czy warto budować ciemnię...

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

efes pisze:albo ktoś wymyśli sposób na syntetyczne uzyskiwanie wspomnianego srebra,
znaczy kamień filozoficzny?
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Tania technologia przetwarzania pierwiastków. Książki SF są tego pełne.

A poważnie.
efes pisze:
rbit9n pisze:kończy srebro światowe
Dlatego:
albo ktoś wymyśli sposób na syntetyczne uzyskiwanie wspomnianego srebra, albo
Wymyśli fotografię cyfrową.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2014, 10:16 przez J.A., łącznie zmieniany 1 raz.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

spoko, jeszcze z tydzień/dwa i wymyślę czym zrobić zimną fuzję a wtedy to już możemy sobie syntetyzować co tylko chcemy
Awatar użytkownika
efes
-#
Posty: 73
Rejestracja: 02 lip 2008, 18:44
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: efes »

Pokazałem wam ile jest warte - fatalistyczne bądź anty-fatalistyczne - fantazjowanie i spekulowanie o przyszłości. Wiedza naukowa, jaką dotychczas zdobyłem każe mi negować wszelką spekulację futurystyczną, bo procesy naszego świata podlegają tak wielu czynnikom, że największe głowy mają problem z jakąkolwiek precyzyjną przepowiednią. Zawsze w takich sytuacjach myślę o Fukuyamie, który niewiele przed WTC 2001 oznajmił w swej książce, że wojen już nie będzie, bo ta formuła się wyczerpała. Później przepraszał.
Czytam i polecam:
Krytyka fotograficzna
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

Warto szukać swego miejsca na ziemi, aby w końcu znaleźć je w ciemni (łazience, piwnicy, poddaszu?). Warto się realizować, warto szukać rozwiązań "w kontekście". Kiedyś ktoś mnie zapytał, dlaczego fotografuję. Bo nie umiem malować : ). Są rzeczy, miejsca, chwile które trzeba sfotografować. Po prostu. Dla siebie, dla innych, dla przyjemności... . Dla przyjemności obcowania. Czy to się udaje? Często tak, często nie. Ale trzeba próbować. Jest tyle do sfotografowania, chociaż mówią, że nie. Ciemnia daje poczucie wartości, daje wytchnienie i tą "magiczną" chwilę wyłażenia obrazu z kuwety ; ). Ja zabrnąłem w wielki format. Zrobiłem aparat, to trzeba większe kuwety (na szczęście kiedyś kupiłem okazyjnie), więcej odczynników (trzeba kupować większe opakowania, wychodzi w efekcie taniej), większy powiększalnik (nieraz dużo większy ; ). Szukając można trafić. Mając kumpli, znajomych z forum czy wręcz zupełnie przypadkowych zapaleńców podobnie "skażonych", udaje się pokonać bariery z pozoru "nie do przejścia", z finansowego powodu chociażby. A najważniejsze, że można na nich liczyć. W każdej chwili. Czyli odpowiedź brzmi: bardzo warto : ).
Edit: Uprzedzając pytanie ewentualne- ciemnię mam w łazience, a właściwie już teraz łazienkę w ciemni : ).
Awatar użytkownika
sokol07
-#
Posty: 275
Rejestracja: 22 lut 2013, 19:20
Lokalizacja: Płock/Poznań
Kontakt:

Post autor: sokol07 »

Słusznie prawi! Nie mu ktoś poleje!
http://ts-photo.pl/
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

Dzięki, sokol07. Może być stock. Albo 1+1 ; ). Za klasyków!
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: wosk »

nipen pisze:Warto szukać swego miejsca na ziemi....
Kurczę, prawie poezja :mrgreen: Jeśli pozwolisz to wywieszę sobie fragment jako motto przy wejściu do ciemni ;-)
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

; )
ODPOWIEDZ