Ciemnia - ładne podejście do tematu

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Nie potrzebujesz. Co to za różnica dla wywoływacza pozytywowego i wywoływania indywidualnego czy wywołujesz 1,5 min, w 20°C, czy 2,5 min w 16°C?
Wywoływanie papieru i tak ma być do dechy, nie istnieje (w granicach rozsądku oczywiście) przewołanie.
A jak popatrzysz na XIX wieczne przepisy to temperatura 16-18°C jest uznawana za normalną.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
D.M.M.
-#
Posty: 209
Rejestracja: 30 paź 2010, 07:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: D.M.M. »

Zgadzam się w pełni z J.A. Ciemnie mam w nieogrzewanym garażu i zamiast podgrzewać samą chemię, kupiłem taki przenośny kaloryfer olejowy. Jak mam zamiar pościemniać, schodzę na dół i załączam go (ma wbudowany termostat) i wracam po jakiś 40 min.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

noo moje szczęście polega na tym, że ciemnię mam w pomieszczeniach po byłym schronie p.lot w budownictwie przedwojennym. ściany grube jak w twierdzy i mimo, że pomieszczenie nie jest ogrzewane to w największe mrozy (-20'C) w ciemni było właśnie 18'. latem natomiast mimo skwaru, temperatura nie przekracza 20'. chciało by się powiedzieć, że kiedyś to się budowało :roll:
Ostatnio zmieniony 08 lut 2014, 16:45 przez nord, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokol07
-#
Posty: 275
Rejestracja: 22 lut 2013, 19:20
Lokalizacja: Płock/Poznań
Kontakt:

Post autor: sokol07 »

nord, a nie za dobrze Ci tam? :-D
http://ts-photo.pl/
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

sokol07 pisze:nord, a nie za dobrze Ci tam? :-D
no kurna są powody do narzekań. już o tym kiedyś pisałem. w sieci elektrycznej mam 24V i żeby napędzić "aparaturę" muszę potrzebną moc, kabelkiem ciągnąć z klatki schodowej :cry:
UIMP
-#
Posty: 177
Rejestracja: 17 mar 2013, 18:32
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: UIMP »

nord, jakim cudem masz 24V w sieci?
wesu
-#
Posty: 62
Rejestracja: 20 maja 2013, 10:28
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: wesu »

Czasami spółdzielnie mieszkaniowe robią takie instalacje w piwnicach czy na klatkach schodowych po to żeby mieszkańcy prądu nie kradli ;)
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

UIMP pisze:nord, jakim cudem masz 24V w sieci?
to wina ludzi. na własne oczy widziałem jak ludziska trzymali w piwnicach chłodziarki, podłączone oczywiście nielegalnie, do blokowej sieci. administracja w sumie słusznie podeszła do tematu montując w piwnicach instalacje 24V. skończyło się trzymanie mięcha w piwnicach.
ODPOWIEDZ