Way Beyond Monochrome w języku polskim!

Informacje kulturalne z całego kraju

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Joa
-#
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2012, 21:25
Lokalizacja: Kraków

Way Beyond Monochrome w języku polskim!

Post autor: Joa »

Ralph Lambreht i Chris Woodhouse - obaj zajmujący się fotografią, autorzy świetnego podręcznika, który zawsze mnie zajmował i to z tylu względów, że mogłoby nie starczyć miejsca, aby je tu wyliczyć. Jasna, przemyślana do najdrobniejszego szczegółu koncepcja, a zarazem rygorystyczna wierność wobec klasycznych zasad fotografii srebrowej, w dobie fotografii cyfrowej uznawanej za nieco staroświecką i konserwatywną.

Dziś mamy swoje małe święto, albowiem dostaliśmy pozwolenie na przetłumaczenie na język polski i opublikowanie na naszej stronie rozdziału, z którym już niebawem wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się na stronie www.animamundi.com.pl.

Czynimy starania, aby nie zatrzymać się tylko na tym jednym rozdziale, dlatego trzymajcie kciuki za powodzenie przedsięwzięcia. Na chwilę obecną mamy tyle - Taylor & Francis hereby grants you permission to translate to Polish and re-print "Basics of Photographic Printing," pages 31-34 from Way Beyond Monochrome: Advanced Techniques for Traditional Black & White Photography including Digital Negatives and Hybrid Printing, 2/e (ISBN 9780240816258) on the website www.animamundi.com.pl, published by Akademia Anima Mundi.

Joanna Fedorowicz - Akademia Anima Mundi
Załączniki
Way_Beyond_okladka_web.jpg
Way_Beyond_okladka_web.jpg (19.89 KiB) Przejrzano 2737 razy
Trampek
-#
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2012, 00:17
Lokalizacja: Usedom_Niemcy

Re: Way Beyond Monochrome w języku polskim!

Post autor: Trampek »

Joa pisze:Ralph Lambreht i Chris Woodhouse - obaj zajmujący się fotografią, autorzy świetnego podręcznika, który zawsze mnie zajmował i to z tylu względów, że mogłoby nie starczyć miejsca, aby je tu wyliczyć. Jasna, przemyślana do najdrobniejszego szczegółu koncepcja, a zarazem rygorystyczna wierność wobec klasycznych zasad fotografii srebrowej, w dobie fotografii cyfrowej uznawanej za nieco staroświecką i konserwatywną.

Dziś mamy swoje małe święto, albowiem dostaliśmy pozwolenie na przetłumaczenie na język polski i opublikowanie na naszej stronie rozdziału, z którym już niebawem wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się na stronie www.animamundi.com.pl.

Czynimy starania, aby nie zatrzymać się tylko na tym jednym rozdziale, dlatego trzymajcie kciuki za powodzenie przedsięwzięcia. Na chwilę obecną mamy tyle - Taylor & Francis hereby grants you permission to translate to Polish and re-print "Basics of Photographic Printing," pages 31-34 from Way Beyond Monochrome: Advanced Techniques for Traditional Black & White Photography including Digital Negatives and Hybrid Printing, 2/e (ISBN 9780240816258) on the website www.animamundi.com.pl, published by Akademia Anima Mundi.

Joanna Fedorowicz - Akademia Anima Mundi
ja chyba mam the jau woo..............
Odnoszę wrażenie że to już gdzieś widziałem i czytałem.
Nawet chyba coś dopisałem .
Może to tylko był sen ?
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

cel szczytny, ale że sie tak może prostacko zapytam, jaki jest sens tłumaczenia aż 4 stron z tak obszernej księgi czarów? i to nawet ze środka, pierwszego rozdziału ( tak hipotetycznie zakładam, może to już drugi, książki nie widziałem, nie miałem, ale mniejsza o to )
Joa
-#
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2012, 21:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joa »

ODPOWIEDZ