Plecak foto pod LF

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
lazerhawk
-#
Posty: 53
Rejestracja: 01 lis 2013, 13:02
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra

Plecak foto pod LF

Post autor: lazerhawk »

Zastanawiam się poważnie nad zakupem jakiegoś nosidła na Graflexa, żeby w miarę bezboleśnie dało się go wytargać w góry, tudzież bardziej niedostępny plener. Plecaków jak psów, tylko kwestia wyboru tego właściwego i co ważniejsze dobrego. Chętnie przeczytałbym w czym swoje kamery noszą forumowicze. Na plecak przeznaczam maks ok. 400-500 zł, więc jeżeli znalazłaby się jakaś rekomendacja to z uwzględnieniem tego limitu.
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jerezano »

Mam dwa plecaki firmy Tamrac i oba sobie bardzo chwalę. Szczególnie wygodny (ze względu na możliwości ładunkowe) jest Tamrac Expedition. Ja mam dziewiątkę. Jest co prawda na Graflexa zbyt duży, ale może nosisz ze sobą np. 80 kaset - to będzie ok. ;-) Mieści się w nim Mamiya RZ67 z gripem i pryzmatem, 3 obiektywy, magazynki i dużo innych dupereli.
Drugi mój Tamrac jest mniejszy - Evolution (chyba 8) - bardzo wygodny z łatwym dostępem do wnętrza. Tego możesz nosić normalnie na obu ramionach albo jak slinga - przez klatę.
Oba przetestowane w podróży (bagaż podręczny w samolocie), w górach, w lesie, na bagnach... ;-)
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

Lowe Pro Flipside...to moi ulubieńcy:)
Ale jeśli chodzi o wygodę noszenia i komfort to Benro Quicen 200

To takie plecaki żeby spakować aparat jakąś wałówkę włożyć i na 1 dzień w góry się wybrać.

Jeżeli chcesz podróżować z graflexem to chyba lepiej kupić jakiś zwykły i sobie dorobić jakiś miękki wkładzik.
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

są specjalne plecaki do LF-a, oddzielne komory na szkła, oddzielne komory chłodzone na kasety... itp.
Popatrz w stanach na ebayu- porządny plecak, uzywkę da radę kupić za 100-150 USD, to plecaki na długie lata.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2341
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Plecak foto pod LF

Post autor: mrek »

lazerhawk pisze:
...Plecaków jak psów, tylko kwestia wyboru tego właściwego i co ważniejsze dobrego
Dla mnie dobry jest plecak, w którym nosze swoje nielekkie klamoty od wielu lat codziennie. Dla innych plecak, który nie rzuca się w oczy swoją cenną zawartością.
Chętnie przeczytałbym w czym swoje kamery noszą forumowicze. Na plecak przeznaczam maks ok. 400-500 zł, więc jeżeli znalazłaby się jakaś rekomendacja to z uwzględnieniem tego limitu.
Wiele lat temu wybrałem Kata R103, Mieści się w nim RB z pryzmatem + 3 szkła. Mieści się 1V z gripem więc wysoki na kilkanaście cm. Takie były moje kryteria wyboru. Teraz najważniejsze. Od wielu lat noszę go codziennie, używam intensywnie. W górach także, na rowerze też, choć w tych chwilach trochę brakuje pasa biodrowego. Ale tylko trochę bo plecak dobrze leży. Plecak przez lata nie stracił nic ze swoich właściwości. Nic nie pękło, nic się nie urwało, czy przetarło. Kosztował masę kasy ale nie żałuję ani trochę. No i podczas latania można go zabrać do kabiny.
Dla Graflexa pewnie musiał byś przebudować jego wnętrze. Jednak projektowany był pod lustrzanki.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

Ja z kolei polecam Lowepro Fastpack 350. Do gornej komory miesci sie aparat, bez zadnego kombinowania. Do dolnej komory obiektywy i akcesoria (tudziez jakis dodatkowy aparat). Do miejsca przeznaczonego na laptopa wkladam kasety - miesci sie ich 8. Sprawdzone w boju wielokrotnie - najlepsze rozwiazanie, chyba ze sie ma wielki format na szynie, wtedy trzeba szukac cos wiekszego...
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

Pamiętaj, że duży format to oddzielne szkła, kasety i inne pierduły. Jeśli masz wszystko w jednej komorze to wyjmując kasetę narażasz na kurzenie i szkła i resztę rzeczy. Wymieniając szkło wiatr może nawiać piasku do kaset. Są plecaki przewidziane i optymalizowane pod duży format. To bardzo przemyślane konstrukcje.
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Kasety w foliowych 'koszulkach' to obowiązek! ;>

*Edit - każda osobno oczywiście
Awatar użytkownika
lazerhawk
-#
Posty: 53
Rejestracja: 01 lis 2013, 13:02
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra

Post autor: lazerhawk »

Samo opakowanie poszczególnych elementów nie stanowi problemu, mam na to trochę patentów, kwestia tego żebym mógł plecak przebudować pod akcesoria - kamera, 5-6 kaset, 2-3 obiektywy, światłomierz, szmata i ew. jakieś filtry + jakby się zmieściła jakaś wałówka to byłby komplet tego czego wymagam od plecaka.
Awatar użytkownika
Adriano
-#
Posty: 48
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Adriano »

Ja mam od 3 lat największy Mekko. Kiedyś mieściłem w nim Sinara F, potem po przejściu na kamerę typu field było trochę luzu, a teraz widać :) Dobrze jest mieć zapas gdyż ponieważ, a to nowa lupka, a to wizjer, a to jeszcze jeden obiektyw....itp ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

mam takie sam mekko jak Adrian, z tym że ja noszę w nim średni najczęściej. ogólnie plecak fajny, łatwo go można zagospodarować, ale ma też minus, zwłaszcza jak się biega 8 - 10 godzin po górach. otóż plecy przesiąkają potem i zdarzyło się nie raz i nie dwa, że w środku usztywnienie było lekko wilgotne.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Adriano
-#
Posty: 48
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Adriano »

To nie wiedziałem. Mi się popruł z jednej strony ale ciągnąłem na chama żeby wytargać zza fotela kierowcy czyli mnie ;) Główną zaletą jest to, że kupiłem go u kumpla w sklepie za bodaj 180 PLN.

....chyba żeby bezpośrednio na koła ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Adriano pisze: ....chyba żeby bezpośrednio na koła ;)
Kurcze jeszcze silnik od kosiarki musiałbym zamontować...
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jerezano »

taharii pisze:
Adriano pisze: ....chyba żeby bezpośrednio na koła ;)
Kurcze jeszcze silnik od kosiarki musiałbym zamontować...
Eeee, to lepiej osadzić ULFa na kosiarce-traktorku. Będzie jak działo samobieżne. A w przyczepce zmieszczą się filtry ;)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

a najlepiej od razu na gąsieniczki:

Obrazek
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ