Kiev 88 CM z metalową migawką - czy istnieje??

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

rav.
-#
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:11
Lokalizacja: .....

Kiev 88 CM z metalową migawką - czy istnieje??

Post autor: rav. »

Szukam szybkiej alternatywy na body do podczerwieni i z wymiennymi kasetami. Zainwestowałem sporo w Zeissowskie obiektywy z bagnetem Psix'a i nie chcę z nich rezygnować i zmieniać system. Czy można dostać Kiev'a 88 CM lub Araxa z metalową migawką? Ponoć zrezygnowano z takiego systemu ze względu na awaryjność. Ale do podczerwieni jednak coś ponad kawałek materiału przysłaniającego negatyw by się przydało.
Czy wiecie cokolwiek na ten temat. Z góry dzięki za pomoc ;-)
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

Materiałowe migawki są gumowane i nie przepuszczają niczego, nawet podczerwieni :-) Kievy 88 CM oraz Araxy mają tylko materiałową migawkę.
rav.
-#
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:11
Lokalizacja: .....

Post autor: rav. »

Ok. Zawstydzomym ... :oops: Zapomniałem że uczulenie spektralne to tylko 100nm w większości błon. Dalekiej podczerwieni guma na bank nie zatrzyma :P
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

no tak, ale żeby nie wypalić dziury w migawce i tak powinno się ją naciągnąć po zrobieniu zdjęcia, a wtedy opada lustro i zasłania to i owo. tak sobie myślę, bowiem kijewa nie miałem w dłoniach nigdy, a w mojej bronice EC-TL lustro wraca samoczynnie i mimo szmacianej migawki, niczego mi w podczerwieni nie zaświetliło w międzyczasie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
pawelh
-#
Posty: 4
Rejestracja: 07 cze 2012, 14:08
Lokalizacja: Janów Lubelski

Post autor: pawelh »

Witam mam kiev-a 88 bez CM z blaszaną migawką, ale może chodzi właśnie o to CM?
kamilo94
-#
Posty: 37
Rejestracja: 27 cze 2011, 10:59
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: kamilo94 »

rbit9n pisze:no tak, ale żeby nie wypalić dziury w migawce i tak powinno się ją naciągnąć po zrobieniu zdjęcia,
Żeby nie zakładać nowego tematu...

Czy na pewno trzeba naciągać migawkę po zrobieniu zdjęcia?
Wydaje się to być niezdrowe dla sprężyn...

Za kilka dni chyba będę miał swojego pierwszego Kieva 88, chciałbym wiedzieć takie rzeczy
ODPOWIEDZ