy - około 1,5cm.

W zasadzie nie kupuję już filmów pojedyńczych kasetkach. Oszczędności są znaczne, a zachowanie podstawowej ostrożności i czystości przy nawijaniu zabezpiecza przed niespodziankami typu porysowane negatywy.
I object to all this sex on the television. I mean! I keep falling off!

"the ribbon"
Copyright © 2007 Peter Robinson, http://www.monopix.co.uk/index.shtml
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

vidman - dzięki, bo już się przestraszyłem.
ODPOWIEDZ