TACMA PHOTO B&W film ISO 64.

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

rav.
-#
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:11
Lokalizacja: .....

TACMA PHOTO B&W film ISO 64.

Post autor: rav. »

Mam ciekawy zestaw negatywów jak w temacie (widzę że forum nie radzi sobie z rosyjskimi znakami więc w transkrypcji polskiej - chodzi o ten film ). Data ważności 1993. Trzymane poza lodówką w suchym. Jeśli ktoś może podpowiedzieć jak je naświetlać, jak i czym je wywołać byłbym po stokroć wdzięczny. :D Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

jeśli to jest to samo co swiema, to ja polecam naświetlać na 32 GOST i wołać w czymś pokroju hydrofenu. aczkolwiek ostatnio przewołałem swiemę w ID-68 i też wyszło w porządku, tylko że nie do skanowania, a do powiększania.

czasy do tych wywojek mogę podać dopiero w poniedziałek, bo po pracy jadę w teren i nie będę miał jak sprawdzić w kajecie.

swiema foto 65 wygląda mniej więcej tak:
Obrazek

Obrazek
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

a tu po krótkiej kwerendzie taśma:
Obrazek
i moja sviema:
Obrazek
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
rav.
-#
Posty: 10
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:11
Lokalizacja: .....

Post autor: rav. »

Kiedyś te kajeciki będą podawane w pdf'ach jak relikwie :D. Nie ściągać niczym zadymienia? podejrzewam, że się pojawi. ;-)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

rav. pisze:Kiedyś te kajeciki będą podawane w pdf'ach jak relikwie :D. Nie ściągać niczym zadymienia? podejrzewam, że się pojawi. ;-)
no tak! pedeefy! a nie, akurat strony ze swiemą nie mam zeskanowanej.

można by dodać bromku potasu, kiedyś jak wołałem w rodinalu, dodawałem dodatkowy gram na 500ml, ale tu jest ryzyko, że da się zbyt dużo i się nie wywoła. niestety miałem raz taką sytuację. dlatego raczej bym Ci polecał hydrofen. on ma dość dużo benzotriazolu, więc film nie wychodzi zbyt tragicznie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

rav. pisze:widzę że forum nie radzi sobie z rosyjskimi znakami więc w transkrypcji polskiej - chodzi o ten film )
Doskonale sobie radzi.
Я думаю, что ваш компьютер не может справиться с кириллицей.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

Jakieś trzy lata temu wywoływałam Foto 65 przedatowane także 20 lat. Nie dodawałam bromku i użyłam oryginalny R09 (także bardzo stary). Nie zauważyłam zadymienia, gęstość negatywu była w zasadzie dobra (był traktowany jak 25 ASA), ale na całe szczęście to były zdjęcia eksperymentalne, nic ważnego. Wykonałam kilka kopii i były po prostu brzydkie, tak jakby krzywa charakterystyczna w swoim prostoliniowym zakresie była powiedzmy pofaldowana albo miała jakieś ubytki. Może mam za duże wymagania? Ale ten film nigdy, nawet w okresie ważności nie był moim ulubieńcem.
ODPOWIEDZ