Po co komu światłomierz, skoro można zgadywać?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

JaZ99
-#
Posty: 858
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Po co komu światłomierz, skoro można zgadywać?

Post autor: JaZ99 »

To chyba najnudniejsza sesja zdjęciowa:

http://ukfilmlab.com/2014/04/24/film-st ... -and-fuji/

-2EV, +4 EV co za różnica? :)
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

tu much english, mógłby kolega streścić, bo podpisy pod zdjęciami rozumiem, widzę zdjęcia i zaczyna mnie to ciekawić
JaZ99
-#
Posty: 858
Rejestracja: 02 gru 2008, 15:57
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Post autor: JaZ99 »

A co tu jest do streszczania? Obrazki same się wyjaśniają.
Można też zawsze użyć automatu:

https://translate.google.com/translate? ... edit-text=
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

to ja chyba dobrodzieje coś nie tak robiłem, bo ta nowa portra 400 niedoświetlona 2EV wyszła mnie gorzej niż licho. prześwietlona też pozostawiała wiele do życzenia. a tu widzę, że jest pysznie!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
wesu
-#
Posty: 62
Rejestracja: 20 maja 2013, 10:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: wesu »

Portra ma zapasu w światłach nawet do 5 blend, fuji raczej 4.
Zauważcie, że tutaj światło jest miękkie więc wyszło fajnie. 2 działki do przodu dla tych filmów to tak na spokojnie można robić i otrzymujemy szczegóły w cieniach a światła są zachowane. Trzeba tylko uważać żeby skóry nie wystawiać na pełne słońce.
Niedoświetlona o 2 blendy wygląda tutaj nieźle ale podejrzewam, że to zasługa świetnego skanowania bo mi niedoświetlona również wychodziła słabo...
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

JaZ99 pisze:Można też zawsze użyć automatu:
raczej nie można
Każdy film fotograf wiemy kocha kawałek folii porównania zdjęcie ... w UK film Lab na pewno zrobić!
to tak z samej góry, dalej czytać mi się tego bełkotu pseudo po polsku nie chce bo jest to niemożliwe
obrazki obrazkami, ale parę słów wyjaśnienia że goście wzięli filmy takie a takie ( tak sa w tekscie ) i naświetlili widzianą tam scenę w takich i takich i takich warunkach itp itd, serio jak sie chce to się da
sejmajnejm
-#
Posty: 343
Rejestracja: 21 paź 2011, 14:24
Lokalizacja: lodz

Post autor: sejmajnejm »

niewiele jest do tłumaczenia. Obrazki mówią wszystko. Podsumowanie jest takie, że z niedoświetleniem trzeba bardziej uważać, bo różne warstwy będą różnie reagować i będą przesunięcia kolorów. Przy prześwietleniu jest podobnie, szczególnie światła wypadają w Magentę ale można to kontrolować w postprocesie. Prześwietlenie jest lepiej tolerowane. Trzeba uważać aby skóra nie byla w silnym słońcu. Grande finale jest takie, że film jest fantastyczny i trudno się nie zgodzić ;)
Pet
-#
Posty: 139
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:56
Lokalizacja: Warszawa / SND
Kontakt:

Post autor: Pet »

Ja to sie tylko zastanawiam jak oni to zrobili, że Portra 160 niedoświetlona o dwie działy zyskuje ledwie widoczną ciepłą dominantę w stosunku do czułości pudełkowej. Z mojej praktyki wynika, że zarówno stara wersja (VC), jak i ta nowa, niedoświetlone o 1EV leciały w takie buraki, że aż (nie)miło popatrzeć. Było to widoczne zwłaszcza w cieniach, a tu cieplusio, ale milusio.
sejmajnejm
-#
Posty: 343
Rejestracja: 21 paź 2011, 14:24
Lokalizacja: lodz

Post autor: sejmajnejm »

Pet pisze:Ja to sie tylko zastanawiam jak oni to zrobili, że Portra 160 niedoświetlona o dwie działy zyskuje ledwie widoczną ciepłą dominantę w stosunku do czułości pudełkowej. Z mojej praktyki wynika, że zarówno stara wersja (VC), jak i ta nowa, niedoświetlone o 1EV leciały w takie buraki, że aż (nie)miło popatrzeć. Było to widoczne zwłaszcza w cieniach, a tu cieplusio, ale milusio.
facet zajmuje się skanowaniem zarobkowo, więc korekcję barwną prawdopodobnie ma opanowaną dobrze.
Pet
-#
Posty: 139
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:56
Lokalizacja: Warszawa / SND
Kontakt:

Post autor: Pet »

sejmajnejm pisze:facet zajmuje się skanowaniem zarobkowo, więc korekcję barwną prawdopodobnie ma opanowaną dobrze.
Pytanie brzmi: czy udało by mu się tak elegancko skorygować barwy i światła na tradycyjnych odbitkach? Jeśli tak, to fajnie; ale jeśli całe porównanie bazuje na odpowiedniej żonglerce suwaczkami i krzywymi w PS, to szczerze mówiąc nie wiem jaki to ma sens.
ODPOWIEDZ