zakupy z usa.

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

hellbike
-#
Posty: 45
Rejestracja: 13 paź 2012, 15:16
Lokalizacja: Poznań

zakupy z usa.

Post autor: hellbike »

Czaje sie na jakis sredni format zamowiony ze stanow, jako ze ceny bywaja tam znacznie nizsze, niz na rynku europejskim.

W zwiazku z tym mam pytanie - jak duzych kosztow dodatkowych moge sie spodziewac?

W internecie sa rozne informacje na ten temat, ale podobno duzo zalezy od widzimisia celnika - czego oczekiwac, kiedy zobaczy w paczce wielki aparat?

I jak jest z ustaleniem ceny produktu? Poniewaz placic bede przelewem, wiec teoretycznie sprzedawca moze wpisac dowolnie niska wartosc przesylki... czy celnik wejdzie na ebaya sprawdzic sobie cene zamowionego aparatu? :v
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Tak, przy cle zostaniesz poproszony o wydruk z potwierdzeniem przelewu, aukcję allegro albo fakturę od sprzedawcy (zwykle faktura + potwierdzenie przelewu).

Robię sporo zakupów poza unią, taki temat zresztą był tu chyba niedawno i z doświadczenia powiem Ci, że lepiej od razu odłożyć sobie 30% na cło i VAT...

Zresztą a propos cła to nie ono jest problemem, bo wynosi zwykle mniej niż 5% to VAT kopie w poślada, bo do zakupów doliczają 23% VATu... (do kosztów transportu - całkiem bezprawnie też...)

Jeśli będziesz coś 'na dniach' kupował, to możesz się jeśli chcesz dorzucić do mojej paczki - może wyjść trochę taniej (taniej przesyłka, bo reszta tak samo...) zależy co i skąd...
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

z opłatami dodatkowymi różnie może być. Jeśli celnik pomyśli, że wartość znaczna to może wziąć cenę z jebaja a wtedy ty możesz to podważać. Jeśli do towaru będzie załączony rachunek to cena będzie z rachunku. O ile się nie mylę to towar do 100 Euro jest zwolniony.
Raczej licz się z kosztami dodatkowymi, a jeśli się uda bez - będzie większa radośc..
;)
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

Ja to bym np. coś z KEHa kupił, ale przy mniejszych kwotach płacić 60 USD za transport to trochę przesada.
hellbike
-#
Posty: 45
Rejestracja: 13 paź 2012, 15:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hellbike »

A jak wyglada sposob dokonania tej oplaty od strony praktycznej? Da sie to zalatwic na poczcie, gdzie paczka bedzie sobie czekac az zaplace oplaty, czy tez najpierw dostane wiadomosc z urzedu celnego, nastepnie kolejny czas oczekiwania, az dojda do nich pieniadze i dopiero wysylaja paczke?
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Dostajesz a viso idziesz na pocztę a oni Ci oddają paczkę dopiero jak zapłacisz.
Przy większych kwotach, przesyłka leży w Urzędzie Celnym i przychodzi dopiero jak opłacisz.

Najbardziej irytujące jest to, że świnie każą płacić za wysyłkę od nich do Ciebie i w nosie mają, że już raz za przesyłkę płaciłeś (do której VAT doliczają...)...

Złodziejstwo
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

hellbike pisze:A jak wyglada sposob dokonania tej oplaty od strony praktycznej?


Jeżeli w paczce jest faktura, to paczkę przynosi Ci do domu listonosz a z nią kwity z wysokością opłaty, która musisz uregulować. Jeśli masz gotówkę, możesz zapłacić listonoszowi, tak jak przy paczce pobraniowej.
Jak nie masz gotówki, listonosz daje Ci awizo i odbierasz na poczcie.

Jeżeli w paczce nie ma faktury czy innego rachunku, to najpierw dostajesz zwykłym listem pismo w stylu: Informujemy o nadejściu przesyłki, proszę przesłać dokument stwierdzający wartość (screen z aukcji, skan faktury, potwierdzenie przelewu).
Możesz to przesłać mailem.
Jak prześlesz, czekasz parę dni i przesyłka przychodzi. Płacisz przy odbiorze cło (jeśli jest) + VAT + kilkanaście zł dodatkowych opłat.

Przygotuj się, że do odbioru potrzebny będzie PESEL i każą też podawać NIP (co jest lekkim nadużyciem, bo NIP nie jest konieczny).
Pozdrawiam, Bartek.
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

a próbowaliście wysyłać pol-amerem.
http://www.polamer.pl/
ja za ich pomoca kupowałem parę razy i nigdy paczki nie były clone....
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

hellbike pisze:W zwiazku z tym mam pytanie - jak duzych kosztow dodatkowych moge sie spodziewac?
Załóż 30% licząc od kosztu zakupu + transportu.

[ Dodano: Pon 06 Sty, 2014 ]
sweetek pisze:a próbowaliście wysyłać pol-amerem.
http://www.polamer.pl/
ja za ich pomoca kupowałem parę razy i nigdy paczki nie były clone....
Ja sprowadzałem transportem morskim. Duże i ciężkie paczki tylko tak warto sprowadzać. Działa.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Gość

Post autor: Gość »

sweetek pisze:a próbowaliście wysyłać pol-amerem.
http://www.polamer.pl/
ja za ich pomoca kupowałem parę razy i nigdy paczki nie były clone....
A jak to dokładnie wtedy działa?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Zakładasz sobie konto w polameze. Jako adres dostawy w polamerze podajesz swój adres, a dostawcy w hameryce adres polameru i swoje nazwisko. Potem zlecasz i płacisz polamerowi dostarczenie paczki do Polski.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Saato

Post autor: Saato »

Ile czasu się czeka i jaka cena za transport?
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Saato pisze:Ile czasu się czeka i jaka cena za transport?
nie sądzisz, że to zależy czy chcesz przewieźć długopis czy jacht?

Napisz do nich - po polsku odpowiadają...
Awatar użytkownika
enthropia
-#
Posty: 247
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: enthropia »

J.A., taharii, panowie, nie dajcie się wciągać w dyskusje ze spamerami, którzy zakładają konta tylko dla opublikowania linku w stopce.
Pozdrawiam, Bartek.
kolender
-#
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kolender »

Tak jak pisze sweetek, Polamera korzystałem dwukrotnie (też z polecenia się o nim dowiedziałem) i nigdy nie miałem problemu.


Z tym, że nie do końca wiem od czego to zależy. Niby od widzimisię celnika, ale może niektóre firmy mają układy, aby zbierać ruch z np. z Polski.
Mój kumpel zamawiał kiedyś jakiś sprzęt komputerowy z Emiratów (dokupywał do biura w ciągu roku 3 razy) i 2 razy mu się udało z cłem, a raz niestety nie.
ODPOWIEDZ